Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Napinator napisał/a:
po wciśnięciu przycisku test poraził mnie prąd :D

:shock:
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
Grizley napisał/a:
Dada napisał/a:
Przecież nie będziesz ich łączył szeregowo, tylko równolegle raczej

No ok , ale w tej samej chwili raczej ms. napięcie będzie dochodziło do jednego centralnego styku

Weźmy inną analogię.
Jak dwa kompresory o ciśnieniu 6 bar ładują powietrze do tego samego zbiornika, to jakie ciśnienie panuje w zbiorniku?
zorzyk napisał/a:
Kiedyś na laborce z chemii fizycznej (przed dopuszczeniem do ćwiczeń, wszyscy przechodzili odpytkę, czy mają pojęcie :-) ) wszystkie koleżanki wyleciały na douczenie, bo nie odpowiedziały prawidłowo na pytanie, jakie jest natężenie prądu w sieci (w domu). A odpowiedzi padały różne: 16 A, 25 A... 8-)

Mój kolega kiedyś spalił omomierz. Usiłował "zmierzyć rezystancję elektrowni" :-D

A co do żarówek błyskowych, to napięcie na nich powinno być rzędu 12V. Ale odradzam łączenie kabli z nich, lepszym pomysłem będzie wyzwalanie pierwszej kablem z kostki synchro, a drugiej z fotoceli od błysku pierwszej.

Pozdr.
 
foto123
[Usunięty]
Pomocy. Mam takie same lampy, K10d kupiłem kostkę i nie wyzwala :(
ba drugą kupiłem i też nic.
Czy o czymś zapomniałem?
Pomóżcie :-(
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Napinator napisał/a:
więcej gadki o prądzie niż o konkretnym lekarstwie

A ja słyszałem, że prądem się leczy....
Laborki, koleś do psora: panie psorze, ten transformator buczy!
Psor: Jakbyś miał 50 okresów na sekundę, to też byś buczał....
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
Kaszpirowski też leczył :)
Do jutra powinna przyjść nowa kostka synchro, bo poprzednia wyzwalała ale złe moce we mnie :D Podłączę po kablu do jednej lampy i z niej wyzwolę drugą. Jestem dość sceptycznie do tego nastawiony bo po ostatniej akcji z kostką przycisk test w obu lampach przestał działać :) dobrze, że ja nie zaświeciłem :D
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Napinator napisał/a:
że ja nie zaświeciłem :D

może nie zaswiecisz a :mrgreen: le lepiej uważaj :evilsmile: :mrgreen: :mrgreen:
 
foto123
[Usunięty]
Pomocy. Mam takie same lampy, K10d kupiłem kostkę i nie wyzwala :(
ba drugą kupiłem i też nic.
Czy o czymś zapomniałem?
Pomóżcie :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(

[ Dodano: 2008-02-22, 09:31 ]
Koledzy proszę pomóżcie.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
foto123, dlaczego sie powtarzasz ??
 
foto123
[Usunięty]
powtarzam się ? tAK bo nikt nie odpowiedział a sprawa pilna. I dla mnie to duży problem. :-( :-( :-(
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
foto123, może było by łatwiej odpowiedzieć, jakbyś coś więcej szczegółów podał? i spokojnie opisał problem?
 

pawli  Dołączył: 10 Lut 2008
rób na manualu z wylaczona redukcja czerwonych oczu
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
foto123, nie musisz pogrubiać tekstu bo i bez tego widać , nikt nie odpowiedział bo może nie zna odpowiedzi albo nie ma na to ochoty , oddychaj spokojnie może ktoś kto będzie wiedział tu zaglądnie i odpowie.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
foto123, może masz zepsuty K10D, może lipną fotocelę, może lampy się nie naładowały, a może nie wcisnąłeś spustu na aparacie....skąd ktokolwiek może wiedzieć.
To prawie tak jak w mojej pracy: dzwoni kobietka i mówi "panie, waga mi nie działa, ile to będzie kosztowało?".
Albo jak byłem ostatnio u mechanika samochodowego i mu zadzwonił telefon: "auto mi stanęło, co to może być???" Mechanikowi ręce opadły....
Czaisz?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kiwak, gadasz zeby pogadac. Problem jest znany, poruszany tutaj i nalezy do tych z gatunku "nie chcialo mi sie pomyslec - od czego mam internet?" :roll:
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
l_uka napisał/a:
gadasz zeby pogadac

No dobra, wstyd mi, ok?
Ale może ten krzyk boldem mnie poruszył? Mogłem krótko zapytać o więcej szczegółów, ale nie chciało mi się?
A może kolega foto123 aluzje pojmie i napisze coś więcej?. Bo aluzje samochodową stosuję wobec tych kobietek od wag i wiesz co? Działa!
Pozdrawiam.
 
foto123
[Usunięty]
no dobra.
1 lampy były naładowane.
2 kable sprawdzone.
3 zewnętrzna lampa błyska - wpięta w g. stopke.
4 kostki sprawne sprawdzałem na kompakcie z stopką
5 chyba wszystkie kombinacje w ustawieniach i du..a blada krew mnie zalewa a błyskać nie chce. :-(

[ Dodano: 2008-02-25, 14:35 ]
i jeszcze jedno.
wersja oprogramowania 1.00
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
foto123 napisał/a:
kable sprawdzone
- czyli masz kostki synchro
foto123 napisał/a:
zewnętrzna lampa błyska - wpięta w g. stopke
- czyli masz jeszcze zewnętrzną lampę i K10 ją wyzwala...
Widzę to tak: Kadyszka w trybie np.X - czas równy lub dłuższy od 1/180, na stopce kostka, kabelek od kostki do lampy, pstryk i błyska.
Nie chce? l\Lampy mają test - błyskają? Jeśli tak, to podłączam kabelek do lampy i na złączu robię zwarcie, powinno błysnąć. Jeśli nie - kabelek lipny, jeśli tak - podłączam kostkę i robię zwarcie na stykach tejże.
foto123 napisał/a:
kostki sprawne sprawdzałem na kompakcie z stopką
- czy to znaczy, że z kompaktem ten CAŁY zestaw działał? Czyli kucha na styku Kadyszka - kostka?
Obejrzyj to dokładnie.

foto123 napisał/a:
krew mnie zalewa

Cytat
a ja sobie siedzę piwko pije

- widzę tu pewną sprzeczność :mrgreen:
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
foto123, a czas 1/160 ? tak jest z wyzwalaczem radiowym na 1/180 nie błyska

[ Dodano: 2008-02-25, 16:01 ]
a jeszcze jedno czy pin(środkowy) ze stopki styka sie z tym w sankach aparatu ?
 
foto123
[Usunięty]
robiłem zwarcie na kostce/styk na spodzie z paskiem na boku/ i wyzwala ale wygląda na to że gdzieś w stopce w k10 nie łączy - w obu kostkach albo pin środkowy zamyka obwód z innym pinem a nie z listwą sanek
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
kurde chciałbym ci pomóc, mam już nową kostkę, ale niestety mi nie wyzwala lamp ponieważ po ostatnich próbach obie lampy błyskowe spaliłem (tzn. przycisk test ani kabel ich nie wyzwala).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach