plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dodatkowo w Feli spaprana jest ta sprawa, że pompa paliwowa włącza się dopiero po włączeniu rozrusznika a układ zapłonowy nie zadziała zanim nie przełączy czujnik ciśnienia paliwa czyli kręcimy na darmo rozrusznikiem zanim pompa paliwowa nie zwiększy ciśnienia w układzie wtryskowym.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
plwk napisał/a:
Dodatkowo w Feli spaprana jest ta sprawa, że pompa paliwowa włącza się dopiero po włączeniu rozrusznika

Hmm, dziwne jest to co piszesz... Ja mam Felke 1.3 MPI i tam pompa paliwa pracuje już po przekręceniu kluczyka, przed wlaczeniem rozrusznika... Ja przekrecam kluczyk, włącza sie zapłon, itp , po jakiejs sekundzie-dwóch uruchamiam rozrusznik i wszystko jest OK....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może byłem za szybki i nie dostrzegłem tego pierwszego etapu :oops:

W Fabii pompa paliwowa uruchamia się po otwarciu drzwi kierowcy i przy zapalaniu nie trzeba się już zastanawiać.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Operacja sie udała, pacjent nie zmarł ;-) Akumulator wrócił na miejsce, nic nie zaiskrzyło podczas przykręcania klem (najpierw +, potem -) zapaliło od pierwszego razu. Obroty po krótkim czasie (na luzie) ustabilizowały sie na poziomie ok. 900 /min, pewnie po rozgrzaniu silnika spadłyby do ok. 800 (tu mam nadzieję, bo nie jeździłem nigdzie), a tak było przedtem.

Dziekuję Drogim Kolegom za cenne wskazówki, które pozwoliły mi względnie bezstresowo przejść całą operację :mrgreen: :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no to teraz zaaplikuj :-B po udanej operacji

widzę że w powyższym wątku ujawniło się szerokie grono kapeluszników/škodników* (*niepotrzebne skreślić) ;)

... bo każdy škodnik swój kapelusz chwali ;)
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
opiszon napisał/a:
widzę że w powyższym wątku ujawniło się szerokie grono kapeluszników/škodników

No ja też zauważyłem tu pare osób ze skodovki / autokącika :)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Predoo - przeczytaj to, co pisałem w tym wątku wczoraj (tzn. w niedzielę) o 23.45.
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
Cytat
Predoo - przeczytaj to, co pisałem w tym wątku wczoraj (tzn. w niedzielę) o 23.45.
no tak nie przeczytałem, :oops:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
jack napisał/a:
Niestety są samochody, w których po odłączeniu i podłączeniu akumulatora trzeba przeprowadzić specjalną procedurę - ja wiem o Polonezach 1,5 / 1.6 GLi (z jednopunktowym wtryskiem), które po takiej operacji trzeba rozgrzewać na postoju na wolnych obrotach do osiągnięcia chyba 82 stopni C (info z książki "Sam naprawiam ...")
Wszystkie z wtryskiem Delphi (czyli wiekszość Daewoo) - z tym że nie tyle trzeba, co jest to zalecane rozgrzanie silnika na postoju aż do włączenia się wentylatora. W przypadku mojej Nexii w zimie to jest niewykonalne. :mrgreen: Już dwa razy z konieczności ruszałem w drogę zaraz po podpięciu akumulatora i jedynym negatywnym objawem była lekko niestabilna praca silnika przez pierwsze 10-20km. Po tym czasie komputer się dostosował do silnika i było tak jak przed odłączeniem.

[ Dodano: 2008-03-04, 09:52 ]
plwk napisał/a:
W Fabii pompa paliwowa uruchamia się po otwarciu drzwi kierowcy i przy zapalaniu nie trzeba się już zastanawiać.
Po otwarciu drzwi? :shock: A nie po przekręceniu kluczyka na "pierwszą pozycje"?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
Po otwarciu drzwi?

Tak, słychać ją i jakiś czas się zastanawiałem co to może być ale co innego może szumieć gdzieś pod tylnym siedzeniem.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Moj aku w koncu sie wyladowal na "ament" ;-)

Jutro rano musze jechac do pracy, wiec jeszcze dzisiaj musze zakupic nowy. Jaki?
Na co zwracac uwage?

Wiem, ze do II mialam chyba cos kolo 65W [a moze amper?]. Tez tak duzo kupic?
To diesel...

Jakies firmy szczegolnie mozecie polecic?

Aha - i jesli macie doswiaczenie, t gdzie moze byc tanio: Tesco, Auchan, Real, Norauto, Macro? :-)

I jak wezme ze soba stary, to mi go wezma, prawda?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
mygosia, jedź do nurauto, powinni Ci dopasować. Nie W, ani amper tylko amperogodzin [Ah]. Pojemność akumulatora zależy od silnika, wyposażenia, a w związku z tym od alternatora. Za mocnego nigdy Ci nie naładuje do końca, za słaby nie da rady odpalić klekota na dobrym mrozie. Na obecnym masz napisane jaką ma pojemność, jeśli jest fabryczny albo zmieniał go jeszcze germaniec to na 90% jest taki jak ma być i taki należy kupić. Poza tym klemy muszą być takie same i po tych samych stronach. Ot wsio :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
matth napisał/a:
nurauto, powinni Ci dopasować

A nie - jesli chodzi o tzw. "doradztwo", to za grosz nie ufam tym b****** z Normauto ;-)
Jak juz, to tylko kupic tam moge :->

matth napisał/a:
Na obecnym masz napisane jaką ma pojemność, jeśli jest fabryczny albo zmieniał go jeszcze germaniec to na 90%

Tak jest!
Jakis dziwny jest.

matth napisał/a:
Poza tym klemy muszą być takie same i po tych samych stronach

No wlasnie ojciec mnie pred chwila uswiadomil, ze sa rozne i sie zdziwlam, bo dla mnie akumulator, to akumulator ;-)
Plan jest taki, ze najpierw wykrecam, pakuje i kupuje ;-)

Ale jak sobie pomysle o grzebaniu pod maska na -13stC.... i pewnie golymi recami, coby sie dostac do zakamarkow.... Marzenie masochisty...
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Mygosia
Odpowiadam na pytanie: jakie firmy polecacie
1. na naszym rynku najwyższą jakość mają akumulatory Bosch, nie ustępują jej jakością produkty firmy ZPAP Piastów (teraz występujące pod nazwą niemieckiego właściciela, dobre są też wyroby firmy Centra.
2. Kupować należy w specjalistycznych sklepach a więc Norauto.
W sklepie trzeba powiedzieć do jakiego samochodu (marka,typ,rocznik).
Ja ostatnio kupowałem w Norauto, ale tam Boscha nie mieli, kupiłem więc Piastów.
Zwrot starego jest obowiązkowy, bo inaczej musisz zapłacić kaucję 30.- pln.
Można stary oddać i poprosić o zamontowanie nowego. Życzę udanych zakupów. Pozdrawiam!
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Warto jeszcze zerknąć na prąd rozruchu - im więcej tym lepiej, zwłaszcza w przypadku diesla i mrozów.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
mygosia napisał/a:

Ale jak sobie pomysle o grzebaniu pod maska na -13stC.... i pewnie golymi recami, coby sie dostac do zakamarkow.... Marzenie masochisty...


Eee tam, wczoraj szliśmy z kumplem do pubu i się jakiejś niewiaście auto rozkraczyło na środku skrzyżowania. Szybka akcja ratunkowa i na -13 zakładaliśmy jej linkę biegów na skrzynię, bo jej się spadło i straciła biedula możliwość władania autem. Dobrze, że miałem przy sobie zapasową sznurówkę ;-)

O dopasowanie chodzi w sensie - pan od akumulatorów ma zwykle taką grubaśną książkę producenta akumulatorów w której sobie sprawdza jakiej pojemności i polaryzacji akumulator powinien być w danym samochodzie. To nie media markt, spokojnie można zawierzyć. No chyba, że rzuci tekstem > no taniej będzie złomować szmelwagena > to bym się zastanowił ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ja polecam Centra Futura - bardzo dobre akumulatory. Z ZPAP Piastów gdy szukałem akumulatora jakieś 2 lata temu były problemy, nie wiem czy poprawili jakość. Aha - możesz ewentualnie zajrzeć do Auchana - czasem mają to samo co w Norauto tylko trochę taniej.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Akcja "akumulator" zakoncozna sukcesem ;-)

-17stC mnie nie zmoglo, chociaz nie jest to moja ulubiona temperatura.

Jednak Norauto [w auchan jakies dziwne zamieszanie bylo] - pan zajrzal do ksiazki i polecil najdrozszy [550pln] - wyczul chyba zwatpienie w moim glosi, kiedy zapytalam sie, czy bedzie mi dzialal o 70% dluzej od tego za 320pln ;-)
W koncu kupilam jakiegos noname, ktoego nie polecal [bo na karteczce bylo napisane inaczej :-D ], ale byl takiej mocy jak moj stary...
Zobaczymy - jak mi podziala ze 3 lata, to bede zadowolona ;-)

Teraz na rozgrzewke pije gorraca herbate zielona z nalewka z kwiatow czarnego bzu :-D
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
No cóż.. Nikt nie mówił, że dobry akumulator do klekota jest tani. Może 500zł to przesada, ale mój ojciec do swojego klekota rok temu płacił coś koło 400zł. Normalka. Oby Ci się nie oberwały cele ;-) Niech moc będzie z Tobą 8-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
No wlasnie... PRzypuszczam, ze mozna kupic takiej znanej marki [ten byl norauto], ale nie mialam czasu szukac...
Na drugi raz sprobuje przewidziec padniecie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach