kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
Tamron28-75/2.8 a k100d/Wrocław
zamierzam kupić to szkło,ale opinie że są różne egzemplarze odstraszają mnie,piszą że trzeba trafić na odpowiedni egzemplarz żeby idealnie działał i że mozna trafić na bubel ... później gdzieś czytam że to tylko odnosi się z korpusami canona a w pentaxach wszystkie elegancko chodzą,więc chciałbym dokładnie dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi ... ?

2 sprawa to : gdzię mógłbym kupić ten obiektyw na terenie dolnegośląska ?!
 

halmac1  Dołączył: 01 Kwi 2007
Właśnie wczoraj go nabyłem po długich spacerach po Krakowie a dobór obiektywu do puszki przeprowadzałem na podstawie testu na dla AF ze strony http://focustestchart.com/chart.html. który sie mi bardzo przydał bo nie trafiłem na ten właściwy egzemplarz do 1 razu :mrgreen:
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Też używałem tego testu kupując swojego 28-70.

Jestem z tego Tamrona bardzo zadowolony i polecam. Jasny, wystarczająco szybki AF, przy kiepskim świetle czasem się gubi, no ale przysłona 2.8 i tak mocno podnosi granicę używalności AF - trochę ćwiczeń i można nim pstrykać zdjęcia w każdych warunkach.

Żal tylko, że nie ma 17-50/2.8 na K
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
Przetestowałem 3 sztuki i odpuściłem sobie. Z każdą miałem FF.
 

halmac1  Dołączył: 01 Kwi 2007
2 sprawa to : gdzię mógłbym kupić ten obiektyw na terenie dolnegośląska ?!
http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/84147
z tym że najpierw proponuję zadzwonić czy mają jeśli znajdziesz taki sklep albo poszukać na alledrogo i zgłosić się z korpusem :-)
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
StarskiPL, ale to chyba nie była wina obiektywów...?
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
Niestety nie. To raczej wina korpusu, który jest bardzo kapryśny. Przy świetle żarowym FF a przy dziennym NIET.
 

picaro  Dołączył: 04 Wrz 2007
halmac1 gdzie w Krakowie nabyłeś ten obiektyw ?
bo też mam zmiar go kupić na dniach, a skoro dobry to może też tam się udam na początek
 

halmac1  Dołączył: 01 Kwi 2007
Obiektywy sprawdzałem w sklepach Foto-Plus ul. Studencka 6 posiadali jeszcze 1 szt i foto beta kontakt: tel. (012)656-20-18, kom. 0504-04-28-48 Kraków, Pl. Boh. Getta 2
ul. Basztowa 17w godz. pn-pt11-17.30, sob 11-14 na basztowej mieli 1 szt 2 ma magazynie. Czy nie lepiej i bliżej byłoby do Sosnowca ul. Będzińska 12 bo widzę ze mają 3 szt :mrgreen: http://www.allegro.pl/ite...2_8_pentax.html
 

picaro  Dołączył: 04 Wrz 2007
w sumie to racja, jakoś zapomnialem o tym sklepie, ale i tak w krakowie jestem często, więc przemyślę choć widzę że tu taniej :-D tak więc juz sobie tam dzwonie.
dzięki :-)
 

kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
ale ten wro to zadupie O,.o
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
kabu napisał/a:
ale ten wro to zadupie O,.o

Wypraszam sobie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kabu, - :evil:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
kabu, - :evil:


jeśli chodzi o sklepy foto, imprezy i kilka innych rzeczy - zadupie całkowite, wiem bo mieszkam:)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
guerilla, poszedłem raz niedawno do niedawno otwartego centrum handlowego. Nie tego, gdzie fekalia spuszczają na klientów, ale tego z rekinami. A tam taki niepozorny sklepik foto. Niby nic ciekawego, ale z pół tuzina szkieł Pentaxa i do Pentaxa mieli najmniej. Na półkach, a nie w ofercie, że "mogą sprowadzić". O! Więc może z tymi sklepami wcale też nie jest tak źle?
Coś mi chodzi po głowie, że tytułowy Tamron też jakoś tam był. Chyba.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
matb napisał/a:
guerilla, poszedłem raz niedawno do niedawno otwartego centrum handlowego. Nie tego, gdzie fekalia spuszczają na klientów, ale tego z rekinami. A tam taki niepozorny sklepik foto. Niby nic ciekawego, ale z pół tuzina szkieł Pentaxa i do Pentaxa mieli najmniej. Na półkach, a nie w ofercie, że "mogą sprowadzić". O! Więc może z tymi sklepami wcale też nie jest tak źle?
Coś mi chodzi po głowie, że tytułowy Tamron też jakoś tam był. Chyba.
'

był, ale nie pod pentaxa:)

to prawda, mają tak kilka szkieł, jako jedyni we wrocławiu..
no ale jak to wiadomo , przy kupnie tamronów i innych sigm, zazwyczaj potrzeba 4 lub więcej sztuk żeby kupić :))

a tak naprawdę w ogóle nie jest źle<jupi>
 

kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
Jest już ten Tamron do Pentaxa tam z tym że cena wgniata w fotel 1500 zł ogólnie sklep jest drogi
 

halmac1  Dołączył: 01 Kwi 2007
 
Nie wiem czy miałem szczęście czy to kwestia przypadku czy tez trafiłem na dobry egzemplarz ,ale to szkiełko nie wykazywało BF i FF nawet gdy go podłączyłem do kadtchy mojego brata :mrgreen:
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Sprawdza się stara zasada, że jak ktos źle trafi to opowie potem 10 osobom, a jak trafi dobrze to dwóm. Pierwszy egzemplarz który dostałem u Czesia trafia w punkt.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moj tez od Czesia i tez bez problemow.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach