Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jeeesssssuuuu...wszyscy tylko cyfra i cyfra... :shock: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Jeeesssssuuuu...wszyscy tylko cyfra i cyfra...


Ty, kolo, a co masz wymienione na trzeciej pozycji w swej stopce/liście na sprzedaż?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
MX - prawdziwy kurka a nie cyfrowy... :lol:

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No dobra, użyłeś podstępu - ale przecież wiesz doskonale, że mam problemy z liczniem powyżej 3 :-X
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Optio 33WR to genialny aparacik na rybki, plaze czy narty a takze do focenia sprzeciku do sprzedania :mrgreen:

No i to profesjonalny sprzet - bo na "paluszki" :lol:

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
panowie, do hyde parku marsz!...
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
michal napisał/a:
co do sklepu www.afv.pl to musze go z całego serca polecić, zaopatruję się u nich już od dłuższego czasu. Mają baaardzo duży wybór. Nie wiem jak jest z kupowaniem internetowym, bo mam przyjemność mieszkać niedaleko tego sklepu :). Pzdr

Są jeszcze na giełdzie ale, że ja jestem stałym klientem od dłuższego czasu i zawsze kupuje pow. 500 zł to przywożą mi do biura :)
 
Leszek  Dołączył: 08 Lis 2009
wywołałem Fomę 100 (4x5") wg przepisu W. Tuszko w Rodinalu 1+1000. Negatyw wygląda bardzo dobrze. Po wywołaniu patrząc na film od strony emusli miał (w miejscach mocno naświetlonych) kolor kawy z mlekiem. Patrząc pod światło negatyw jest w tym miejscu czarny. Dlaczego tak się dzieje? Wywoływacz świeży, woda demi przegotowana.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pewnie światło się różnie odbija.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
"Dichroic fog".

Jeden z wielu mozliwych problemow z wywolywaniem ekstremalnym. Czasem wystepuje przez duza roznice pH miedzy wywolywaczem a utrwalaczem, czasem niewiadomo z czego. Negatyw moze sie ciezko odbijac, tak z doswiadczenia.
 

siono  Dołączył: 14 Sty 2009
a czy można "ripleja" z tego artykułu? akurat mam film do wołania na podorędziu i zaciekawił mnie ten koncept...tudzież, zawżdy :->
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
się dołączę do prośby siono
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kurde, nie wiem co sie stalo, ale nie moge odzyskac linku z pierwszego posta... :shock: Sorki.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
a plik masz? :-P
 

siono  Dołączył: 14 Sty 2009
no nic ,będzie trzeba wdrożyć alternatywne rozwiązanie-iść do biblioteki ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
No wlasnie nie, i nie pamietam skad mialem. Rzuc okiem na date ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
rzuciłem... google też nie pomogło... chyba czytelnia pozostaje.. :-)
 
Leszek  Dołączył: 08 Lis 2009
plwk napisał/a:
Pewnie światło się różnie odbija.

to raczej nie to

[ Dodano: 2011-09-09, 11:45 ]
alkos napisał/a:
"Dichroic fog".

Jeden z wielu mozliwych problemow z wywolywaniem ekstremalnym. Czasem wystepuje przez duza roznice pH miedzy wywolywaczem a utrwalaczem, czasem niewiadomo z czego. Negatyw moze sie ciezko odbijac, tak z doswiadczenia.

Negatyw oglądany pod światło nie daje żadnych oznak zamglenia. Dlaczego więc mogą być problemy z odbitkami?
Wywołuję (z ciekawości) inne negatywy które zostały mi z kalibracji. Za godzinę okaże się czy wystąpi taki sam efekt.

tutaj link dla zainteresowanych: http://www.skanowanie-35mm.pl/Rodinal.html
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Leszek napisał/a:
tutaj link dla zainteresowanych

jesteś WIELKI! :-)
dzięki!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Leszek napisał/a:
Negatyw oglądany pod światło nie daje żadnych oznak zamglenia. Dlaczego więc mogą być problemy z odbitkami?


Nie wiem dlaczego, ale przy skanowaniu mialem bardzo zszarzale swiatla.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach