luk  Dołączył: 10 Lut 2008
korkotrampek napisał/a:
hmm, zrozumiałe i owszem, ale czy na pewno takie proste? Ostatnio zepsuł mi sie aparat (canon) - nie mam go 2 lat, ale gwarancja tylko rok. Jak teraz udowodnić sprzedawcy, że towar był wadliwy w momencie zakupu? hę?


Z tego co kojarzę to- tak jak napisałem - takie domniemanie jest do 6-ciu miesięcy od chwili zakupu. Wiadomo, że jeśli aparat był sprawny przez powiedzmy 20 miesięcy to nie można domniemywać że w chwili zakupu był sprawny. Po prostu się popsuł - oddaj do sprzedawcy i nie słuchaj nic, jeśli Ci powie że już jest po gwarancji. Określ tylko swoje rządania, dodając do tego: "lub zwrot pieniędzy". Jeśli sprzedawca nie odpowie na twoje rządania do 14-tu dni zgodnie z prawem konsumenckim jest to jednoznaczne ze zgodzeniem się na Twoje rządania.
Powodzenia :)

PS - gdyby ktoś pytał - nie jestem prawnikiem, tylko w miarę świadomym swoich praw konsumentem. Bezpłatną pomoc prawną (włącznie ze spisaniem pozwu i wsparciem w trakcie postępowania sądowego) uzyskasz u rzecznika praw konsumenckich w Twoim urzędzie miasta.
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
eos10d 3072 x 2048 RAW 6.6 MB, k100d 3008 x 2000 RAW 10,700 KB czuje sie skrzywdzony bo np eos5d 4368 x 2912 RAW 11,660 KB. Pentax chyba serwuje użytkownikom jakiś spartański algorytm kompresji danych :-/
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
piters1986, chyba tym lepiej ;-) Z tego wynika że mamy najlepsze RAWy bez kompresji :-D
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
No nie sądzę żeby różnice w jakości obrazów były zauważalne a miejsce jednak zajmują, szkoda że to zauważyłem bo teraz bedę miał kompleksy :oops:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
bo teraz bedę miał kompleksy
ze masz "wiekszego" ? :-P
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
heh szkoda tylko że nawet zimą sie nie chce skurczyć :mrgreen: :-B
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
piters1986 napisał/a:
eos10d 3072 x 2048 RAW 6.6 MB, k100d 3008 x 2000 RAW 10,700 KB czuje sie skrzywdzony bo np eos5d 4368 x 2912 RAW 11,660 KB. Pentax chyba serwuje użytkownikom jakiś spartański algorytm kompresji danych

a co to za roznica? Sciagnij darmowego DNG Convertera i przepusc przez niego pliki. Raz ze bedziesz mial rawy w formacie, ktory odczytasz za 10 lat, a dwa ze mozesz wlaczyc kompresje i bedziesz mial jakies 5MB/6Mpx.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
A czy DNG tak naprawdę nie traci niektórych danych?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Markus napisał/a:
W korpusach w cenie do 2300 zł sony alfa 350 obecnie jest chyba najlepszym wyborem...


Miał już ktoś w łapkach A300/350? Przy okazji tematu o porównaniu wielkości, a raczej przybliżenia jakie oferują wizjery, zauważyłem dopiero że ma mniejsze przybliżenie niż nawet taki Canon 350D! Wie ktoś jak to wygląda w praktyce?

Zabawne - dwie głośne premiery A300/350 i 450D, a ja dziś ponownie wziął bym Pentaxa, tyle że teraz K200D. Jeżeli nadal nie było by mnie stać na D80 lub K10D. Zupełnie nie odpowiada mi obecny trend rozwoju amatorskich DSLR :-?
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
l_uka napisał/a:
a co to za roznica? Sciagnij darmowego DNG Convertera i przepusc przez niego pliki. Raz ze bedziesz mial rawy w formacie, ktory odczytasz za 10 lat, a dwa ze mozesz wlaczyc kompresje i bedziesz mial jakies 5MB/6Mpx.

Tak to prawda, chyba tak zacznę robić, ale troche zabawy z tym jest i wolałbym żeby jednak rawy od pentaxa zajmowały tyle miejsca co np. w canonach. Nie zauważyłem jakiegoś spadku jakości obrazu i możliwości jego obróbki po skonwertowaniu do DNG ale jednak prościej by było gdyby puszka zrobiła to za nas
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Grendel napisał/a:
A czy DNG tak naprawdę nie traci niektórych danych?

od dwoch lat uzywam - nie zauwazylem.

piters1986 napisał/a:
ale jednak prościej by było gdyby puszka zrobiła to za nas

e tam - dla mnie to po prostu pierwszy krok w łorkfloł ;-) No bo co z tego, ze k10 potrafi zapisac od razu DNG, skoro nie robi kompresji? :-/
Taki Lightroom po wykryciu nosnika foto, chyba zawsze proponuje konwersje do DNG.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Grendel napisał/a:
A czy DNG tak naprawdę nie traci niektórych danych?


podobno nie, ja zauwazylem duza roznice przy wyswietlaniu tego samego zdjecia w RAW i DNG. DNG jest bardziej blady i o wiele jasniejszy od RAWa. (przegladam to w InfranView)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Bo w przypadku PEF, przy podglądzie korzysta się z zaszytego JPG-a, a dla DNG jest robiona konwersja "w locie"... Przynajmniej tak mi sie o uszy obiło...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
irfan nie czyta takze adobe RGB - co powoduje podobne efekty
dtox napisał/a:
DNG jest bardziej blady i o wiele jasniejszy od RAWa. (przegladam to w InfranView)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
DNG moze miec zaszytego jpga - to kwestia decyzji. NAjlepsze, ze te decyzje mozna podjac pozniej - DNG mozna konwertowac kilka razy zmieniajac po drodze opcje (np rozkompresowujac). No ale jak zalezy nam na miejscu, to lepiej pominac miniaturke. Oszczedza sie tez na czasie konwersji.
 
jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
http://www.imaging-resour...00D/K200DA7.HTM no i jak waszym zdaniem prezentuja sie te sample ?
 
luk  Dołączył: 10 Lut 2008
Oglądałem dziś sony 100 i 200 i muszę powiedzieć że 100 to całkiem fajny aparat, solidnie wykonany, 2 pokrętła, obiektyw 18-70 z trybem makro, tylko stopka zewnętrznej lampy jakaś taka kosmiczna, jakby inna od wszystkich (nikon, pentax, olympus, canon), a może mi się zdawało?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
luk napisał/a:
tylko stopka zewnętrznej lampy jakaś taka kosmiczna, jakby inna od wszystkich (nikon, pentax, olympus, canon), a może mi się zdawało?

Nie zdawało Ci się - ona jest taka "negatywna" ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
luk napisał/a:
tylko stopka zewnętrznej lampy jakaś taka kosmiczna
Normalna. Taką miała Minolta.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Porównując te same fotki na ISO 1600 z Sony alfa 350 i Pentaxa.
Szumy w K200D wyraźnie większe ale znośnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach