korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
że niby aż atkie straszne te szumy w k200?
 
jacek_placek  Dołączył: 06 Mar 2008
Fafniak napisał/a:
irfan nie czyta takze adobe RGB - co powoduje podobne efekty
dtox napisał/a:
DNG jest bardziej blady i o wiele jasniejszy od RAWa. (przegladam to w InfranView)

Jakiej przeglądarki używacie? Mi IrfanView pasi, ale...
Sorki, jeśli pytanie zadałem w niewłaściwym miejscu, ale było w tym wątku.
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
Witam,
czy grip w k200d jest w komplecie czy jest po prostu dostepny?
i 2-gie pytanie czy dla poczatkujacego po przesiadce z malpki (panasonic fz5) lepsza pierwsza lustrzanka cyfrowa bedzie k200d czy k10(oba aparaty sa na podobnym poziamie cenowym) no chyba ze cena k200 moze sie obnizyc w ciagu najblizszych 2-3 miesiecy.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
user napisał/a:
grip w k200d jest w komplecie
Nie ma.
user napisał/a:
czy jest po prostu dostepny?
Na razie nie widziałem w sklepach.
user napisał/a:
2-gie pytanie czy dla poczatkujacego po przesiadce z malpki (panasonic fz5) lepsza pierwsza lustrzanka cyfrowa bedzie k200d czy k10
Niektórzy nie są zadowoleni z Pentaxa
link
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
user napisał/a:
czy dla poczatkujacego po przesiadce z malpki (panasonic fz5) lepsza pierwsza lustrzanka cyfrowa bedzie k200d czy k10(oba aparaty sa na podobnym poziamie cenowym) no chyba ze cena k200 moze sie obnizyc w ciagu najblizszych 2-3 miesiecy.


Niedawno miałem podobny dylemat, pierwszy aparat powershot 85, a teraz lustrzanka.
Gdy już wybór padł na pentaxa, postanowiłem zakupić K200D. Mówiąc dokładnie to decyzja już podjęta, czekam na koniec miesiąca i do sklepu.
Dlaczego K200D ?
- polskie menu (którego brak np. w K100D Super)
- uszczelniony korpus (pomysł z K10D)
- lżejszy niż K10D (waga była dla mnie ważna)
- nowsza konstrukcja itp

Troche szkoda, że ciągle brak testów. Ale myślę, że nie będę rozczarowany.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Markus napisał/a:
T

Sam mam 1 szt. 30 x 45 cm z 4MP Olympus C-4000 i też jakość ujdzie...


Phi... ja mam na ścianie nad głową odbitkę (a właściwie wydruk z plotera) 70x50 z matrycy 3mpix - jakoś usterek obrazu nie widać z "odległości roboczej" wynoszącej circa 3 metry ;)
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
argawen chyba zasugerowales sie tym, ze przesiadka z fz5:) w przeciwienstwie do kolegi xsilver -a bede umial przyznac sie do zle dobranego balansu bieli:)
za pentaxem przemawia do mnie duza dostepnosc tanich obiektywow..
na poczatku mialem kupic k100d super ale w koncu doszedlem do wniosku (po ukazaniu sie k200) ze skoro za niewiele wiecej mozna miec wieksza rozdzielczosc, i oszczelniony korpus to chyba jednak warto.
argawen napisał/a:
user napisał/a:
czy jest po prostu dostepny?
Na razie nie widziałem w sklepach.

jest http://www.e-cyfrowe.com....44d00961b2125d1
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
user napisał/a:
jest http://www.e-cyfrowe.com....44d00961b2125d1
No patrz, znalazłeś :-) . Tylko nie wiem jak z dostępnością. Parę razy chciałem coś u nich kupić i zawsze miałem czas oczekiwania minimum 2 tygodnie :evil: . Więc już tam nie zaglądam.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja kupiłem tu już 4 aparaty więc mogę ich z czystym sumieniem polecić :

http://www.cyfrowe.pl/apa...-ob.-18-55.html

Jest dostępny :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Markus, chodzi o gripa do K200D.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
 

kamciak  Dołączył: 16 Maj 2007
panowie a jak jest z barwami w k200 ? ciagle w programach sa narzucane te podbite barwy zamiast neutralnych? bo to bywalo irytujace w k100
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
kamciak napisał/a:
panowie a jak jest z barwami w k200 ? ciagle w programach sa narzucane te podbite barwy zamiast neutralnych? bo to bywalo irytujace w k100


Instrukcja: klik
 

kamciak  Dołączył: 16 Maj 2007
widzialem linka do instrukcji juz poprzednio,chcialem spytac posiadaczy dwusetki bo sprawdzenie tego to kwestia kilkunastu sekund zamiast kopania po 266 stronach instrukcji:)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Ależ macie bałagan na tym forum - temat o K200D, a mowa o wszystkich możliwych aparatach, obiektywach, kliszach (!) i przechodzeniu na inne systemy. :D
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Może użytkownicy K200D opisali by wrażenia z użytkowania ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Effendi napisał/a:
Napiszcie coś na temat (K200D)
Poczekaj z miesiąc, to ludzie coś napiszą. Od kiedy jest K200D na rynku ? Miesiąc
Co sie tyczy gripa, to masz rację. Nie ten watek :oops: .
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
argawen napisał/a:
Poczekaj z miesiąc, to ludzie coś napiszą. Od kiedy jest K200D na rynku ? Miesiąc

Tak, miesiąc. Przeglądając forum, mam wrażenie, że K200D nie będzie miał popularności.
Wszyscy tylko chwalą kadyche.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pancurski napisał/a:
Wszyscy tylko chwalą kadyche.
Bo w podobnej cenie. W dodatku klasę wyżej od K200D. Nie patrz tylko na matrycę.
 
PJotr  Dołączył: 09 Mar 2008
Witam wszystkich!

argawen napisał/a:
Bo w podobnej cenie. W dodatku klasę wyżej od K200D. Nie patrz tylko na matrycę.


Jestem na etapie decyzji K10D a K200D, więc proszę napisz co decyduje, że K10D uważasz za klasę wyżej?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach