Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 057
Zasady zabawy są tu:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc057.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 09.03.2008, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc057_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc057_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc057_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc057_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc057.html

1. Adam Slawomir
W sumie to portretów jeszcze nie robiliśmy i przyznam szczerze, że nie bardzo chciałem ruszać to zdjęcie bo nie wiedziałem czego się czepić.. W końcu jednak się odważyłem. Zobaczymy co z tego wyszło :-)


2. Briho
Edycja RAW-a w ACR:
Temperature: 4400/Tint: -5
Exposure: +0,20
Recovery: 20
Fill Light/Blacks: 20/15
Brightness/Contrast: +75/+80
Saturation: -10
zwiększenie nasycenia Reds, zmniejszenie nasycenia Aquas
Luminance: Aquas -50, Blues -20
W PS-ie pomniejszone i wyostrzone.


3. Cotti
Mały aniołek i równocześnie diabełek. A wszystko w tych oczach - najbardziej zależało mi na podkreśleniu koloru oczu, ciut blada cera (ale nadal naturalna), pogłębienie cieni. Operacje w ACR, przygotowanie do wysłania i wyostrzenie miniaturki - PS.


4. Cypis
RAWa pomęczyłem w RT - nie bawiłem się w szczegółowy balans bieli, podobała mi się zimna tonacja i turkusowe tło, jedynie podbiłem temperaturę barw do 4705 K.Brightness 0,67. Kontrast 21. W mikserze kanałów zdjąłem nieco czerwonego (do 94), w color shift dodałem nieco zielonego i niebieskiego (to ostatnie, żeby zdjąć - ale nie do końca - żółć, ze skóry), osłabiłem nasycenie w color boost na minus 13. Dla przytłumienia blasku włosów suwak highlit na 37, a dla lekkiego rozjaśnienia tła shadow na 11, dla wzmocnienia wyrazu oczu podbiłem lokalny kontrast do 12. I to chyba tyle.


5. Enzo
Jak zobaczyłem zdjęcie to pomyślałem - ale łatwizna... A potem się zaczęło ;) Obróbka: GIMP - ekspozycja na auto (+1,17 EV), eliminacja przepaleń, szczegóły w światłach, poziomy - korekta manualna, rozjaśnienie, dosycanie kolorów (+ 30), odsycanie ;) niebieskiego (-30), wyostrzanie (+31), miniatura dodatkowo wyostrzona (+31). W moim przypadku powstało kilka wersji tego zdjęcia i z żadnej nie byłem/jestem zadowolony. Dodatkowo nowy GIMP ma jakiś problem z kolorami - bez włączenia Color Matrix w UFRaw wszystko jest blade jak nie wiem co.


6. j+
Jakieś tam suwaczki w lightroomie. Aktualnie nie mam czasu pisać co i jak, jak się komuś spodoba (choć wątpię), to zarzucę.


7. Jarek Dabrowski


8. Kusol


9. Lipalipski
ACR i PS3. Zmieniony WB, trochę rozjaśnione i zmniejszone nasycenie. Ale na 7" niewiele widać, więc sam nie wiem, jak wyszło. ;-)


10. SebastianC.


11. Serioza


12. Zaq81
Proces Wywoływanie wykonany w CS3.
Początek klasyczne od funkcji podstawowych dobranie temperatury zmiana ekspozycji no i metodą prób i błędów prawie cała reszta suwaczków. Następnie zabawa krzywymi (Parametryczne) No i decyzja o zrobieniu B&W konwersacja w skale szarości i zabawa suwakami.
Dziś bez dokładnych szczegółów...
Ustawienia przedefiniowane mi się coś nie zapisały :(


13. Zorzyk
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Adam Slawomir i zorzyk - bardzo fajne i ciepłe kolory :-)
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
Tak jak Enzo myślę że Adam Slawomir i Zorzyk pokazali klasę do tego grona dorzucił bym jeszcze Jarka Dabrowskiego w sumie jego praca dziś podoba mi się najbardziej.
No i podobnie jak Enzo nie chciałem ruszać tego tematu, Raw-y mam od dwóch tygodni i nigdy nie próbowałem nawet obrabiać portretu(jak tu obrabiać jak dobrego nie umiem zrobić :cry: ) no ale stało się.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Jarek uzyskał bardzo fajny kolor skóry, natomiast tło wpada w taki morski kolor i nie wiem czy to dobrze bo to chyba drzewa były :-)
Moje chyba minimalnie za jasne znowu. Zorzyk chyba najbliżej..
Mnie zastanawia najbardziej kolor bluzki, jaki on naprawdę był bo to wcale nie jest ozcywiste jak się okazuje..
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Adam Sławomir
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Na pierwszym miejscu dla mnie jest Adam Slawomir . Potem zorzyk za kolory, ale troszeczkę za ciemne IMHO.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
niniejszą edycję dla mnie zwyciężył Jarek :-)
moja osobista wersja wyszła ciut chorobliwa... :-/
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Adam Sławomir, najlepiej.
Dobrze dobrany WB.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
a ja już sam nie wiem - poprawnie zrobione, to zdjęcie traci, jak dla mnie, trochę wyrazu (o którym celnie napisała cotti), jak już to wybrałbym przekontrastowaną wersję Briho. U Adama, Jarka i Zorzyka jest fajnie, ale ... za ładnie ;-)
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
A ja uważam, że właśnie swoją wersję trochę przekontrastowałem, aczkolwiek edytując tego RAW-a nie zdawałem sobie z tego sprawy :-) Najlepsza wersja jak dla mnie Adam Slawomir, potem Zorzyk i Enzo
 

akdar  Dołączył: 10 Paź 2006
dla mnie najlepiej Jarek Dabrowski
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
a ja zadam jeszcze pytanie jak to było z czasem który poświeciliście na obróbkę
Mi ten portrecik zabrał 10min nie wiem czy to dużo czy nie ...
Bardzo podoba mi się proces wywoływania raw-ów, niestety jestem w temacie nowy czy ktoś mógł by mi polecić jakąś dobrą książkę lub tutorial?????
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
W moim przypadku to było coś ok. 10 min. Co do poradników, wpisz w googlarkę "adobe camera raw tutorial". Jest na sieci trochę fajnych tutoriali, z tymże po angielsku. Polecam też Photoshop CS3 for Photographers.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
ła, ale żółć :oops:
*puf*

 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
Briho dzięki za odzew musze poczytać co i jak :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak dla mnie: Adam Slawomir oraz Jarek Dąbrowski, ale po lekkim rozjaśnieniu :-)
Briho w chłodnej tonacji, ale zbyt kontrastowo. A u mnie jednak za ciemno (ostatnio było za jasno, to teraz sciemniłem przed wysłaniem, a trzeba było nie ruszać 8-) )
 

rntr  Dołączył: 06 Gru 2007
wg mnie first plejs - Jarek Dabrowski, second - Sir Zorzyk.
PS. Witam serdecznie wszystkich :)
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
rntr, witanko
 

Habeck  Dołączył: 10 Maj 2007
Osobiście na pulpicie trzymam taką wersję:

http://picasaweb.google.p...003443407837154

Bo na pulpicie lubię jak jest ciemniej niż jaśniej (większość zdjęć na pulpit traktuję zmniejszeniem gammy i podciągnięciem kontrastu). :)
Dla cierpliwych podane zdjęcie należy potraktować gammą 1.2 i będzie dobrze.
Do odbitek mam jaśniejszą i odrobinę mniej kontrastową wersję.

Adam, Zorzyk i Jarek zbliżyli się najbardziej do rzeczywistości. :) Tyle, że - jak wiadomo - nie zawsze o rzeczywistość chodzi. Ale mimo, że nie o najwierniejsze odwzorowanie kolorów chodzi to jednak ich wersja jest IMO najlepsza.

BTW to był wieczór, delikatnie pomarańczowe, zachodzące słońce przeświecające przez liście.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach