matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Może będzie ktoś chętny na wyjazd 15-22.01 na narty w Alpy? Potrzebne pilnie 1-2 osoby. Bo jeden chętny wypadł i się teraz skład nie domyka :-( Cena za noclegi w apartamencie z karnetem 300-350Euro. Dojazd z Wrocławia jak najbardziej, ewentualnie gdzieś po drodze można się dosiąść.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Poniedziałkowy i dzisiejszy wypad na deskę do Istebnej ( Zagroń) zaliczyć można do udanych.
W górach wiele śniegu nie ma. Na Zagroniu parę przetarć , i dzisiejszy dosyć mocny wiatr trochę dawały się we znaki.
Ścisku nie ma - max 2 min by usiąść na kanapie.
Polecam ten stok - na rodzinne szusowanie.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
nie wiem czy był tu poruszany temat ostrzenia krawędzi nart. Do tej pory oddawałem co jakiś czas do serwisu ale pomyślałem aby kupić sobie ostrzałkę do nart i kiedy trzeba naostrzyć.
Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie. Warto kupić ostrzałkę (jeśli tak to jaką, za ile, na co zwracać uwagę itp.) ? Czy jednak nie ma to jak ostrzenie w serwisie?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
gezaj, pewnie kwestia umiejętności i wprawy. Ale przy cenie ostrzenia w serwisie to nie wiem, czy samemu jest sens zawracać sobie głowę. Chyba, że się lubi.
 

er_es  Dołączył: 27 Maj 2009
Ja też o tym coraz częściej myślę.
Pewnie bym to polubił ale na początku to przynajmniej jakieś podostrzenie czasami na stoku a od czasu do czasu poprawka w serwisie.
Tym bardziej, że ja mam dwa razy mniej krawędzi niż narciarze (parapet) więc ich jakość jest istotna.
Jak są wredne warunki to już po kilku godzinach krawędzie są do bani.
Zatem, tez chętnie przeczytam coś w tym temacie.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
er_es napisał/a:
Zatem, tez chętnie przeczytam coś w tym temacie.
Zapraszam na: http://www.skiforum.pl/
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Dzisiaj się dowiedziałem i może kogoś zainteresuje.
Siec komórkowa Plus (razem z RMF) organizuje dla swoich abonentów i użytkowników promocje na wybrane karnety narciarskie w wybranych ośrodkach (podobno informacja na stokach) na pewno do końca lutego. Zniżka 20 lub do 20%. Należy wysłać SMSa i wykorzystać otrzymany kod w konkretnym czasie. Ta akcja ma dotyczyć:
Korbielowa – GAT Pilsko
Krynica – Jaworzyna Krynicka
Szczyrk – GAT Czyrna -Solisko
Wierchomla – Dwie Doliny
Zieleniec – Winterpol

a w głębi kraju
Warszawa -Górka Szczęśliwicka
Sopot – Łysa Góra
Bytom – Dolomity
Bełchatów – Góra kamieńsk
Kielce – stok Sabat

Szkoda, że tam gdzie jadę to nie obowiązuje :-(
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Odświeżam.
Biegał ktoś już w tym sezonie na Dolnym Śląsku?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Benek, biegać nie biegam, ale kończę pobyt na Czarnej Górze. Sypie jak z rozdartej pierzyny. Nazjeżdżaliśmy sie z żonką sporo. Trasa biegowana na Śnieżnik też jest czynna. Pzdr.

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Właśnie w TV pokazują Karkonosze. Sypie porządnie. Byłem przed tygodniem w Zieleńcu i też nie było źle. Ale tym razem to faktycznie rozpruta pierzyna.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rozprostowałem kości na biegówkach w Beskidzie Niskim. Ręce mnie bolą jak diabli, bo to pierwszy raz w tym sezonie. No i od rąbania drewna, bo się troszkę ochłodziło :evilsmile: . Ale już chcę tam z powrotem.
 
Windman  Dołączył: 25 Maj 2008
espresso
jaka kapryśna
w naszym Beskidzie Ślaskim
leży od 50-150cm śniegu(Skrzyczne i Małe Skrzyczne)
W Korbielowie na Pilsku do 220cm pokrywy
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
No, ale nie leży to raczej od grudnia. Więc kapryśna. ;-)
 
Windman  Dołączył: 25 Maj 2008
Może i tak ale ponad miesiąc idzie śmigać na nartach
i ski-turach
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
A ja od wczoraj "wypoczywam" na Wierchomli.
W cudzysłowie bo to przecież ciężka praca jest :-)
Warunki na stoku idealne ale jeździ się ciężko bo temp cały czas -12 do -15 i trochę wieje.
Ale z drugiej strony dzięki takiej pogodzie ludzi na stoku niewiele :->
Gorsza sprawa bo mi się nalewka powoli kończy i za dwa dni nie będzie co do piersiówki nalać ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Bodajże pierwszy rok jaki pamiętam, w którym nie było zimy. A przynajmniej ani w Poznaniu ani w Koszalinie. 2x może śnieg widziałem, przez parę godzin, 3mm max.

Ponieważ zima nie chciała przyjść do mnie, ja musiałem się pofatygować do niej.

W związku z tym, małe przedbiegi: jutro do Białki na parę dni przygotować kości na większe narty w marcu we Włoszech :)
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Być może ktoś przyłączy się do mojej opcji:
NARTOM-ZDECYDOWANE NIE !!!
Narty są dla ludzi północy albo ludzi gór ,niziołki tylko udają,że coś tam potrafią na nartach,ale to trzeba mieć w genach :-P ,niziołki (np mieszkańcy terenów nizinnych naszego kraju)nie mają !!.
Osobiście na nartach nie jeździłem, i nie mam zamiaru.Wystarcza mi widok odnóży w gipsach różnej jakości.To mnie bardzo inspiruje do innych wyczynów niż narciarstwo.Np.:SZACHY-czy zna ktoś przypadek złamania podudzia w czasie symultanki?
pzdro
 
Windman  Dołączył: 25 Maj 2008
No jak się ktoś na krześle kołysze
to żałuj że nie jeździsz
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
zamach, żonkę namówiłem do spróbowania używania nart jakieś 10-12 lat wstecz. Stwierdzam, że od tego czasu są to wyjazdy na które nie muszę jej specjalnie nawiać.
Marooned, Czarna Góra leży w połowie odległości od Poznania co Białka Tatrzańska. Dlatego na taki wyjazd 5-6 dniowy jadę tam a nie w Taterki. A i trasy też dłuższe. No ale każdy wybiera to co lubi. :-B
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Windman napisał/a:
No jak się ktoś na krześle kołysze
to żałuj że nie jeździsz

Zapewne to zależy od rodzaju krzesła :
KTO JEST LEPSZY : ????
Czy lotniarz,który nigdy nie jeździł na nartach( to ja) ,
czy narciarz ,który nie latał na lotni ?
nieważne :-P
gorsze jest to ,że wysublimowane rozrywki odchodzą w ' siną dal"
aha
nie uważam aby fotograficzna amatorszczyzna była
wysublimowaną rozrywką
:-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach