luk  Dołączył: 10 Lut 2008
Eldred napisał/a:
oczywiście gwiazdki i limitedy


?tzn?

A co do kitu w K200 to w sklepie powiedzieli mi że nowy jest tylko z K20
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
luk napisał/a:
Eldred napisał/a:
oczywiście gwiazdki i limitedy


?tzn?


To są najwyższe serie optyki Pentaxa.

Co do samego 18-55 II to bardziej niż rozdzielczością zainteresowałbym się jak sobie radzi z aberracją chromatyczną przy krótkich ogniskowych i małych otworach przysłony. Na 6 MPix dają o sobie znać, na 10 MPix Kadyszki jeszcze bardziej, więc podejrzewam że na 14 MPix mogło by być całkiem nieciekawie ze starym Kitem. Niejako na potwierdzenie, z tego co pamiętam specyfikacja nowego szkła mówi o elementach asferycznych w liczbie mnogiej.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
emes47 napisał/a:
kalibracji szkieł w MENU zdecydowanie brak.
Ciekawe czy jest jakaś szansa na to, że pojawiłaby się w następnej wersji firmware'a.
 

mike  Dołączył: 01 Gru 2007
czy jest Braketing eksp. i WB ???
 

emes47  Dołączył: 08 Lip 2007
mike, niestety - tylko bracketing ekspozycji.

A lustro w dwusetce chodzi miodzio, takie aksamitne mlaśnięcie. Może w K10 tak właśnie działa (nie miałem porównania). Porównując motoryzacyjnie - kasetka to pompowtryskiwacze, kadwusetka - common rail VI generacji.
Nie chcę się specjalnie narzucać, ale przypominam propozycję - jeśli ktoś byłby zainteresowany, to w następną sobotę (15.03) mogę stawić się z nową puszką (gdzieś w Warszawie) i można będzie poćwiczyć do woli. Byle pogoda nie nawaliła.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
czytam i czytam wydaje sie mi ze zostane przy kastece , a jak bozia da
to za rok kupie profi puszke i bede sie bardzo zastanawiał czy k20d czy uciekne z pentaxa
 

mike  Dołączył: 01 Gru 2007
ostatnie pytanko - Czy braketing da się zrobić z użyciem samowyzwalacza???
 

emes47  Dołączył: 08 Lip 2007
mike, bracketing wyklucza się niestety z samowyzwalaczem, obie funkcje są włączane są przyciskiem Fn (identycznie jak w kasetce).
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
emes47 napisał/a:
mike, bracketing wyklucza się niestety z samowyzwalaczem, obie funkcje są włączane są przyciskiem Fn (identycznie jak w kasetce).


poważnie? to niedobrze...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ale przeciez mozna to chyba obejsc majac pilota na podczerwien ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obsługę przez pilota włącza się też przez Fn
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
hmm, bezsensu. A jak to jest w k10d?
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
W kadyszce samowyzwalacz i obsługę pilotem włącza się Fn-em, a bracketing dedykowanym przyciskiem - nie ma przeszkód, żeby połączyć jedno z drugim.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Zadałem to pytanie już w innym wątku, ale tu może będzie odpowiedniejsze.

Czy jest wireless z lampą wbudowaną w K200D? Ma ktoś instrukcję PL/ENG do K200D?
 

emes47  Dołączył: 08 Lip 2007
Mam instrukcję i puszkę. Wrócę do domu, sprawdzę doświadczalnie.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
jeszcze pytanie z serii banalnych, ale nie dla mnie:

wracając do bracketingu i samowyzwalacza : skoro nie można równocześnie, to mam nadzieje że można choć podpiąć wezyk?
 

emes47  Dołączył: 08 Lip 2007
Adam Sławomir, pilot chodzi z wbudowana lampą (tzn. odpala ją) tylko w trybie błysku włączonego - po naciśnięcie przycisku lampy i jej podniesieniu. W żadnej sytuacji nie udało się uruchomić lampy w trybie automatycznym (tak, żeby po naciśnięciu przycisku pilota otwierała sie sama). Tak samo działa DL2. W trybie automatycznym lampa odpala się z wężyka.
korkotrampek, z wężykiem bracketing działa znakomicie.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
emes47, mam wrażenie, że nie to sprawdziłeś, o co prosił Adam Sławomir. Wystarczy, że naciśnieFn i wejdziesz do ustawień lampy - jest tryb "W" czy nie ma?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
jest tryb "W" czy nie ma?

Gwiazdor, W instrukcji jest napisane, że jest. Właśnie sobie obejrzałem.

[ Dodano: 2008-03-11, 20:52 ]
Mogę podesłać zainteresowanym. Oczywiście wersja angielska.

[ Dodano: 2008-03-11, 20:55 ]
Albo adres podam, to sobie ściągniecie.

K200D_Manual.pdf
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
argawen, dzięki za instrukcję, właśnie sciągam.
emes47, wireless w sensie praca lampy wbudowanej jako MASTER (do sterowania zewnętrznymi lampami)..

[ Dodano: 2008-03-11, 22:18 ]
Apropo.. dziś w euroRTVagd widziałem ofertę na k200d z kitem za jedyne 2389.. (na 20 rat 0%).. Moim zdaniem dobra cena.

Link tutaj k200d w eurortvagd

To jeszcze napiszę dlaczego uważam, że przesiadka z k100d na k200d ma dla mnie większy sens niż na k10d:

- rozmiar i przede wszystkim masa,
- ponoć cichsze i subtelniejsze lustro,
- akumulatorki AA,
- ten tryb jakiś D-Range czy coś tam (ciekawe jak to w praniu działa)..
- no i posiada istotne dla mnie cechy, które ma też k10d:
1.wireless z lampą wbudowaną.
2.ta sama matryca.
3.uszczelnienia.
4.ten sam AF.
5.przyciski GREEN i RAW.
6.jest grip jak ktoś potrzebuje.

Najbardziej szkoda chyba pentaprizma chyba i drugiego kółka ale już się przyzwyczaiłem..

Słowem, jak ktoś nie ma budżetu na k20d i odpowiadają mu gabaryty k100/200d oraz nie przeszkadzają braki guziczków na body (AF, drugie pokrętło itd..)

I w ten oto sposób usprawiedliwiam sobie wewnętrznie potrzebę zanabycia k200d w miejsce k100d nie mając budżetu na k20d (jeszcze :-P bo może poczekam).. :evilsmile:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach