BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
MCsubi napisał/a:
czy ty jechałeś kiedyś na biegówkach?
Nie!
MCsubi napisał/a:
Olał byś to, gdyby ktoś Ci zwinął asfalt spod rączego hitlerwagena?
A co mam zrobić kupuję terenówkę i jadę dalej... bo nie wiem co można zrobić, tablice informacyjne itp... a i tak będą łazić... tu się raczej to nie zdarza...chociaż po stoku też łażą w butach i robią sobie fotki... mydelniczkami. :-D
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Na początku można grzecznie wytłumaczyć, jakim jest to utrudnieniem dla narciarza.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
szpajchel napisał/a:
mcgyver napisał/a:
No ale czym?

Tym:
http://www.holmenkol.pl/index.php?id1=4047
Albo tym:
http://www.top-narty.pl/t...200ml-3682.html


Kupiłem w zeszłym roku do śladówek taki http://ikasport.pl/nordic6.html na allegro, chyba za 15PLN za kostkę 25dag. Smar jak smar - sprawdził się bdb, snieg się nie klei, co można chcieć więcej...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
gucio-59 napisał/a:
Olej to, palantów nigdzie nie brakuje.

W dniu wczorajszym powtórka z rozrywki. Rankiem wybrałem się do lasu idąc środkiem pól (myślę sobie po takich wertepach nikt łaził nie będzie), już pomijam, że ścieżki w lesie rozjeżdżone są przez kładowców. Wieczorkiem idę sobie z pieskiem, i co widzę? Zgadnijcie :roll:
 
Windman  Dołączył: 25 Maj 2008
Ja wczoraj zaliczyłem Szczyrk,normalnie kopara opadła
trasy super przygotowane,ludzi prawie brak,tylko pośrednie nie chodziło(z powodu silnej wichury)
ale ten cholerny wiatr,fajny piling po twarzy
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Hej hej!
Dostałem stówkę na święta, którą mam przeznaczyć na bieliznę termoaktywną.
Wiem, że droższe są o wiele fajniejsze (Brubeck i inne), ale teraz muszę się zmieścić w budżecie.
Widziałem w Go Sport odzież volcano ale mi nie przypasowała. Jeszcze muszę spojrzeć w Decathlonie, ale nie spodziewam się tam niczego fajnego.

Na razie wybrałem na allegro takie 3:

http://allegro.pl/super-c...1361352257.html
http://allegro.pl/bielizn...1367135009.html
http://allegro.pl/bielizn...1367060035.html

pomożecie coś wybrać?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
YellowLabel, używam GRENE i jestem zadowolony. Pzdr.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja mam GoTherm - też zadowolona jestem i jak jest temp poniżej 0st.C, to chodze non stop, ale muszę przyznać, że nie mam porównania z innymi.

[ Dodano: 2010-12-23, 09:16 ]
kurcze - 2 lata temu na allegro były tańsze. No ale wszystko drożeje, a żyć trzeba...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
espresso, na trasach śmiga się świetnie w lekkich i wąskich biegóweczkach, zaś w teren lepsze są śladówki. Jeżeli chcesz chodzić po lasach - czyli gałęzie, krzaczory itp. to bez krawędi szybko zniszczysz ślizg. 50mm, jak podaje sprzedawca aukcji, dla śladówki to mało, do tego wiązanie typu SNS jest zbyt delikatne poza trasy. Do takiego zastosowania najlepsze są NNN lub starego typu N75. O budowie nart nie będę się wypowiadał, bo to jak w każdym sporcie - im bardziej zaawansowane technologicznie i lżejsze, tym droższe i niekoniecznie lepsze. Jeśłi o butki idzie, to wybierz najwyższe i najsztywniejsze, no i ciepłe - "beck country". Butki do SNS nadają się na przygotowane trasy. kije oczywiście obojętnie jakie wybierzesz, byle były odpowiedniej długości - wzrost-30cm, choć tak wymierzone posiadam, a wolał bym 5cm dłuższe, czyli jak do stylu łyżwowego.
Niestety, jeśłi idzie o zakupy w sklepach, to biegówki nadal t4raktowane są po macoszemu. Na placu Wolności w Katowicach jest sklep POdróżnika, gdzieposiadają (dali) duży wybór "beck country", poza tym posucha. Pozostają sklepy internetowe lub Czechy.

[ Dodano: 2010-12-28, 08:12 ]
Ta okrawędziowana Alpinka, skoro mieści się w torze, jest rewelacyjna.

[ Dodano: 2010-12-28, 08:16 ]
YellowLabel, ja używałem przez lata bielizny produkowanej przez ród Wielickich z rhovyl'on lub rhovyl'up. Teraz przesiadłem się na półkę Brubecka thermo, a żonkę na wool thermo. Śmiem twierdzić, że na bieliźnie nie ma co oszczędzać. Kup polar za 20zł w supermarkecie, ale pierwsza warstwa musi być 1-klasa.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Przedwczoraj zakupiłem biegówki, wczoraj przyswoiłem podstawowe instrukcje dotyczące stylu klasycznego (ze strony www.nabiegowkach.pl), dzisiaj nasmarowałem narty i ruszyłem w "teren", czyli park na praskim wzgórzu Parukařka, w celu samouczenia.

Pierwsza rzecz, która mi się udała, to ubrudzenie rękawic i kurtki klistrem przy wyswabadzaniu nart i kijków z uchwytów. Same deski założyłem sprawnie i na ubitej do zlodowacenia ścieżce próbowałem kroku klasycznego z odbicia. Szło mi to słabo, do czasu kiedy przechodząca obok starsza pani doradziła mi:

Cytat

Jestem tylko teoretykiem, dawno nie miałam nart na nogach, ale łatwiej będzie próbować na śniegu. Najlepszy byłby prašan (suchy i niezmrożony śnieg).


Skorzystałem z rady i wkroczyłem na połać zmrożonego śniegu, ustaliłem azymut na wieżę telewizyjną i krok po kroku próbowałem zsynchronizować ruchy rąk i nóg. Kolejna spacerowiczka doradziła mi większe pochylenie ciała do przodu, ugięcie kolan i wbijanie kijków pod ostrzejszym kątem.

Po zastosowaniu się do wszystkich wskazówek szło mi wcale sprawnie, choć zmrożony śnieg nie ułatwiał sprawy. Z wszystkiego wywróciłem się tylko dwa razy i po godzinie nauki szczęśliwy wróciłem do domu.

A sam śnieg dzisiaj wyglądał tak:
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Kytutr napisał/a:
Z wszystkiego wywróciłem się tylko dwa razy i po godzinie nauki szczęśliwy wróciłem do domu.
To tylko pogratulować... i powodzenia w następnych biegach...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pozdrawiam z Czarnej Góry. Pogoda dopisuje, sypie puch, ludzi niezbyt dużo. Dzisiaj "rozjeżdżaliśmy się" więc tylko łatwiejsze odcinki. Od jutra zaczynamy bardziej ostro.
Nie będę zaglądał przez tydzień na forum więc będę miał o czytać gdy wrócę do domu.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
powalos, Udanego wypoczynku i szusowania...
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ja jutro pędzę do Białki, jeszcze mnie tam nie było. Taka rozgrzewka przed marcowymi Dolomitami. Po weekendzie może napiszę 3 słowa z wrażeń.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Ehh ja już się swojego wyjazdu doczekać nie mogę.
Jeszcze tylko jutro i w piątek dwa egzaminy a w niedziele w końcu jadę do Krynicy :)
Zobaczymy jak tam i co tam się święci.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
YellowLabel napisał/a:
Zobaczymy jak tam i co tam się święci.
Dobra zabaw i radośc z szusowania... :-)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
No właśnie teraz zaczynam się zastanawiać czy aby dobrze wybrałem miejsce. Bo żadnych fajnych stoków to tak na prawdę tam nie ma.
Jaworzyna - niby wszystko fajnie, ale drogo i kawałek trzeba przejechać. Słotwiny (czy jak im tam:P) też niezbyt zachęcają długościami tras..
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
espresso, może jakiś mundur (albo kilka) z demobilu (zwłaszcza jeśli nie zamierzasz ćwiczyć w ekstremalnych warunkach pogodowych)- biegniesz w bluzie (z podkoszulkiem ;-) ), po wszystkim zakładasz kurtkę (jakiś windstoper), po powrocie wrzucasz do prania i pozamiatane.
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
espresso, http://www.globetrotter.de/

Zacznij szukanie w Online Shop:

1. Bekleidungsschicht
2. Bekleidungsschicht
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
oho. Właśnie sobie na pogodę spojrzałem i .. planuję odwołanie wyjazdu.
Cholerka, ależ to trzeba mieć pecha żeby akurat w ten jedyny tydzień, kiedy planuję pośmigać na nartach musiało przyjść tak duże ocieplenie ..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach