kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
volender napisał/a:
A nie wystarczy wepchać kawałek karteczki przy popychaczu w kicie?
Nie będzie się przymykał wtedy, i sprawa z głowy :)


Ja się przyłącze, co muszę zrobić żeby szkła da w pełni współpracowały z moim ME, tzn na całkowicie otwartej przesłonie. Bo wziąłem kita, popychaczem otworzyłem przesłonę, zablokowałem popychacz w takiej pozycji kartonikiem, założyłem na ME a wg światłomierza pomiar jest identyczny jak bez żadnych kartoników :/.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
kaczor, na razie zablokowałeś tylko kita na pełnej dziurze.
Trzeba jeszcze kawałkiem zapałki (np.) zablokować dźwigienkę w aparacie w dolnym położeniu - tą patrząc na bagnet po prawej stronie - czyli tą która lekko wchodzi w szczelinę w dupce obiektywu i tam jest popychana pierścieniem przysłony.

Mam nadzieję że da się to zrozumieć o-\

Albo inaczej - w kicie można w ten otwór wkręcić małą śrubkę tak żeby tylko minimalnie wystawała. Wtedy ona zahaczy o dźwigienkę w body i akurat się zgra że z zapiętym do końca obiektywem dźwigienka będzie na samym dole... czyli aparat myśli że ma ostawioną największą dziurę jaka w obiektywach występuje, mierzy na pełnej, nie przymyka i jest ok. U mnie tak działało o-)

 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Generic, u mnie w kicie w miejscu pokazanego otworu jest wkręcona śrubka, więc zaraz spróbuje delikatnie ją wykręcić i sprawdzę co i jak ;). mam nadzieję że nic nie odpadnie :-P
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
A no tak mnie właśnie trochę dziwiło dlaczego tą dziurkę mam pustą.
Ale jak to napisałeś to mis ie przypomniało że tam była śrubka i ją lekko wykręciłem - ciekawe gdzie jest teraz o-)
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Generic napisał/a:
A no tak mnie właśnie trochę dziwiło dlaczego tą dziurkę mam pustą.
Ale jak to napisałeś to mis ie przypomniało że tam była śrubka i ją lekko wykręciłem - ciekawe gdzie jest teraz o-)


Ja nie znalazłem jeszcze takie małego śrubokręta, więc jednak wstrzymam się z tym wykręcaniem ;-)
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
jak podpielem kita z k200 do z-70 to była taka winieta że nawet w wizjerze było widać czarne obwódki, dlatego chyba lepiej stare obiektywy do nowego body niz odwrotnie
moje rupcie zostawiają kita daleko w tyle :D:D:D, ale może kiedyś dorobię się jakiegoś Limiteta :D
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
adriano210, no bo wiadomo, że kit DA winietuje od jakiś 22 mm w dół :-P .

[ Dodano: 2009-05-02, 13:43 ]
Kruca, wykręciłem tą ową śrubkę w kicie, żeby wystawała trochę i zachaczyła o symulator przysłon, ale widocznie za mało, bo zapinając obiektyw, blaszka symulatora mi zeskoczyła z niej, i teraz blokuje wypięcie obiektywu z bagnetu :/

Zonk :shock: .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach