Semimatt  Dołączył: 27 Cze 2007
Jaka alternatywa dla firmowego serwisu Pentaksa?
Przyszedł właśnie aparat - k100d wysłałem z 2 obiektywami kitem i 12-24 f4 mieli mi AF skalibrować - patrze a wada jest identyczna jak była... no i 2 tygodnie <----> a pod koniec marca mam pierwsze sluby wiec sie musze streszczac - jest jakaś alternatywa dla tego serwisu ?
może być jakiś inny serwis zagraniczny nawet byle nie leżało u nich 2 tygodnie po których nic nie wyniknie.

Na aparat i kit mam gwarancję europejską a na 12-24 polską apollo - czy zagraniczne serwisy ją honorują ?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Semimatt, proszę nie używaj wulgaryzmów!
 

Semimatt  Dołączył: 27 Cze 2007
przepraszam - poniosło mnie... czy jest jakas alternatywa ? bo jednya jaką widze to przesiadka na inny system gdzie mają normalny serwis....
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Semimatt napisał/a:
bo jednya jaką widze to przesiadka na inny system gdzie mają normalny serwis....
Hehe, poczytaj o serwisie Nikona... i weź nerwosol.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Poczytaj o serwisia Canona na Zytniej... najlepiej, jak nerwosol jeszcze będzie działać.
 

Semimatt  Dołączył: 27 Cze 2007
czyli nie ma nadziei.... :(
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
PENTAX Europe GmbH
Fotoservice
Julius-Vosseler-Strasse 104
22527 Hamburg

Telefon: +49 (40) / 56192 - 150

E-Mail: fotoservice@pentax.de

Die durchschnittliche Reparaturdauer beträgt ca. 16 Arbeitstage= Sredni czas naprawy wynosi ok. 16 dni roboczych.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
JSW napisał/a:
Sredni czas naprawy wynosi ok. 16 dni roboczych.

spytaj Sylwiusza, ile czasu wstawiali mu kulke w pierscien przyslony :evilsmile:
 

gregorburz  Dołączył: 23 Sty 2008
Apollo nie naprawia luster, tylko wysyła właśnie do niemiec. Tylko kompakty na miejscu są naprawiane.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Semimatt, mi tez przysłali nienaprawiony... Poleciał raz jeszcze.
Ale w mi się nigdzie nie spieszy :-D

Do konkursu "Autoakt" ewentualnie już coś mam... Chociaż wolałabym jakieś aktualne ;-)
 

Semimatt  Dołączył: 27 Cze 2007
mailowałem do serwisu w niemczech - ja na ten przykład nie mogę czekać wiecznie na naprawe - dokładnie za miesiąc mam job po którym ciężko bedzie o termin w tym roku do wysłania na 14 dni roboczych do serwisu a później w czerwcu sie konczy gwarancja i nigdy nie będzie zrobione...
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Kup drugi korpus - bedzie potem w rezerwie lub z zapietym dlugim zoomem - albo sprzedasz po weselu. Dla zawodowca zawsze sie przyda. Kiedys widzialem na placu Japonczyka - fotografa. Dwie lustrzanki na brzuchu, jedna z krotka lufa, druga z dluga - a statyw na ramieniu - czyli to pewien standard. :mrgreen:

Warto poczytac: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=48329
:roll:
 

Semimatt  Dołączył: 27 Cze 2007
kupiłbym drugi - ale za co ?zbieram docelowo na k20d któro planuje zakupic po sezonie - może troche stanieje do tego czasu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach