jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
James Jones "Cienka czerwona lina" niby wojna ale tego jest tam najmniej
Stephen Ambrose "Kompania Braci" i książka i film extra
Umberto Eco "Imie rózy"
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
lipalipski napisał/a:
"Bóg urojony" Dawkinsa. Tytuł wyjaśnia wszystko, jak sądzę.

Nie czytalem. Recenzje mnie troche zniechecily. Ale za to czytalem wiekszosc z jego popularnonaukowych ksiazek i musze powiedziec, ze "Samolubny gen" powinien nalezec do kanonu lektur osob wyksztalconych. Reszte jego ksiazek mozna poczytac z czystej ciekawosci, bo z reguly sa swietnie napisanymi pozycjami popularnonaukowymi. Ale "Samolubny Gen" na prawde potrafi zmienic spojrzenie na Swiat.

Co do Lema - chyba wszystko warto przeczytac. Z Bajkami Robotow wlacznie :mrgreen:
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
mygosia napisał/a:
Natomiast może ktoś poleci coś dla osoby, która po przeczytaniu "Miłości w czasach zarazy" i "Stu lat samotności" tęskni za tego typu literaturą?


Manuel Scorza
"Werble żałobne dla Rancas"
"Garabombo zwany niewidzialnym"
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
"Łuk Triumfalny" Remarque'a
Wiadomo - klasyk :-)

[ Dodano: 2008-06-19, 09:45 ]
Trylogia Marsylska Izzo też niezła.
Teraz czytam Comedia Infantil Mankella.
Jakoś tak się głównonurtowy zrobiłem :-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Właśnie skończyłem czytać trylogię „Troja” Davida Gemmella („Pan srebrnego łuku”, „Tarcza gromu” i „Upadek królów”) i nie mogę wyjść z podziwu. Po prostu facet wziął na warsztat klasyczny mit trojański, wywrócił go kompletnie do góry nogami i wyszło coś od czego nie można się oderwać podczas czytania (wprawdzie autor zmarł podczas pisania trzeciego tomu i pisanie dokończyła żona, ale nie widać różnicy). Zaskoczył mnie zwłaszcza na koniec motyw Konia Trojańskiego, ale nie będę zdradzał szczegółów. Nie chcę komuś popsuć przyjemności czytania.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
djack napisał/a:
Davida Gemmella
Co do niego to jeszcze Książe Mroku i pierwsza część której tytułu teraz nie pomnę, chyba Lew Macedoni. Ale jak kto lubi fantasy to polecam np. Brandona Sandersona popełnił dwie książki Elantris, Z mgły zrodzony. A przedewszystkim, Kay Gavriel Guy Pożeglować do Sarancjum i Władcy Cesarzy orz inne jego książki.
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Rosendorfer Herbert - "Wielkie solo Antona L."
Naprawdę zajmująca pozycja. Szczypta SF, egzystencjalizmu, dowcipu i przemysleń bohatera.
Literatura piękna i nie tylko w swej kategorii...
Szczerze polecam.
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
ja jakis czas temu czytalem ciekawa ksiazke "FOTOGRAFIK" ; thiller o gosciu, ktory zaczyna robic kariere zawodowa, a w pewnym momencie zycie mu sie wali; zona go zdradza z sasiadem; on sam finguje wlasna smierc i zaczyna nowe zycie pod nazwiskiem kochanka swojej zony, ktorego wczesniej morduje; zaczyna robic to co lubi czyli zdjecia. akcja wartka, ciekawie opisana. Przeczytalem z zapartym tchem i moja 2ga polowa :] Polecam. Wkrotce bede mial ksiazke w jez. angielskim i bede ja czytal 2gi raz.

No i lubie tez czytac ksiazki Grisham John`a.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Ostatnio pochłonąłem, bo czytaniem bym tego nie nazwał ;-) książkę pt. "Szpieg w Jałcie" autorstwa Michael'a Dobbs'a. Podobno na faktach, ale wiele jest dopowiedziane przez autora. Czyta się bardzo przyjemnie, silny wątek polski. Takie political fiction :-)
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
polecam wszystkie z serii Jakub Wędrowycz Andrzeja Pilipiuka...jak dla mnie rewelacyjna lektura dzięki której wróciłem do czytania książek....z resztą nie tylko ja
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
gajos007, widać po avatarze :-P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
No to ja z innej beczki:
"Trzepot skrzydeł" Grocholi. Klimat podobny do "Przegryźć dźdźwonicę". Dość wiarygodnie [niestety] pokazany problem przemocy domowej z punktu widzenia ofiary.

Mocne.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ja klasycznie:
"Obróbka barwnych materiałów światłoczułych w temperaturze podwyższonej"

Bohaterów mało, akcja za to ciągle trzyma w napięciu. Najpierw długie opisy, pie.rd.oły, a potem nagłe przyspieszenie. Końcówka - "za mało starteru w wywoływaczu CD"

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ja podobnie jak tref - literatura faktu i mitu czyli poradnik: Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu, ustalania podstawy wymiaru oraz rozliczania i opłacania składek na te ubezpieczenia oraz na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Poradnik jest dłuższy niż sam tytuł. Dużo nagłych zwrotów akcji tyczących głównie posłów i senatorów, sędziów i prokuratorów, słuchaczy Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz stypendystów sportowych po ukończeniu 15 roku życia. Wciąga.

A serio, polecam "Niesformatowanych" Katarzyny Bielas.
 

pape  Dołączył: 11 Lis 2006
gajos007 napisał/a:
polecam wszystkie z serii Jakub Wędrowycz Andrzeja Pilipiuka

Autoreklama Jakuba? :evilsmile:
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Golding William - "Władca much", swojego czasu lektura na filololgii angielskiej... Świetna,wielopoziomowa w swej prostocie i wyrazie. Każdy znajdzie swą kotwicę...
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
To ja bym polecil "Lód" Jacka Dukaja jesli chodzi o fantasy, jest to Dukaj w innym wydaniu. Dukaj który nie kisi się ze swoimi myślami i nie kompiluje ich w krótkim formacie, tutaj wizja jest pełna rozmachu i naprawde nabrala głębokiego oddechu (co i widac po objetosci).

Z innych ksiażek polecam powieśc "Cień wiatru" Carlosa Luiza Zafona. Intrygująca fabula i fascynujacy swiat Barcelony z poczatku XX wieku.
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
"Lód" - zdecydowanie za.
Ale nie do tramwaju ;-) - za duży, zbyt wymagający.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ech... Mnie rzuciła na kolana "Złota galera" Dukaja w rocznikach NF, które kupiłam kiedyś w antykwariacie. I jakoś nic jej do tej pory tego autora nie przyćmiło.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
"Święty Graal. Święta krew"
Michael Baigent, Richard Leight, Henry Lincoln.


Osobom mocno wierzacym nie polecam.
(Wiecej nie napisze, bo o religii nie dyskutujemy i ktos moze sie poczuc urazony)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach