trumil
[Usunięty]
Domyslam sie, ze jeszcze bardziej w lewo, ale na oko o ile ° ? A w ogole dzieki, ze chociaz ty napisales.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
właśnie bardziej w prawo, żeby ta perforowana listwa znalazła się całkiem w rogu. Taka trochę geometryczna koncepcja, ale to tylko taki pomysł. Nie wiem jakby to wyszło w praktyce.
 
trumil
[Usunięty]
musze zrobic w takim razie nowe zdjecie ale juz szerszym obiektywem. Na razie moje pocztki w robieniu konwersji na B&W. Od razu podkreslam, ze specjalnie dalem taki poziom szumow. Czy to przeszkadza?
#15

 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
trumil napisał/a:
specjalnie dalem taki poziom szumow

Poszukaj na forum - był link, ktoś podrzucił skan ziarna z filmu BW. Efekt lepszy niż zaszumianie w PS.
 
hrobass  Dołączył: 05 Mar 2008
Z pierwszych zdięć podoba mi się nr.6 (zaznaczam że jestem takim pofesjonalistą jak Ty) i podobałoby mi się zdięcie 9 gdybyś inaczej skadrował- tzn. trochę więcej tej felgi, spróbowałbym znaleźć jakąś linię przewodnią, (gdybyś okręcił zdięcie trochę w prawo weszłaby górna tylnia łopatka w kadr) ale kolorystycznie jest dobrze. Zdięcia jedzenia są słodkie, nawet trochę za bardzo. Może wywabił bym trochę kolor, zwłaszcza w tle czerwonym, bo biedny talerzyk też zczerwieniał ;-) Co do czarno-białych nie wypowiadam się. Dla mnie jest to bardzo trudny rodzaj fotografii, prawie wogle nie mam takich zdięć, ale nie podoba mi się temat, i jest bardzo ciemno. Nie chcę się wypowiadać od strony technicznej bo poprostu za mało wiem na ten temat, więc mogę jedynie napisać co mi się podoba lub nie i dlaczego. :-P
 
trumil
[Usunięty]
Ka_Seciak napisał/a:
trumil napisał/a:
specjalnie dalem taki poziom szumow

Poszukaj na forum - był link, ktoś podrzucił skan ziarna z filmu BW. Efekt lepszy niż zaszumianie w PS.

Szukalem, nie moge znalezc. Moze ktos sobie przypomina, w ktorym watku to moze byc?

Tym razem bez szumow
#16

 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
trumil napisał/a:
Szukalem, nie moge znalezc.

Już Ci podesłałem ;-)

Fajne - jest takie... graficzne.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fajne, mi się podobają. Zwłaszcza to drugie. W pierwszym rażą trochę te przepalenia, ale kadr jest OK.
 
trumil
[Usunięty]
zmieniony maj 10
Bylem dzisiaj znowu na "zebraniu" kolka fotograficznego. Nic wielkiego ale rozmowa fajna, bardzo duzo informacji i pokaz 2 rodzajow lamp, informacje o zarowkach, oprawach, sposobach mocowania, informacje o rodzajach ostwietlenia jaki mozna stosowac w studiu, jak nalezy operowac swiatlem, jak wykorzystywac swiatlomierz, jak ustawiac tlo i osobe fotografowana. Tylko ja robilem zdjecia aby pokazac jak to sie odbywa. Zdjecia nie sa raczej do oceny ale jak ktos chce mi "wysypac" to nie ma problemu.

















[ Dodano: 2008-05-10, 04:11 ]
Zrobilem takie jedno zdjecie, ktore chcialbym pokazac. Nie jestem z niego zadowolony, czegos brakuje. Za duzo tu sie dzieje. Zdjecie plaskie bez glebi chociaz miejsce tak wybieralem aby bylo cos glebiej. Nie jestem pewny kolorow, monitor jaki kupilem jest trudny do ustawienia. Jak to dla was wyglada? Jak podejsc do sprawy wyboru tematu taki jak ten. Jak ustawic kompozycje dla podobnego zdjecia. Juz mam dosc podchodzenia do kwiatkow czy jakis detali i pstrykania tak aby wychodzila GO. Zdjecie jest proste a wszystko jakby uciekalo w prawo. Zdjecie jest 66% skompensowane z oryginalnego jpg-a zgubilem troche ostrosc
#17, Biometar 1:2.8/120

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
trumil napisał/a:
Zrobilem takie jedno zdjecie, ktore chcialbym pokazac. Nie jestem z niego zadowolony, czegos brakuje. Za duzo tu sie dzieje. Zdjecie plaskie bez glebi chociaz miejsce tak wybieralem aby bylo cos glebiej.

Jaka ogniskowa? Moim zdaniem zdjęcie wygląda płasko z powodu długiej ogniskowej - wszystko się wtedy spłaszcza, mimo mniejszej GO.
Kolory są moim zdaniem w porzo - jest lekka brązowo-zielona dominanta, ale wydaje się, że tak powinno być, biorąc pod uwagę temat.
 
trumil
[Usunięty]
No tak, zdjecie robilem z okolo 15m, w tym momencie rzeczywiscie mimo wyboru miejsca, gdzie jest pierwszy, drugi i 3 plan wszystko wychodzi plasko. Czy sugerowalbys, zebym w takim ukladzie raczej wybral zoom niz stalke, a moze szeroki kat. Nie moglem inaczej robic zdjecia bo kadrowalem przez cala szerokosc parkingu a po obu stronach stoja samochody. Kolory - nic nie da sie zrobic. Wiosenne kolory japonskiego klonu (bordowa czerwien) strsznie sie kluca ze swieza zielenia wszystkiego co porasta na wiosne. W dodatku mur jest pomalowany na gowniany zolty kolor, rzezba - odlew z metalu (chyba braz z duzymi dodatkami miedzi) sniedzieje i utlenia sie miejscami na pomaranczowo i wychodzi taki kit trudny do przetrawienia. Jak ty bys podszedl do tego miejsca aby zrobic zdjecie?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
To ja napiszę (żeby było fajnie), że ładny macie barek w tym kółku fotograficznym.
 
trumil
[Usunięty]
:mrgreen: , to jest tak, ze mamy fajne kolko fotograficzne w Art Gallery Cafe w malej miejscowosci Wood Dale na zachod od Chicago. Towarzystwo mieszane etnicznie, nie tylko ludzie z Polski ale tez i innych krajow.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
trumil napisał/a:
Jak ty bys podszedl do tego miejsca aby zrobic zdjecie?

Szerszy kąt, podejść bliżej. Tylko, że wtedy trzeba uważać na zniekształcenia perspektywy (nie podnosić aparatu). No i nie zawsze się da po prostu podejść. I trzeba pamiętać, że szerszy kąt daje większą GO, więc chcąc rozmyć tło trzeba mocno otworzyć.
To tylko taki mój strzał, możliwe, że nie wyszło by dobrze w tym przypadku. Może po prostu trzeba by zdecydować się na inny kadr - np pionowy, zbliżenie tej rzeźby, murku po bokach niewiele, albo wcale. Wtedy na pewno nie było by tylu elementów rozpraszających uwagę.
 
trumil
[Usunięty]
Dzieki bEEF za sugestie. Mam kilka obiektywow szerokokatnych. Jutro po poludniu sprobuje cos pstryknac. Zobaczymy co wyjdzie, bede wdzieczny ja bedziesz sledzil ten watek. Ja sie ucze. Chcialbym sie uczyc szybko :-B
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
bEEf napisał/a:
Tylko, że wtedy trzeba uważać na zniekształcenia perspektywy (nie podnosić aparatu).

Je tam. Dobra beczka nie jest zła, a cel czasami uświęca środki.. ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
trumil, Motyw jest fajny, a zdjęcie leży, bo płaskie. Ja bym kombinował z szerszym kątem, i chyba bardziej pionowym kadrem, bardziej eksponując ową rzeźbę w ramce tworzonej w tej bramie. Ale na tyle szeroko, żeby te krzewy też złapać. I ciut więcej dołu, bo mi się zdaje go brakować. I jeszcze poszukać takiego późnopopołudniowego światła. Albo takiego rześkiego o poranku. Oczywiście jak pisał bEEf - mała GO, może się filtr szary przydać. No i statyw rzecz jasna. Chyba warto, bo miejsce ma potencjał na niezłą fotkę. Slajda nawet :-D
 
trumil
[Usunięty]
Bardzo wam wszystkim dziekuje za rady. Idac robic zdjecia staralem sie uwzgledniac wasze sugestie. Nie wzialem filtra ani ND ani chociazby polowkowego a przydaloby sie bo slonce w dalszym planie railo jak cholera. Musialem obcinac wszystkie zdjecia od gory -wypalenia
Wszystko Tamron 1:3.5/17@3.5
#18

#19


teraz powtorka z tego nieszczesnego ogrodu, rzeczywiscie dzisiaj jest inne swiatlo, lepiej by bylo gdyby byla lekka mgielka ale na razie niedoczekanie. Zdjecia z reki, q..cy dostaje z przestawianiem klamota

#20

#21

#22

#23

#24

 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
trumil, uważam, że powinieneś wybierać starannie zdjęcia do prezentacji, bo przy wrzuceniu kilku ujęć tego samego nie wygląda to szczególnie atrakcyjnie...
 
trumil
[Usunięty]
rozumiem, ze to chodzi o "ogrod". Nie bylo moim zamiarem "zanudzac" kogokolwiek ale chcialem zrobic kilka roznych podejsc. Jak czlowiek cos robi to wydaje sie, ze jest tak albo tak. Pozniej jest to weryfikowane przez zdanie innych, bo kazdy troche inaczej widzi. Wywalilem 2 zdjecia, ktore mi sie najmniej podobaly. Podobaja mi sie 20 i 22 ale najbardziej poprawne i zgodne z sugestiami jw jest (chyba) 23 chociaz gdyby nie dach domu sasiadow to najciekawszym powinno byc 24. Sam juz nie wiem i dlatego zamiescilem zdjecia "do wyboru" a nie zeby nudzic. Inna sprawa i inne problemy to poprawnosc wykonania zdjec.

dopisane 19 maja
No i "zero" odpowiedzi. Czlowiek sie moze czuc jakby zrobil cos niestosownego i za kare nikt nie napisal. W watku Fotografie do oceny. Albo te zdjecia sa to tzw gnioty. Ale nie ma sprawy. No to nastepne foto. Facet naprawde sie wkurzyl, ze zrobilem im zdjecie. Zrobione innym obiektywem do sredniego formatu - Mir-38B 1:3.5/65
Fajny obiektyw, ciezki ale krotki. Przypiety do K10d pozwala na robienie zdjec z reki
#25


dopisane 22 maja
Wczoraj postanowilem popstrykac niebo. Bylo bardzo ostre slonce, zdjecia robilem po poludniu. Chcialem aby zdjecia wyszly ostre (czesciowo wyszlo - silny wiatr), kontrastowe - prawie "pocztowkowe". Uzywalem Kalejnara 1:2.8/150 (zdjecie #26) z filtrem Cokin polowkowy niebieski P123 a pozostale zdjecia (27,28) robilem Mirem 1:3.5/65 z filtrem jw i filtrem zielonym polowkowym P131. dol zielony, gora niebieski.
#26

#27

#28

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach