martini13  Dołączył: 17 Sty 2008
K200D już jest - pierwsze wrażenia
W krakowskim MM dziś miałem okazję pooglądać i pomacać K 200D.
Wg mnie jest identyczny jak kasetka, ale za to cena - 2800 w kicie.
Jutro postaram się go uruchomić i oblukać nowe menu.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ehh to tyle ile dalem za DS bez kitu, nie tak znowu dawno temu :roll:
Jak go uruchomisz to moze cyknij pare fotek na wlasna karte - szczegolnie jotpegow.
 
blas  Dołączył: 02 Lut 2008
W innym mijescu pisałem - ale powtórzę we właściwym : dla moich rąk zmiany w wielkości (wzgledem K100) są wyczuwalne. Mimo, że jest to mało (tylko +4mm na szerokość, +2 na wysokość i znowu +4 na głębokość) - to się wyczuwa.
Dla mnie lepiej leży w ręce niż ciut za ...hm ... delikatny K100 i zbyt duży K10.

pzdr

w Poznaniu MM za 2690 z kitem bazowym.
 
jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
kit 18-55 I czy II ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
jurekr napisał/a:
kit 18-55 I czy II ?
Ten zwykły. Wersja II jest tylko z K20D.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
argawen napisał/a:
jurekr napisał/a:
kit 18-55 I czy II ?
Ten zwykły. Wersja II jest tylko z K20D.


Może głupie pytanie i coś mi umknęło, ale to są dwie różne wersje kita 18-55mm??
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
mkdexter napisał/a:
to są dwie różne wersje kita 18-55mm??
są. Stary kit ponoć by się nie wyrabiał z matrycą K20
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
piotr_luk napisał/a:
Stary kit ponoć by się nie wyrabiał


młody chłopak jesteś i zapewne nie pamiętasz że "Stary kit" to szklarz wyrabiał z pokostem albo minią. ;-)
 

frisky  Dołączył: 04 Gru 2007
Ale się Dżejpi uwziąłeś na te KITOWE skróty myślowe :-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
frisky, Powiedz, ileż to roboty napisać ogniskową. :roll:
Fotoamator to zrozumie a pstrykaczowi to wsio ryba. 8-)
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
dżejpi napisał/a:
szklarz wyrabiał z pokostem albo minią.

kreda z pokostem do szczeblin drewnianych, a z pokostem i minią – do stalowych.
 

emes47  Dołączył: 08 Lip 2007
Od wczorajszego wieczora mam dwusetkę :lol: :lol: :lol: . Po świętach jedzie z ekipą w teren do pracy :-/ ale wróci za dwa miesiące :lol: (czas szybko leci) i wtedy zostanie na dłużej :-D :-D
Pierwsze wrażenia:
- te same wymiary korpusu co K100D, blas odczuł jako większy, ale tak nie jest
- trochę inny kształt gripa )bardziej zaokrąglony)
- po włączeniu - pierwszy szok - lista języków (ale to mały szok)
- po wybraniu polskiego - duży szok - bo polskie MENU i na pierwsze spojrzenie (jak się przyzwyczai do angielskiego) wydaje się mało zrozumiałe - ale po kwadransie ćwiczeń - OK
- MENU ma trochę inny układ (np. parametry zapisu w JPEG - charakterystyka tonalna, saturacja, ostrość itp. - przeniesiona pod przycisk Fn) - chyba wygodniej
- przy korzystaniu ze szkieł manualnych zamiast przycisku A-EL używa się przycisku Green na górze obok przycisku kompensacji ekspozycji (to nie jest jasno opisane w instrukcji i trochę się nadenerwowałem nie mogąc początkowo wykonać znanej z kasetki procedury)
- lustro pracuje ciszej i zdecydowanie bardziej miękko, może nie pod kątem drgań korpusu - ale dźwiękowo różnica jest bardzo znaczna
- pierwsze foty wieczorem w domu z podpiętym SMC-F50/1,7 - sprawniej działa AF w gorszym oświetleniu - dla porównania przepinałem ten sam obiektyw do kasetki
- zdecydowanie lepszy tylny wyświetlacz, widać poprawę rozdzielczości (szczególnie przy max. powiększeniu 16x)
- kilka fotek wykonanych dziś rano z pierwszym porannym słońcem ( dzięki ISO100 można było robić przy pełnej dziurze 1,7) - na tylnym wyświetlaczu wyglądało bardzo zachęcająco.
- przycisk RAW+ (ale jeszcze go nie ćwiczyłem) pozwalający rejestrować zdjęcie równolegle w JPEG-u i RAWie.
Tyle pierwszych spostrzeżeń. W weekend popracuję solidniej i puszczę trochę fotek.
Jakby kto był zainteresowany, to w następną sobotę (15.03) mogę stawić się z nową puszką (gdzieś w Warszawie) i można będzie poćwiczyć do woli.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
czy k200 ma w końcu czy nie kalibrację szkieł w menu?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
czy k200 ma w końcu czy nie kalibrację szkieł w menu?
Przecież PiotrKr pisał, ze nie ma. Jemu trzeba wierzyć.
 

emes47  Dołączył: 08 Lip 2007
ThomFoto, , potwierdzam - kalibracji szkieł w MENU zdecydowanie brak.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
dzieki za info. bo nieopatrznie mialem polecic znajomemu zeby brał k200 jako entry level. ale tak to z czystym sumieniem powiem ze k100D super będzie ąz nadto. trudno. nic nie poradzę. uparł sie gościu na Pentaxa.
 
luk  Dołączył: 10 Lut 2008
Sorry, ale szukam i nie mogę znaleźć - czym się różni w K200 kit II od kitu I? Rozumiem, że obiektywem, ale co traci K200 z kitem I , a raczej co zyskuje z kitem II? dzięki
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ponoć kit2 ma wyższą "rozdzielczość optyczną" dzięki czemu wyciąga więcej szczegółów z 14mpix niż kit1, oczywiście gwiazdki i limitedy, także, ale widocznie uznali, że zwykły kit by nie wystarczył, pewnie ten nowy jest po prostu trochę ostrzejszy.

Aha z k200d jest kit1, bo on ma 10mpix, widocznie na 10 mega jeszcze pierwsza wersja wystarczy.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
emes47 napisał/a:
trochę inny kształt gripa )bardziej zaokrąglony)

do jakiego porównujesz ?
 

emes47  Dołączył: 08 Lip 2007
Grizley, do kasetki i DL2. W K200 jest na całej wysokości łagodnie zaokrąglony, w DL2 z ostrą krawędzią biegnącą lekkim ukosem na całej długości, w K100 zaostrzona krawędź jest tylko w dolnej części gripa. Dla wygody trzymania nie ma żadnego znaczenia (przynajmniej ja nie czuję żadnej różnicy). ThomFoto, K200D będzie świetnym entrylevelem, jak oprzytomnieje cena, czyli za kilka miesięcy. Teraz faktycznie K100D Super jest najlepszym wyborem. I myślę, że nie należy zbyt długo kombinować, bo może być tak jak rok temu, gdzie za długo czaiłem się do zakupu GX-1S, a jak się zdecydowałem, to już nigdzie nie było.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach