gufix  Dołączył: 06 Wrz 2007
  ile wam wytrzymuja akumulatory w pentaxie k100d
ja posiadam obecnie gp 2500 NImh laduja sie maksymalnie godzinke i jakos cos mnie to przerazilo, po naladowaniu bateri do konca wskaznik aparatu pokazuje ze sa pelne po kilki fotach pokazuje polowe znowu kilka fotek z lampa wyswietla komunikat ze pusta, wlacze wylacze aparat odczekam chwile i znowu pelna nie wiem o co chodzi, moze akumulatory padly ale raczej to nie mozliwe bo sa nowe
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Temat byl juz poruszany na tym forum wiele razy. Na przyszlosc proponuje troche poszperac a tym razem jeszcze skrobne cos od siebie i o moich doswiadczeniach z akumulatorami.

To ze akumulatory masz nowe nie znaczy np. jeden z nich jest uszkodzony a to wystarczy aby brakowalo mocy na zasilanie.

Powszechnie uwaza sie ze szybkie ladowarki nie sa najlepszym rozwiazaniem wiec moze lepiej jest zmienic ladowarke.

Proponuje sprawdzic aparat na innym sprawdzonym komplecie akumulatorow.

O sam aparat mozesz byc spokojny bo wg mnie to na 99% wina akumulatorow.

Proponuje poszukac podobnych tematow na forum gdzie byla mowa o czestej przypadlosci niedokladnego wskaznika zuzyca baterii w PENTAX'ach.

P.S. Ostatnio na jednym komplecie 4x2500 Energizer zrobilem ponad 500 zdjec (bez lampy) i sadze ze do 600 ualo by sie dopstrykac.
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Oj trzymają ,trzymają.Mam dwa komplety Energizerów 2500 i w sumie bardzo rzadko je ładuję.Na dobra sprawę nawet nie patrzę na ile zdjeć wystarczają.Wcześniej na Nikonie 5400 musiałem ładować zdecydowanie częściej.A ładowarka bodaj GP ładuje je przez ok 10 godz.
 
pawelb  Dołączył: 20 Lut 2007
Wprawdzie mam DSa, ale to podobny model, więc piszę. :-) Otóż, moim zdaniem, podstawa to to, żeby akumulatory były dobre - przy czym, niestety, czasem nawet dobra firma potrafi wypuścić gniota.

Mam np. 4 akumulatorki Sanyo NiMH 2500 mA, kupione razem z ładowarką Sanyo za 80 zł (łącznie) - i choć były kupione jako zupełnie nowe, same z siebie rozładowują się po 3 dniach (praktycznie od początku ich używania). Generalnie Sanyo to firma bardzo szanowana w dziedzinie akumulatorów, więc nie wiem, czy do ładowarki Sanyo dołącza jakiś chłam, czy to podróba. Inny komplet, jakiego używam, to GP NiMH 2100 mA, które nie rozładowują się nawet przez 3 tygodnie i spokojnie można zrobić na nich kilkaset zdjęć. Ale najlepsze akumulatory jakie mam, to Sony NiMH 2500 mA. Komplet 4 szt. kosztował ok. 60 zł w MediaMarkcie, ale te trzymają ładowanie przez kilkaset zdjęć, na przestrzeni ponad 2 miesięcy (tzn. dwa miesiące po naładowaniu, i po wykonaniu kilkuset (ok. 200-300) zdjęć, nadal można robić kolejne).

Podsumowując - moim zdaniem, nie ma co oszczędzać na akumulatorach, a zanim oddasz aparat do serwisu, spróbuj skorzystać z innego, na pewno dobrego kompletu.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
GP moim skromnym zdaniem nie są najgorsze. Mam 2 komplety i nie wypadają najgorzej w porównaniu do innych.
gufix, jeśli tobie ten komplet ładuje się się godzinę to:
-masz jakąś super szybką ładowarkę - przynieś ulgę swoim aku i wymień na jakąś wolniejszą i z dużą ilością kanałów ( najlepiej 1 kanał na 1 akumulator)

albo

-komplet jest walnięty, lub co bardziej prawdopodobne jeden aku z czwórki.
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
Jeszcze jest opcja, że ładowarka jest walnięta. Ja osobiście miałem 2 uwalone egzemplarze powszechnie chwalonej MW 8168. Po włożeniu dobrych, rozładowanych akusów ładowała je 30-45 minut do jakichś 10-15% pojemności.
A Ty jakiej używasz?
Pozdr
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
gp są rewelacyjne.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
U mnie GP 2700 lub Energizer 2500 wytrzymują bez problemu 1 GB zrobionych zdjęć tzn. taką pojemność karty zapełniają.
Niezależnie czy robię w RAW-ach czy jpg oraz czy używam lampy (nie ciągle).
Dokładnych testów nie robiłem...
 

muodzian  Dołączył: 19 Sie 2007
używa ktoś akumulatorków Ansmann'a? np x-energy?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
gufix kup dobrą ładowarkę czterokanałową z funkcją rozładowywania baterii (i rozpoznawania ogniw uszkodzonych) i kilka razy naładuj i rozładuj swoje aku - powinno je odświeżyć. "KaSetka" ma swoje chimery jeśli chodzi o zasilanie, ale dobrze naładowane akumulatory powinny wystarczyć na długo (nie potrafię określić na ile fot, ale ze 200 to spokojnie prz aku typu 2100 czy2500). Różnie to niestety bywa - moje GP 2700 rozładowują się bardzo szybko, natomiast Sanyo 2500 są prawie nie do zdarcia.
 

dismas  Dołączył: 26 Mar 2007
Markus napisał/a:
U mnie GP 2700 lub Energizer 2500 wytrzymują bez problemu 1 GB zrobionych zdjęć tzn. taką pojemność karty zapełniają.

Ja używam GP 2500 i ostatnio jeden komplet bez problemu zapełnił mi 2GB kartę. Inna sprawa, że nie od razu te akumulatory miały właściwą pojemność. Po pierwszym ładowaniu - nieco powyżej 2000 a po chyba czwartym, wszystkie mają 2800-3100 czyli wyraźnie więcej niż deklaruje producent. Ładowanie/rozładowanie/odświeżanie robione od początku w BC-700 najniższym (domyślnym) prądem.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
miałem Assmanny i je oddałem (zamieniłem na Eneloopy), są zupełnie przeciętne
 

muodzian  Dołączył: 19 Sie 2007
no to stówka w plecy. chociaż może ładowarka będzie dobra. :mrgreen:

a jak prezentują się energizer 2500mAh advanced?

 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Może i 2 GB da się zapełnić na 1 komplecie ale wszystko zależy czy zdjęcia z lampą czy bez, jak długo przeglądasz fotki.
1 GB jest pewną wartością przy przeciętnym użytkowaniu.

[ Dodano: 2007-09-08, 11:10 ]
Odnośnie akumulatorów mam jeszcze 2 pytania:
Które akusie są lepsze Sanyo Enveloop czy GP Recyko?
Czy można je ładować w każdej ładowarce do akum. NI-HM ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Widzę że temat akumulatorów jak Lenin - wiecznie żywy ;-) Przypomina mi o tym że nie wszyscy przed zakupem czegokolwiek zaglądają do googli, a potem żałują...
Przed wakacjami zakupiłem Eneloopy i sprawują się dobrze - zrobiłem na nich ok. 500 zdjęć bez lampy + częsty podgląd. Do tej pory używam również Sony 2500 (które ktoś na tym forum określił badziewiem) i też jestem z nich zadowolony. Myślę że szkopuł tkwi w ładowarce czterokanałowej z opcją rozładowania. Przed ładowaniem akumulator jest w niej za każdym razem rozładowywany do końca a następnie ładowany niskim prądem (ok. 6-7 godz.). I wszystko jak dotąd hula. Ale jak kogoś skusiła opcja ładowania akumulatorów w godzinę to niech się nie dziwi później że tak zachwalane przez innych akumulatory mu padają. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na wadliwe egzemplarze ale to inny temat.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Parę razy już pisałem, że używam NiMH:
- SONY 2500 - są dobre, zachowanie standardowe, jak porządne akumulatorki,
- SANYO 2700 - są znakomite - bardzo duża trwałość naładowania, bardzo duża wydajność. Odnoszę wrażenie, że są są bliskie Eneloopom.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Markus napisał/a:
Które akusie są lepsze Sanyo Enveloop czy GP Recyko?

Według testu który kiedyś opublikował CFV Recyko mają większą pojemność ale za to Eneloopy dłużej od Recyko utrzymują napięcie powyżej 1,2 V (co jest istotne dla prądożernych lustrzanek). Dlatego wybrałem Sanyo.
Cytat
Czy można je ładować w każdej ładowarce do akum. NI-HM ?

Tak.
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Też obecnie włożyłem eneloopy i zmieniłem ładowarkę na BC-700, przestałem obserwować nagłe skoki wskaźnika naładowania aku jak to miało miejsce wcześniej. Udało mi się w tej ładowarce nieco poprawić stopień naładowania starych energizerów - nie trzymają może dużo dłużej ale da się na nich pstrykać fotki aż do pełnego rozładowania (wskaźnik przestał spadać do zera po 3 fotkach by potem wrócić na full).
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Rozumiem,że Sanyo Enveloop będzie najlepszym wyborem w przypadku użycia w aparacie.
Ładowarkę posiadam niezbyt szybką GP Power Bank H 500 ale specjalnie wybrałem taką z średnim prądem ładowania.Jak dotąd jestem z niej zadowolony.
 

horsey  Dołączył: 02 Wrz 2007
Dobra ładowarka to podstawa! Wielu ludzi nie zdaje z tego sobie aż tak sprawy i często ładuje na ładowarkach szybkich bo myślą że szybciej znaczy lepiej - nic bardziej mylnego! Modele szybkie są raczej niczego warte :-/ Optymalny prąd ładowania to +- 1/10 pojemności akuu czyli akuu o pojemności 2000mAh ładujemy prądem 200mAh oczywiście są odstępstwa od tego bo niektóre akuu wolą większy prąd ładowania w granicach 250-300mAh przez co lepiej trzymają. To już sobie trzeba sprawdzić na danym modelu jak i co mu pasuje. Dość chwaloną i popularną ładowarką jest TechnoLine BC-700 lub BC-900. Na Allegro jest tego dość dużo więc każdy sobie znajdzie. Innym ciekawym i jeszcze bardziej zaawansowanym modelem jest ładowarka MAHA MH-C9000. A no i warto mieć 2,3 komplety akuu dzięki czemu będziemy mieć pewność ze nie braknie nam prądu w ważnym momencie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach