mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Jak dla mnie jest to najsłabsza książka Nesbo, ale kolejne są bardzo dobre. Ostatnio dorwałem 1Q84 Murakamiego i mogę szczerze polecić.
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
"Wojna w blasku dnia" P.V. Brett. Jeśli podobały się poprzednie części o wojnie ludzi z demonami to i ta nie sprawi zawodu. Książkę przyjemnie się czyta. Dla relaksu.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Ja kontynuuję przygodę z uniwersum Metro 2033. Jestem po lekturze Metra 2033 i 2034 Głuchowskiego. Teraz czas na trylogię Diakowa. "Do światła" jest całkiem całkiem, nie wiem czy nie lepsze niż to co napisał Głuchowski :-) Teraz czytam "W mrok". Oj dobrze się to czyta :-)
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Nie wiem, czy kogoś interesują tu tematy neurologiczno-psychiatryczne w kontekście pracy mózgu po jego uszkodzeniach, ale z całego serca polecam książki uwielbianego przeze mnie Olivera Sacksa. Wróciłam ostatnio do tej tematyki i jestem świeżo po lekturze "Świata utraconego i odzyskanego" Łurii, w zasadzie klasyk w dziedzinie - również szczerze polecam.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
vesper napisał/a:
Nie wiem, czy kogoś interesują tu tematy neurologiczno-psychiatryczne w kontekście pracy mózgu
Każdego, kto ogląda polityków i dziennikarzy w TV. ;-)
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Pentagram, ale oni są "chorzy z nienawiści" nie z powodu traum i uszkodzeń mechanicznych :) Myślę, że dla nich można stworzyć odrębną specjalizację.
 
Instagram  Dołączył: 07 Gru 2013
vesper napisał/a:
Myślę, że dla nich można stworzyć odrębną specjalizację.


Po co? Przecież tego i tak się nie da leczyć więc niepotrzebny specjalista. :mrgreen:
Co najwyżej socjolog, by jakoś ten rodzaj sklasyfikować. :mrgreen: :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Złodziejka książek - Markusa Zusaka ... bardzo , bardzo polecam
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Aktualnie: Beksińscy Portret Podwójny
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
Aktualnie: Beksińscy Portret Podwójny
Jutro odbieram. Ciekaw jestem bardzo :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mam to dostac na urodziny.
w ten weekend jest promocja w woblinku na ebooka. Ceny nie pamietam, ale ladna.
 
danpe_
[Usunięty]
Ja mogę obecnie polecić dwie książki:
"Spalony" - biografia Andrzeja Iwana, kawał świetnej lektury o życiu tego piłkarza, sporo ciekawych informacji z historii polskiej piłki nożnej, tak od kuchni, trochę humoru, trochę dramatu.

"Imperator" - historia powstania Radia Maryja, wprawdzie autorami są jacyś kolesie z Wybiórczej, ale moim zdaniem książka dość obiektywna, oraz bardzo ciekawa.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Ja ostatnio przeczytalem po polsku Rainera Karlsha "Atomowa bomba Hitlera" - polecam wszystkim interesującym się historią II wojny w wydaniu nieco bardziej serio, niż pisze Wołoszanski.
Po angielsku zaś sporo przyjemności sprawiła mi książeczka Marka Cousins'a i Kevina Macdonalda "Imaging Reality" - przyjemne kompedium o historii i korzeniach dokumentu filmowego. Sporo fajnie dobranych tekstów źródłowych i sprawnie napisane wprowadzenia do poszczegolnych tematow. Niby każdy, kto się dokumentem interesuje wie to, o czym książeczka traktuje, ale czyta sie bardzo miodnie, zwłaszcza w podróży dla zabicia czasu. Nie wiem, czy jest dostępna po polsku, ale dla osb władających angieslkim - jest dostępna na Amazonie i warto zdobyć. Zwłaszcza, jeśli lubimy kino i niekoniecznie to made in Hollywood :-)
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Ha! Beksińscy na półeczce czekają grzecznie w kolejce, a opinia z pierwszych rąk głosi, że warto, oj warto...

Tymczasem mogę polecić moją ostatnią lekturę: "Cesarz wszech chorób. Biografia raka." Napisana przez onkologa i pisarza Siddharthę Murkherjee. 550 stron, czyta się jednym tchem.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
vesper napisał/a:
Ha! Beksińscy na półeczce czekają grzecznie w kolejce, a opinia z pierwszych rąk głosi, że warto, oj .

Ja właśnie skończyłem...
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Jacuś, to wyduś coś z siebie z łaski swojej: fajne, niefajne, nie obeszło mnie, w piecu tym palić...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
jacekh, tylko nie spojleruj ;-)
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
jorge.martinez napisał/a:
jacekh, tylko nie spojleruj


Czego mam nie robić?

A poważnie... Nie będąc ani fanem czy wyznawcą Tomasza ani wielkim znawcą twórczości Zdzisława to na mnie książka zrobiła spore wrażenie. Przeczytałem ją w tydzień. Autorka nie sili się na jakieś wielki analizy charakterów czy twórczości ale pokazuje obu przez pryzmat wspomnień przyjaciół i znajomych oraz korespondencji jak pozostała. I jak dla mnie troszkę odarła Tomasza z otoczki tajemniczości czy niesamowitości, która go otaczała.
Warto przeczytać... Ja na pewno wrócę do tej książki nie raz.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Skończyłem czytać „Bohuna” Jacka Komudy i zdecydowanie polecam (w przeciwieństwie do „Krzyżackiej zawieruchy” tego samego autora, która moim zdaniem jest banalna i naiwna, choć całkiem nieźle się zaczyna). Mamy tu wszystko: wyrazistych bohaterów (w większości postacie historyczne), realistycznie wykreowany obraz powstania Chmielnickiego i interesująco poprowadzoną akcję. No i kilka ukłonów w stronę Trylogii, ale w dawce akceptowalnej. W zasadzie po przeczytaniu miałem jedno „ale” - tytuł. Krótko mówiąc za mało Bohuna w Bohunie. Jak na postać tytułową pojawia się zdecydowanie za rzadko.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Dziś skończyłem "Poczet cesarzy rzymskich" Krawczuka. Historia, krew i flaki opisane ciekawie przez co 350 stron tej książki mija dość szybko. Polecam!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach