rauma  Dołączył: 21 Sty 2009
Dzięki, bo przez te teksty o AF już zaczynałem myśleć o innym sprzęcie.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nawet o tym nie myśl :evilsmile:
 
mirekw11  Dołączył: 09 Lis 2008
crash85 napisał/a:
mam postawioną książeczkę pod kontem i np. ustawiam ostrośc na jakąś literę to ostra jest ta litera która znajduje się jakiś centymetr bliżej obiektywu :/ nie wiem czy wyjaśniłem a jak nie to jutro będę miał kartę i wybiore się na lepsze światło i będę mógł powiedzieć jak sprawa wygląda :)

Nie siej paniki na zapas. Zrób normalne fotki i pooglądaj. Jeśli chodzi o test, to bez statywu nie masz co porównywać.
I jeszcze jedno, kupiłeś aparacik do testów, czy do focenia?
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
No i przedewszystkim skoro już musisz to nie testuj BF/FF w świetle żarowym. Użyj dziennego.

Ostatnio miałem okazje bawić się Sony A200. AF zdecydowanie gorszy niż w K200D, wolniejszy i mniej precyzyjny, łatwo się gubi i często długo mieli zanim się zdecyduje. W porównaniu do niego K200D z kitem to błyskawica.
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
macie racje :) wstrzymuję dyskusję na ten temat... jak będę miał kartę to pójdę w las, pole itp i będę focił... szkoda tylko że u mnie mgły takie, że szok :/ więc nie siejmy zamętu i róbmy foty :)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
crash85 napisał/a:
zkoda tylko że u mnie mgły takie, że szok :/

kolego, idź na te pole, w-y-e-k-s-t-r-a-h-uj sobie jedno drzewko w takiej mgle i dobrze skadruj. Fotka będzie miodna. Puste pole, jedno drzewo i mgła.....
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
sandisk ultra II w aparacie... kilkanaście fotek walniętych i stwierdzam, że ..... moje obawy dot. precyzji af były bezpodstawne :D jestem w ryj zadowolony... kolory piękne, af bez zarzutu... w razie jakichkolwiek problemów spawarka pomaga :) i jeszcze raz to napisze ..... piękne kolorki ;) jutro ciepła kurta i w plener :D

pozdrawiam i jak ktoś ma wątpliwości co do K200D to powiem tak .... brać puki są w sklepach :) ja zwinąłem z EuroRtv ostatni nie rozpakowany za 1550 zł z rabatem :) w sumie namówili mnie jeszcze na 3 letnie ubezpieczenie w razie mechanicznego uszkodzenia sprzętu... podobno jak nawet go rozbije itp to wymieniają na nowy albo zwracają koszt zakupu :D
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Zwrócą wartość rynkową czy fakturową? Jeśli fakturową to można zrobić tak: stwierdzamy, że czas na zmianę puszki... idziemy w plener i ups... aparacik spada nam na ziemię. Bierzemy zmiotkę (przypadkiem wziętą) i zbieramy co zostało, idziemy do sklepu z załzawionymi oczami. Wątpię...
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
zwracają wartość fakturową.... ale mam nadzieje, że żadnej przygody nie będę miał...

co do pierwszych wrażeń to :

qrcze jak mogli nie zrobić sznureczka do osłony obiektywu :shock: strasznie mi tego brakuje :/

a poza tym to jakoś dziwnie w trybie P w sporym słońcu przy zdjęciu robionym ze słońcem prześwietla fote... na manualu jak się ustawi krótszy czas migawki to jest ok a na P nie ... ale trza nauczyć się nowego sprzętu i tyle :)
 

foxikos  Dołączył: 29 Gru 2008
crash85 napisał/a:

qrcze jak mogli nie zrobić sznureczka do osłony obiektywu :shock: strasznie mi tego brakuje :/


I mi tego brakuje...
 
rafal76  Dołączył: 22 Lis 2008
Tak jako nowy user pentaxa też jestem tego zdania .... że sznureczka troche brakuje.
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
crash85 napisał/a:
qrcze jak mogli nie zrobić sznureczka do osłony obiektywu :shock: strasznie mi tego brakuje :/


... że też optyczni na to nie wpadli :-P
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Tylko, że dekielek przywiązany do korpusu sprawi nie lada kłopot przy zmianie obiektywu na taki o innej średnicy. Można sobie przywiązać oczywiście wszystkie dekielki do korpusu i wybierać ten pasujący do aktualnie założonego obiektywu, albo poprzywiązywać każdy do odpowiedniego obiektywu. Ale to zaledwie połowa problemu bo pozostaje kwestia kapsli na bagnet... :lol: Nie prościej po prostu włożyć do kieszeni?

Też przesiadając się z hybrydy odczułem początkowy brak "sznureczka" i przy zmianie obiektywu zrozumiałem, czemu go w lustrach nie ma ;-) .
 
rafal76  Dołączył: 22 Lis 2008
makak, Słusznie ....

Więc pozostaje sie cieszyć że baknet w rożnych jest ten sam he he
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
no fakt, nie pomyślałem o przyszłości :) ach te przyzwyczajenia :D
 
endzioendzi
[Usunięty]
White napisał/a:
według moich doświadczeń na oko jest porównywalny z nikonem D80, a nawet lepszy. Pentaxa możesz kupować spokojnie bez obaw.


Pod warunkiem, że pod nikona nie jest podpięty obiektyw AF-S. Wtedy nawet małuch d40 z kitem radzi sobie lepiej pod wzgledem AF od k200d. Nie jest to bardzo wyraźne, ale zauważalne. AF-S ostrzy ciszej, a przede wszystkim szybciej i w trudnych warunkach jest to widoczne.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
endzioendzi napisał/a:
a przede wszystkim szybciej


Bardzo wątpliwe stwierdzenie. Np. najnowszy 50/1.4 AFS jest 2x (sic!) wolniejszy niz starszy 50/1.4D
 
endzioendzi
[Usunięty]
Mam na myśli porównanie korpusuw plus obiektywy kitowe. Posiadałem d40 plus stary 18-55 i obecnie k200d 18-55 pentaksa w wersji II. Używałem również e410 i tu uważam, że nikon i pentax lepiej sobie radzą, zwłaszcza w trudnych warunkach olek błyskał spawarką po kilka razy -gdzie pentax błyśnie raz i łapie ostrość bez problemu. Nikon ma boski wynalazek w postaci diody w korpusie. Nie zawsze jest lampa pod ręka z diodą.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
endzioendzi napisał/a:
Nikon ma boski wynalazek w postaci diody w korpusie.


To tez dosyc kontrowersyjne stwierdzenie, wiekszosc osob - zwlaszcza fotografowanych - zaczyna go dosc szybko nienawidziec :-P
 
endzioendzi
[Usunięty]
alkos napisał/a:
endzioendzi napisał/a:
Nikon ma boski wynalazek w postaci diody w korpusie.


To tez dosyc kontrowersyjne stwierdzenie, wiekszosc osob - zwlaszcza fotografowanych - zaczyna go dosc szybko nienawidziec :-P


Diody? To co powiesz o spawarce?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach