Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
polypan i ladowarka do filmow
Hej, chcialbym kupic polypana :
http://www.lumiere-shop.d...0-18--152M.html

pewnie stad, bo nigdzie indziej w rodzimym kraju nie widze...

Do tego musialbym nabyc kasetki i ladowarke.
Wyczytalem, tutaj, ze raczej polecacie plastikowe. Jestem w tym ladowaniu ze szpuli laikiem wiec wole sie dopytac czy na pewno plastikowe. Sa tez rozbieralne kasety.

Czy cos takiego sie nada?

http://www.lumiere-shop.d...-20-pieces.html

Na koniec chcialbym upolowac ladowarke do filmow. Bo wole raz w ciemnosci szpule zaladowac do ladowarki a potem sobie tylko kasetki ladowac niz ciagle czaic sie w lazience :)

Czy do polypana cos takiego pasuje?

Watson Bulk 35mm Film Loader Model 100

Cos mi sie gdzies obilo o uszka, ze do jakiegos takiego urzadzenia 90m nie pasuje szpula.
Nie bardzo wiem, jak to dziala wiec wole zapytac czy sa jakies oznaczenia itp. abym mogl sprawdzic czy dana szpula mi bedzie dzialac z dana ladowarka?

Czy ktos tez bedzie mial ochote kupic sobie rolke, zeby obnizyc koszty wysylki ? :)

Pozdr
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
po co komu ladowarka.. zreszta Polypan ma 90/152metry, a ladowarki są na 30m zwykle... i po co to komu.... ładuj sam, to banalne, jak ja sie nauczylem... a kasetki mogą byc stare plastikowe Orwoskie, do nabycia poniezej 2zł... byleby aksamit nie był zjechany...

[ Dodano: 2006-08-17, 17:37 ]
ja kupiłem 1,5 miesiaca temu 152metry.. wiec dopiero w grudniu chciałbym nastepna... a!! i nie bierz za pobraniem po za to sie płaci 6 euro... jak nie wiecej... ja zamawiałem na niemiecki adres, tak jest taniej, powodzenia!!
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
Chyba nie rozumiem rad.

Jak nie za pobraniem to jak ? Wplata na konto sklepu?

Jak to na adres niemiecki? Sa jakies mieszkania w niemczech, ktore przysluguja polakom przy zakupach, bo nie rozumiem ? :)
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
najpierw płacisz, potem przysyłaja... w odwrotnej kolejnosc (czyli "za pobraniem") płaci sie 6 euro dodatkowo....

Poprostu mam znajomych w niemczech;p
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
JN napisał/a:
po co komu ladowarka..


Alkos jest spec to pewnie zaraz sie wypowie - za jego sprawka jestem posiadaczem nawijarki i strasznie sobie ja chwale - super sprawa...;-)

Pzdr
Spinner
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Alkos jest spec to pewnie zaraz się wypowie - za jego sprawka jestem posiadaczem nawijarki i strasznie sobie ja chwale - super sprawa...;-)


A co nawijasz? I ile tego jest? I jak w ogole to wyglada... samo nawijanie... a jakich warunkach, co ułatwia, co utrudnia?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Polypana, hmmm... nie wiem jak wytlumaczyc... to jakby duza szpula z filmem i komora na kasetke zamknieta w jednym, swiatloszczelnym opakowaniu. Do komory w ktora wsadzasz kasetke wchodzi "korba" - wysuwasz film z "wiekszej rolki", zakladasz na szpulke od kasetki aby zalapalo, zamykasz wsio i krecisz - patrzac na licznik lub liczac klikniecia... Ot i cala filozofia - tak proste, ze az genialne... Alkos pewnie Wam wyjasni lepiej...;-)

Pzdr
Spinner
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
No tak, ale jakoś nie kumam jak to jest, ze wkrecasz, a potem co...
Jak nakładasz normalnie film, po ciemku, to do "trzpienia" przymocowujesz/przyklejasz film, kladasz w kasetke, zwijasz by został 1cm... chodzi o to, że jak załadujesz do aparatu i sie skończy, to żeby film nie wylecial z kasetki... tylko zeby mozna go było zwinac...
A tu jak to wyglada?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Hmmm.. jak zakladasz film otwierasz to ustrojstwo... i tam zamknieta jest szpula z filmem - wystaje tylko koncowka - ciegniesz wiec jej tyle aby zaczepic/przykleic do szpulki w kasetce na film (jak robisz to przy swietle to zaswietlisz najwyzej te kilka cm) - potem zamykasz cale pudlo i mozesz przy swietle krecic korbka nawijajac na mala szpulke... Jak skonczysz to otwierasz i ucinasz (znowu - jesli przy swietle to ten kilkucentymetrowy odcinek miedzy duza a mala szpulka zaswietlisz)... Hmmm.. pozno jest ale moze cos mi sie udalo wytlumaczyc?;-)

Pzdr
Spinner
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Rozumiem, dzięki.... jeszcze mi powiedz:
1. ile zapłacijeś za przesylke filmu?
2. Jak zmieściłeś do tej nawijaki 90m?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
To byla taka "umowa barterowa" - dostalem nawijarke w rozliczeniu z filmem w srodku - nie wiem jakie szpulki tam sie zmieszcza, pewnie 30m...

Pzdr
Spinner
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
aha.... rozumiem... bo ja np. mam jeszcze ze 120 metrów - duzę to.
A wywołujesz sam jak mniemam?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jakby Ci to powiedziec.... podchodze do tego "z pewna doza niesmialosci :-P " ale w tym tygodniu w koncu skompletowalem sprzecior i zaczne sie bawic - jak wygospodaruje troche czasu :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
Ma ktos pusta 30m szpule po kliszy? Albo mu sie konczy?

Taka ktora mozna zalozyc do ladowarki.

Pozdr.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cholera, powywalałem... musisz strugać ;-)
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
spytaj za 3-4 mieisace...;p
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
ale ja niechce twojej 90-cio albo 152 metrowej szpuli JN tylko 30m :) Tak bym do loadera mogl ja wsadzac :)
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
to mowie, za 3 miechy z 120metrow zostanie +/- 30metrow;p
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
ale to zaraz zaraz ja myslalem, ze te szpule 30 metrowe co sie do ladowarek wklada to sa tak jak takie na nici czy cos. A nie tylko rurka z nawinietym filmem...

Generalnie pomysl jest taki, by jak najbardziej ograniczyc niewygodne zaciemnianie lazienki. Wiec raz na jakis czas zwijam +/- 30m polypana na taka szpulke co to ja moge wsadzic do ladowarki i w ten sposob moge bezstresowo ladowac polypana do kaset za dnia.

Pozdr
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
ja sobie sam ladowarke zrobilem z pudla po landrynach, narazie sie sprawdza, acz calkowita ciemnosc jest niezbedna do zaladownaia filmu. znacznie latwiej / bo w jasnosci/ moge zamontowac koncowke filmu z puchy do kasety.

pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach