alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
callistratis napisał/a:
nie mogli tam dać jakiegoś USM do tych obiektywów? w końcu to najbardziej zaawansowany dalmierz;)


Nie przesadzasz? :-P Z drugiej strony mogl to byc jakis zapiaszczony egzemplarz...

callistratis napisał/a:
eh chłopaki, jak wy tego używacie na mieście?


Ot tak: bzyt-pstryk-bzzzzzyt-uśmiech.

callistratis napisał/a:
rozważałem też ostatnio zakup bessy r


Tez glosna, ale bardziej klasycznie - po prostu dwie migawki strzelaja jak z bata. Fotografowanym i tak nie robi to różnicy :-P
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
callistratis napisał/a:
Czy ktoś w Lublinie ma takiego contaxa? G1 lub G2? Chciałbym to potrzymać w łapkach zanim wywalę 4k zł na wymarzony zestaw :)

No to się możesz ze mną umówić jak chcesz... :)

pozdrawiam,
Marcin

[ Dodano: 2008-02-28, 18:24 ]
Ja powiem tak: kupiłem G2 z 28, 45 i 90 (kosztowało mnie to około 2700PLNów) i niczego innego już nie używam... :)
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
oj alkosie, ja wiem że ty wiesz o co chodzi :lol:

@tilt pewnie że chce, może ten z komisu rzeczywiście nie był w najlepszej formie acz wyglądał nieźle, mogłem podpiąc tą 90mm.

napisz mi kiedy masz czas i ja się dostosuję.

dzięki wielkie :-B
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
callistratis napisał/a:
eh chłopaki, jak wy tego używacie na mieście?

Nie kapuje - przeciez dzwiek jest i tak po zrobieniu zdjecia, wiec w czym problem?
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
@ dan. po zrobieniu zdjęcia jest dzwięk parkowania obiektwu, no i jeszcze migawki w trakcie. i to jest ok, kazdy aparat jakis dzwiek wydaje. mi chodzi o dzwiek przed zrobieniem zdjecia :

jak na pisalł alkos, bziuu, klik, bziuu no i uśmiech :)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
callistratis napisał/a:
mi chodzi o dzwiek przed zrobieniem zdjecia :

Czyli o dzwiek wysuwania obiektywu, w celu ustawienia ostrosci? Podejrzewam, ze do momentu wyzwolenia migawki jest to tak krotki czas, ze nie daje fotografowanemu czasu na reakcje (np zmiane pozycji, mimiki etc). To juz predzej mozna kogos sploszyc podnoszac aparat do oka.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
To juz predzej mozna kogos sploszyc podnoszac aparat do oka.


Badzmy szczerzy, przede wszystkim.
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
@dan. tak, masz rację tylko tak naprawdę to nie chodzi o te dzwieki tylko o tego co zdjęcia robi :-) ja początkujacy jestem więc przeszkadza mi wszystko co mogło by zwócić uwage ludzi na ulicy na mnie. to taki początkowy etap, jak się go przejdzie to potem już się tylko robi zdjęcia, sprzet nie ma znaczenia :-)

no, a że ja jestem na początkowym etapie to pytam o wszytsko, mam nadzieje że rozumiesz / ecie :-)
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
Moim zdaniem to G naprawde szybko ustawia ostrosc i mimo jakiegos tam dzwieku nie ma to wiekszego znaczenia.

Dla mnie gorszy jest brak nawyku wybudzania aparatu i nie raz mialem zrobic zdjecie a tu klikam i klikam i sie wkurzam ze on nie zwalnia migawki - juz myslalem, ze to spust mam jakis zajechany. No ale sie okazalo ,ze chodzi wlasnie o wybudzenie aparatu przed "strzalem wlasciwym".

Pozdro

PK
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
callistratis - to możemy się umówić w przyszłym tygodniu, w któreś popołudnie, może uda się po prostu połazić po mieście i porobić foty a później :-B ...
jest ktoś jeszcze chętny?

pozdrawiam,
Marcin
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Badzmy szczerzy, przede wszystkim.

Albo kadrowanie w nieskonczonosc, nie mowiac o patrzeniu na jakies wskazania swiatlomierza (na co to komu? :-P )

callistratis napisał/a:
tylko o tego co zdjęcia robi ja początkujacy jestem więc przeszkadza mi wszystko co mogło by zwócić uwage ludzi na ulicy na mnie

No tak, to rozumiem :-)

callistratis napisał/a:
to potem już się tylko robi zdjęcia, sprzet nie ma znaczenia

Nie wiem, nie mialem jeszcze takiego sprzetu (tj. Contaksa G) :-P

callistratis napisał/a:
mam nadzieje że rozumiesz / ecie

Rozumiemy :-)
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
Jak miastem bedzie Gdansk to jasne :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PawelK napisał/a:
Dla mnie gorszy jest brak nawyku wybudzania aparatu i nie raz mialem zrobic zdjecie a tu klikam i klikam i sie wkurzam ze on nie zwalnia migawki - juz myslalem, ze to spust mam jakis zajechany.


G1 tak ma troche, ale to raptem 0,5s.

G2 juz nie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jeszcze troche i bedzie mogl powstac Contax@PL :-P Np. taki koles z centralnej Polski o bardzo milym nicku tez nabyl G.... :->
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
alkos jak zwykle ma racje ;-)

dzięki dan


@tilt, proponuje utworzyć stosowny wątek w hyde parku, jestem pewnien ze bedzie kilku chętnych :-)


@PawelK organizujesz GPD (Gdańsk Pentax Day) ? :lol:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
callistratis napisał/a:
alkoz
buehehehehe, sorry, nie mogłem się powstrzymać.

Yo, alkoz, madafaka
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
juz poprawilem ;)
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
alkos napisał/a:
PawelK napisał/a:
Dla mnie gorszy jest brak nawyku wybudzania aparatu i nie raz mialem zrobic zdjecie a tu klikam i klikam i sie wkurzam ze on nie zwalnia migawki - juz myslalem, ze to spust mam jakis zajechany.


G1 tak ma troche, ale to raptem 0,5s.

G2 juz nie.


Kurde to albo ja cos nieteges albo faktycznie ten spust mi cos nie zawsze styka... Bo kurde raz na jakis czas nie zaskoczy mi migawka w momencie jak chcialem. Musze dokonac analizy :-P

callistratis napisał/a:
@PawelK organizujesz GPD (Gdańsk Pentax Day) ? :lol:


chyba GCD (Gdansk Contax Days) :-P Jasne z dzerrym jest nas dwoch z G w Gdańsku wiec stanowimy silny oboz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

alkoz huehue :-P

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
callistratis, baaaardzo przesadzasz z tym halasem. Jeszcze nikt nie odwrocil mi sie po zrobienu zdjecia G1, a po klapaniu LX'a prawie zawsze ktos sie odwraca.

Na przyklad:


Ta kobieta w tramwaju zdawala sie byc przekonana, ze poprzestalem na kadrowaniu.

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
po klapaniu LX'a prawie zawsze ktos sie odwraca.

Jest na to dosc proste rozwiazanie - robic zdjecia ludziom en face :-P Na pewno nie beda sie odwracac (no, przynajmniej po zdjeciu :-P ) ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach