Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Ja w zeszłym roku jak byłam na nartach, to po prostu wyznaczyłam sobie jeden czy dwa dni na robienie zdjęć. Aparat miałam w małej torbie, która była jeszcze w plecaku, no i jeździłam po prostu ostrożniej niż zwykle.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja "wożę" w kieszonce na rękawie kurtki mju I. Niestety w tym roku przy wywrotce (dość widowiskowej), coś w nim pierdyknęło i nie przesuwa filmu. Obawiam się, że coś mogło pęknąć. Chyba będzie trzeba pomyśleć o jego następcy. Pzdr.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
A ten Mju I się nie obrazi na Ciebie? Po tym jak "pirdykając" uchronił Cię przed utratą zdrowia, a może nawet życia śmiesz myśleć o następcy? :evilsmile: ;-) :-B
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
dan napisał/a:
Nigdy nie wierzylem matematykom :mrgreen: :-P
Ech, no ale śniegu jak nie było, tak nie ma i matematycy znów pokazują tylko jakieś minimalne opady w nocy :-/
Chyba się muszę wybrać na łyżwy :-D
 
rademenez  Dołączył: 27 Kwi 2008
Tak przy okazji
Możecie polecić jakiś wyciąg w Wiśle. Właśnie się tam wybieram z grupką znajomych (od 21 do 25,26 stycznia) Chodzi o to, żeby nie było zabójczych kolejek (w środku tygodnia może nie będzie tak źle) do wyciągu.
Aha, nie musi to być jakaś wypaśna trasa - chodzi o trochę "lajtowe" zjazdy i skupianie się nad techniką. Miałem ze 3 lata przerwy po rekonstrukcji więzadła krzyżowego w kolanie, więc nie będę szalał.
 

athomer  Dołączył: 26 Lip 2007
rademenez napisał/a:
Możecie polecić jakiś wyciąg w Wiśle.


Moja rada na rozkręcenie Wisła Nowa Osada (Wróblonki) - www.wyciag-nowa-osada.republika.pl. Fajna ok kilometrowa trasa. U góry lajtowa, w środku trochę wąska i czasami oblodzona, na dole szeroko i średnio stromo, można wycinać długie karwingowe skręty. Ja ten stok bardzo lubię na 2-3 godzinne "wyjeżdżenie się". Nie wiem jak w tym sezonie z przygotowaniem i kolejkami - jeszcze nie byłem.

Ogólnie w Wiśle oprócz takich pojedynczych stoków jak wspomniana Nowa Osada standardowe stacje to: Soszów (nowa kanapa, podobno ostatnio dość drogo, ja osobiście nie lubię tej góry), Stożek - nie jeździłem nigdy i Cieńków w Wiśle Malince - wg twoich założeń ten trzeci chyba najlepszy, 3 dosyć długie (1-1,5 km) i niezbyt trudne trasy
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Na stoku - Canon A95 w kieszeni kurtki
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
MjuII na stoku :-D Jeden guzik do obslugi :-) Jedyny minus to troche ciezko otwierajaca sie klapka, kiedy probujemy robic to przez rekawiczke.
 
rademenez  Dołączył: 27 Kwi 2008
Dzięki athomer,
Myślę że nie będę się pchał na główne wyciągi i spróbuję coś mniejszego - zgodnie z Twoją sugestią :-B
Kwatery mamy 400m od wyciągu Pasieki, więc na rozgrzewkę chyba się nada

Dalsze propozycje będą mile widziane
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
No i tak pewnie zrobię, że kadyszka przeczeka na specjalne okazje do fotografowania. A na stoku w kieszenie wyląduje mój wiekowy fuji f410, którego kupiłem chyba 6 lat temu, ale jest bardzo mały a matryca potrafi bardzo mile zaskakiwać. Wczoraj się z tym fuji przeprosiłem, bo leżał w szafie z dwa lata ;-) .
 

athomer  Dołączył: 26 Lip 2007
Stosuję dokładnie taką samą strategię - k200 na co dzień, na stok, czasami na rower mały poręczny i wysłużony Canon a75. Zwiedził ze mną trochę Polski i świata (przed czasami lustrzankowymi-pentaxowymi) i szczerze mówiąc wracając do starych zdjęć jestem zawsze pozytywnie zaskoczony. Nie ukrywam zresztą, że do tej pory te kilka zdjęć z których w moim życiu jestem najbardziej zadowolony było zrobione tym właśnie Canonem :)
 

baryja  Dołączył: 08 Mar 2007
Gdzie na narty
Z żoną, dzieciakami (mocno początkujące), gdzieś w Polsce. Polecicie jakieś fajne miejsce, adres?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Polecam Czarną Górę koło Stronia Śląskiego. Ośrodek jak na polskie warunki jest super.
Są szkółki narciarskie z instruktorem dla dzieciaków, panowie przy wyciągach są uprzejmi i chętni do pomocy. Jest porządny parking o dziwo darmowy, ale zarządzany odpowiednio.
O tej porze roku jest mało ludzi, karnety i noclegi są tanie. Trasy zjazdowe, też jak na Polskę, całkiem, całkiem. Dla mnie najważniejsze jest to, że przy zjeździe można przekroczyć setkę, i jest pełno tras do szalenia samochodem w śniegu. Aha w Stroniu jest jeszcze basen itp.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
baryja, scaliłem z wątkiem narciarskim - na przyszłość proszę nie dublować wątków.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Matko! A ja własnie wróciłam z szusowania [taaaa... ;-) ]. Miałam drugi raz nogi na nartach [no bo przecież nie narty na nogach :D]. I zaczynam powoli łapać o co biega...
Zaliczyłam zieloną trasę nr 8
http://www.skimagazyn.pl/...8034882a9d7.jpg
co momentami dość karkołomne było...
Jednak 15% nachylenie stoku, to rzeczywiście jest średnia - i to mocna.

No i kondycyjnie nie wytrzymuję... Będę robić przysiady ze świnką na ramionach [jak Małysz z Izą] :-D

Byłam z kolegą, ale on nie zawsze ma czas... Czy ktoś z okolic Bielska ma ochotę trochę się poruszać? Najlepiej tez początkujący - mniejszy obciach będzie...

baryja, ja się tam nie znam za bardzo, ale sniegu w Szczyrku mnóstwo! Jest po prostu przepięknie. Trasy super... jest ich dużo [patrz link powyżej] - myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Szkół narciarskich full, wypozyczalni.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
mygosia, ja kombinuję żeby zapakować kobitę i odwiedzić rodzinne strony (z Krakowa daleko nie mam) -może w przyszłym tygodniu się uda, jakby co to dam znać. W tym roku pierwszy raz jeździliśmy, więc kryterium bycia początkującym spełniam w 101% :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Slava, oki... W razie co to PW :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Będę robić przysiady ze świnką na ramionach

Dołóż jeżyce to dopiero będziesz mieć kondyche 8-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jeżyca na drugą nóżkę ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
mygosia napisał/a:
Matko! A ja własnie wróciłam z szusowania [taaaa

Ło córko, jo tak samo. Pilsko Hala Miziowa, Szczawiny - blues :mrgreen: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach