lukasz b  Dołączył: 22 Maj 2007
  Sigma 24-60 F/2.8 EX DG
ktos mial stycznosc z tym szklem ?

http://www.foto-net.pl/sk...producent=brak&
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
słaba jest, dlatego stosunkowo "tania"
 

lukasz b  Dołączył: 22 Maj 2007
MiQ27, dobra nawet i taka odpowiedz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Tu jest trochę:
http://www.fredmiranda.co...7&cat=37&page=2
http://www.photographyrev...01_3128crx.aspx
Ogólnie nie jest taka zła, poza miękkością na pełnej dziurze i problematycznym AF :mrgreen:
Apteczne ją zjechali dość konkretnie. Ponoć nowe modele sa poprawione. Czyli możliwa loteria przy zakupach.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
To szkło ciekawi mnie od dłuższego czasu (jeszcze z przed przecen), zastanawiająca jest ta recenzja na optyczne zwłaszcza w świetle różnych opinii użytkowników tego szkła vide www.fredmiranda.com. (no i skoro to seria EX to nie powinna być taka kiepska :-/ ) Tak sobie myślę, że może mieli wyjątkowo podły egzemplarz? Chyba w ramach zagospodarowywania czasu wolnego w marcu wypożyczę sobie egzemplarz tego szkła od sigmy na weekend i sam go sobie ocenię :-D
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Na optycznych narzekano na beznadziejny AF. Więc Sigma postanowiła to zmienić ;)

Firma Sigma zdawała się być świadoma słabej pracy autofokusa w modelu 24-60 f/2.8 i jak poinformował nas polski dystrybutor tej marki - K-Consult, w ostatnich dniach pojawiła się na ryku nowa wersja tego obiektywu, w którym poprawiono oprogramowanie napędu mechanizmu ustawiającego ostrość. Taki nowy egzemplarz trafił do naszej redakcji, dzięki czemu mogliśmy sprawdzić jak teraz działa autofokus. Okazało się, że zaszła znaczna poprawa. Obiektyw, tym razem, nie miał żadnych problemów z pracą tego napędu, a ostrość była nastawiana prawidłowo. W trakcie testów w studio liczba pomyłek sięgnęła tylko 3%. Poprawa jest więc znaczna.

za optyczne.pl
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
superkomornik napisał/a:
Na optycznych narzekano na beznadziejny AF. Więc Sigma postanowiła to zmienić ;)


Ale jak parę tygodni temu wysłałem maila do dystrybutora z pytaniem, jak rozpoznać poprawioną wersję i jak to jest z tą ostrością, to dostałem odpowiedź, która sprowadzała się faktycznie do "nic nie wiemy, obiektywy Sigmy są zawsze najwyższej jakości". :shock:
No bo też przez chwilę byłem zainteresowany tym obiektywem (bardzo dobry dla mnie zakres ogniskowych i jasność).
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
superkomornik napisał/a:
Na optycznych narzekano na beznadziejny AF. Więc Sigma postanowiła to zmienić ;)

Na optycznych to sobie mogą narzekać, jak nie mają aparatów Pentax'a ;)

superkomornik napisał/a:

Firma Sigma zdawała się być świadoma słabej pracy autofokusa w modelu 24-60 f/2.8 i jak poinformował nas polski dystrybutor tej marki - K-Consult, w ostatnich dniach pojawiła się na ryku nowa wersja tego obiektywu, w którym poprawiono oprogramowanie napędu mechanizmu ustawiającego ostrość.

Albo ja jestem dziś wieczorem wyjątkowo zmęczony, albo ktoś mi próbuje wcisnąć, że ta Sigma nie ma sterowanego ostrzenia przez układ AF w body, które silnikiem zmienia odległość przedmiotową w obiektywie...
Chyba trochę niezrozumiale napisałem, więc wersja prostsza:
Ta Sigma w wersji do Pentax'a jest pozbawiona oprogramowania, bo Pentax kręci śrubokrętem.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Mam taką jedną na magazynie! Mogę oddać w dobre ręce ;-)
Tylko nie pytajcie mnie czy to poprawiona wersja bo nie mam zielonego pojęcia :oops:
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Cześ napisał/a:
Mam taką jedną na magazynie! Mogę oddać w dobre ręce ;-)

A jakoś nie widać na stronie w jakiej cenie oddajesz w dobre ręce ;)


Cześ napisał/a:
Tylko nie pytajcie mnie czy to poprawiona wersja bo nie mam zielonego pojęcia :oops:

I pewnie nie wiadomo, czy popychacz przysłony i osłonka p.słoneczna też mają poprawione oprogramowanie. ;-)
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
armar napisał/a:
w jakiej cenie oddajesz w dobre ręce

zgodnie ze starą zasadą nie podaje cen na forum publicznym
armar napisał/a:
I pewnie nie wiadomo, czy popychacz przysłony i osłonka p.słoneczna też mają poprawione oprogramowanie.

Oba dekielki mają wgrany nowy soft, za resztę nie mogę ręczyć :mrgreen:
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Cześ napisał/a:
armar napisał/a:
w jakiej cenie oddajesz w dobre ręce

zgodnie ze starą zasadą nie podaje cen na forum publicznym

Ale ja pytałem o publiczną stronę www, a nie o cenę na forum. :)
Tam jest "Pokaż producenci" i tylko Pentax, albo Samsung, albo obaj.
Sigmy ani widu, ani słychu...

Cześ napisał/a:
armar napisał/a:
I pewnie nie wiadomo, czy popychacz przysłony i osłonka p.słoneczna też mają poprawione oprogramowanie.

Oba dekielki mają wgrany nowy soft, za resztę nie mogę ręczyć :mrgreen:

Dobre. :lol:
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
armar napisał/a:
Ale ja pytałem o publiczną stronę www, a nie o cenę na forum. :)
Tam jest "Pokaż producenci" i tylko Pentax, albo Samsung, albo obaj.
Sigmy ani widu, ani słychu...

Kiepsko szukasz:
http://www.fotorimex.pl/p..._f2.8_ex_dg.htm
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Cześ napisał/a:
armar napisał/a:
Ale ja pytałem o publiczną stronę www, a nie o cenę na forum. :)
Tam jest "Pokaż producenci" i tylko Pentax, albo Samsung, albo obaj.
Sigmy ani widu, ani słychu...

Kiepsko szukasz

To ja już wiem skąd się biorą mity, że do Pentax'a nie ma obiektywów.
Byli na tej stronie i widzieli tylko obiektywy Pentax'a i Samsunga - raptem 16 szkieł...
Wchodzenie do Sigmy (i tam do "do Pentax") do Tamron (i tam do "do Pentax") do Zeiss (i tam do "do Pentax") najwyraźniej sprawia na tyle dużo trudności, że szuka się wyboru tylko wśród dwóch producentów w dziale "Foto Obiektywy Pentax".
Sugerowałbym jakieś ułatwienie, by się dało przeszukiwać po ogniskowych do danego aparatu (widziałem takie coś na innej stronie), a nie po producentach i podkategoriach mocowania... Szczególnie, że filtr na górze strony jest i łatwo byłoby wybrać tylko Sigmę/Pentax'a/Zeissa (nie wiedziałem nawet, że ktoś Zeissy do Pentax'a sprowadza) :mrgreen:
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
armar napisał/a:
Sugerowałbym jakieś ułatwienie, by się dało przeszukiwać po ogniskowych do danego aparatu (widziałem takie coś na innej stronie), a nie po producentach i podkategoriach mocowania...

Już niedługo sklep będzie trochę zmieniony. Podstawowy podział będzie na mocowania i dopiero tam będzie sobie można wybierać producenta. Cały czas staramy się usprawniać nasz sklep i wszelkie sygnały "z zewnątrz" są dla nas bardzo pomocne ;-)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
E tam armar, jeśli wiesz, że Sigma i Tamron produkują obiektywy do Pentaksa i w kategorii P widzisz tylko P, to dla mnie przynajmniej dziwnym nie jest, że T i S do P szukac w dziale T i S.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
szczypiorrr, niektórzy klienci muszą mieć informacje podane "na tacy" ;-)
Dla nich właśnie będziemy wprowadzać usprawnienia w naszym sklepie.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ale będzie można przeglądać też wszystkie obiektywy pod dany bagnet? czy trzeba będzie wybrać czy S czy T czy P czy SK?
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
szczypiorrr napisał/a:
E tam armar, jeśli wiesz, że Sigma i Tamron produkują obiektywy do Pentaksa i w kategorii P widzisz tylko P, to dla mnie przynajmniej dziwnym nie jest, że T i S do P szukac w dziale T i S.

Pogrubiłem nieprawdziwą informację, która sprawiła, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.
Podaję jeszcze raz ("na tacy") link do strony, byś sobie to mógł sprawdzić. ;-)

Cieszę się, że opinie "widzi misi" są brane pod uwagę dla ułatwienia ich ciekawego życia. ;-)
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Eldred napisał/a:
Ale będzie można przeglądać też wszystkie obiektywy pod dany bagnet? czy trzeba będzie wybrać czy S czy T czy P czy SK?

Obiektywy będą ułożone według bagnetu ale będzie można założyć filtr z producentem.
armar napisał/a:
Cieszę się, że opinie "widzi misi" są brane pod uwagę

jako sprzedawca muszę słuchać opinii moich klientów i wyciągać wnioski.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach