damiaszek  Dołączył: 21 Sie 2008
Schody całe i nie zamierzam ponownie testować ich wytrzymałości pentaxem. W sumie to byłaby okazja zmieć k200D na coś bardziej współczesnego, tyle że w tym segmencie nie ma już nic takiego jak k200D :(
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
damiaszek jest K50 - tyle, że bez górnego ekranika, tez uszczelniony.
 
Windman  Dołączył: 25 Maj 2008
Gripa można podpiąć?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po K200D grip jest tylko z najwyższymi modelami.
 
Windman  Dołączył: 25 Maj 2008
Dziękuje.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
damiaszek napisał/a:
K200D to jednak solidny aparat :)

Mój K200D wypadł mi ostatnio na plaży prosto do piachu. Plaża nie została poważnie uszkodzona. ;-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
djack napisał/a:
Mój K200D wypadł mi ostatnio na plaży prosto do piachu.


Za tak długie i wierne pożycie powinni uhonorować Cię np. K 50. ;-) Po K 200D- wybrany zresztą pod wpływem także Twojej opinii o nim - już dwa razy zmieniłem aparat.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
W 2011 r. mało brakowało, abym go stracił, kiedy zostawiłem go w rzymskim tojtoju. Ale go odzyskałem. A tak to może miałbym dzisiaj K-5. :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
djack napisał/a:
W 2011 r. mało brakowało, abym go stracił, kiedy zostawiłem go w rzymskim tojtoju. Ale go odzyskałem. A tak to może miałbym dzisiaj K-5.
czyli uszczelki się sprawdziły
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
To raczej ja wtedy powinienem uszczelnić sobie pamięć. ;-) Tak to jest jak się zostawia aparat w kiblu stojącym w strefie, do której potem nie można się dostać. To i tak nie koniec rzymskich przygód K200, bo jeszcze tego samego dnia zleciał (całe szczęście w torbie) z policyjnego rentgena na ziemię.
 

athomer  Dołączył: 26 Lip 2007
K200 mają ukrytą funkcję automatycznego powrotu do właściciela. Ja swojego zostawiłem (wraz z kilkoma szkłami i przede wszystkim kartą pełną zdjęć, bo to pod koniec wyprawy) na dworcu autobusowym w Fezie (Maroko). Siedziałem sobie już spokojnie w autobusie gdy jakaś kobieta z zakrytą twarzą wkroczyła do niego machając nad głową moją wypchaną torbą foto :).
Później aparat zmienił właściciela, dostał go mój szwagier i ... zostawił go na szczycie Baraniej Góry. Gdy się zorientował (praktycznie w połowie zejścia) zawrócił i po chwili spotkał uczynnych i uczciwych turystów którzy znosili sprzęt, z zamiarem zostawienia w jakimś rozsądnym miejscu (knajpa, budka parkingowego - tak przynajmniej twierdzili).
 
muzzle27  Dołączył: 04 Maj 2008
Panowie ;)

Wkurzony słabo działającym AF przy słabym świetle , szukam sposobu jak mu dopomóc. w instrukcji jest napisane, ze K200d ma wspomaganie AFa z wbudowanej lampy błyskowej - ale jak to uruchomić? Nie chcę robić zdjęc z lampą, tylko żeby lampa podświetliła AFowi scenę, coby trafił.
Czy to da się? ;))
 
damiaszek  Dołączył: 21 Sie 2008
Celuj w jakieś kontrastowe krawędzie, to pomaga. Wziąłem aparat do ręki zacząłem sprawdzać pokoju (11m2 lampka 3w LED), nie jest tragicznie i da się ustawić ostrość na kontrastowych. Jak podniesiesz wbudowaną lampę to włączy się "spawarka" wspomagająca ustawianie ostrości, szybkość i dokładność wtedy rośnie, ale świeci po oczach fotografowanych i przyspiesza dość mocno tempo rozładowywania baterii czy akumulatorków.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
muzzle27 napisał/a:
Panowie ;)

Wkurzony słabo działającym AF przy słabym świetle , szukam sposobu jak mu dopomóc. w instrukcji jest napisane, ze K200d ma wspomaganie AFa z wbudowanej lampy błyskowej - ale jak to uruchomić? Nie chcę robić zdjęc z lampą, tylko żeby lampa podświetliła AFowi scenę, coby trafił.
Czy to da się? ;))

Da się. Zrób zdjęcie z lampą bez lampy.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
po ustawieniu ostrości zamknij lampę :-)
 
muzzle27  Dołączył: 04 Maj 2008
..uzywam AV - mam otworzyc lampe, ustawic ostrosc i zamknac lampę? sprawdzę, ale obawiam sie ze juz tak probowalem -zadnych błysków nie widać.
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
W instrukcji na stronie 105 pisze że w trybie AF.S lampa robi kilka błysków żeby ułatwić ustawienie ostrości jeśli obiekt znajduje się w ciemnym miejscu a lampa błyskowa jest dostępna chodzi pewnie o ustawienie lampy w tryb automatyczny.
 
muzzle27  Dołączył: 04 Maj 2008
dziękuję, niestety nie dziala to tak jakbym oczekiwał - lampa wysyla blyski losowo, nie wiadomo dlaczego akurat w danej chwili doswietla, a w innej juz nie. poza tym trzeba pozniej ręcznie ją zamknąć, a ciezko to zrobic bez lekkiego poruszenia aparatem.
szkoda ze nie dziala to jak w komorkach, ktore w kiepskich warunkach zawsze doswietlają wbudowaną lampą..

raz jeszcze dziękuję za odpowiedzi! :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
muzzle27 napisał/a:
ktore w kiepskich warunkach zawsze doswietlają wbudowaną lampą..

Bez żartów, widzę, że opisujesz ustawienia domyślne, które zazwyczaj można zmienić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach