tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
TOPR. Żeby inni mogli przeżyć
Beata Sabała-Zielińska

Dawno nie czytałem tak fajnie napisanej książki o górach. Ostatnio w tej tematyce trafiały się trochę nudnawe. A tu nagle powiew świeżości w temacie niby opisanym wielokrotnie.
szkoda, że wcześniej nie sięgnąłem, a nie sięgałem, bowydawało mi się, że nic ciekawego nie będzie w tej pozycji.

Polecam!
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011


Polecam.
(jaka znowu Magda????)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ijon napisał/a:
Aga i ja jesteśmy po lekturze części pierwszej i drugiej. Zdecydowanie polecamy!
No i zakupiłem oryginalny ebook po czechosłowacku. Zobaczymy, czy da się z tą książką pograć w Znachora ;-)
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Ijon napisał/a:
Zbynio napisał/a:
Czeski pisarz Evžen Boček napisał radosną powieść o czeskiej Arystokratce. Rodzina Kostków powraca z Ameryki do Czech, by przejąć dawną siedzibę rodu zamek Kostka. Właśnie ukazała się część czwarta. "Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka". Powiem krótko, absurd goni humor, a humor goni absurd.
Aga i ja jesteśmy po lekturze części pierwszej i drugiej. Zdecydowanie polecamy!


Mała aktualizacja: część trzecią oceniam równie wysoko jak pierwszą i drugą, czwarta jest jednak słabsza od poprzednich.

Kytutr napisał/a:

No i zakupiłem oryginalny ebook po czechosłowacku. Zobaczymy, czy da się z tą książką pograć w Znachora

Jak jest 'znachor' po czechosłowacku?
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Marcin Wicha - "Jak przestałem kochać design"
Wyd. Karakter 2015, ISBN 978-83-62376-86-5

Bardzo sympatyczna lektura dla tych "bardziej wizualnych" ludzi, przy okazji można się sporo pośmiać.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Maciej Zaremba Bielawski - Dom z dwiema wieżami. Książka, która poprzez niesamowitą historię dziadków, rodziców i samego autora kopie czytelnika z półobrotu. Rzecz o tożsamości, przynależności, przypadku, miłości, honorze, bohaterach i antybohaterach. Mam nadzieję, że powstanie kiedyś jej ekranizacja.

Ijon napisał/a:
część trzecią oceniam równie wysoko jak pierwszą i drugą, czwarta jest jednak słabsza od poprzednich.

Dziękuję - pominąłem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
1. Swietłana Aleksiekewicz - Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości.

2. Kate Brown - Czarnobyl. Instrukcje przetrwania.

W tej kolejności.


Po lekturze tych książek można zweryfikować "eksperckie" wypowiedzi blogerów i celebrytów o tym, jak to w strefie jest bezpiecznie. O tym, że katastrofa dawno minęła. O tym, że różne grupy interesu podobno dbają o bezpieczeństwo ludzkości... Taa...

Na końcu warto obejrzeć zdjęcia ludzi opisanych w pierwszym rozdziale pierwszej książki oraz zastanowić się skąd nagle tak dużo białaczki wokoło, raka płuc i immunologiczno-genetycznego koszmaru nazywanego chorobami cywilizacyjnymi.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
tref a czy ja jako wykształcony kierunkowo (elektrotechnika, specjalność elektrownie i gospodarka elektroenergetyczna) mogę powiedzieć, że skala zniszczeń i niebezpieczeństwa faktycznie jest rozdmuchana? ;)

Temat nie jest łatwy i nie podejmę się tłumaczenia tego dokładnie na forum, nie twierdzę też że nie należy stosować środków bezpieczeństwa w bezpośrednim sąsiedztwie reaktora, ale nie dajmy się zwariować. Boimy się tego czego nie znamy i nie widać :D

pz
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
To ja dla odmiany zaproponuję coś spokojnego, o pierwszej i drugiej młodości i o różnych tematach, które dziecko mogą interesować, a starsza osoba musi je wyjaśniać.

Tove Jansson, Lato
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
skaarj napisał/a:
nie podejmę się tłumaczenia tego dokładnie na forum,

Już się umawiam z Tobą na warsztaty na PPD :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Też się umawiam, jakkolwiek to brzmi. Przynajmniej będziemy modni jak serial netfliksa - trzech facetów do dyskusji.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Poszukuje książki która pochłonie mnie bez reszty :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Stephen Hawking, Czarne Dziury

:-P
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
koralik napisał/a:
Poszukuje książki która pochłonie mnie bez reszty

bakulik napisał/a:
Stephen Hawking, Czarne Dziury

:mrgreen: :-B
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Panowie wiedziałam że mogę na was liczyć :-P
Poszukam sobie sama :-P
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
koralik napisał/a:
Poszukuje książki która pochłonie mnie bez reszty :mrgreen:

Ja polecę "Czarny obelisk", autor: Erich Maria Remarque.
Można też coś od Wiesława Myśliwskiego, rekomenduję stary ale jary "Kamień na kamieniu".
Będzie pani zadowolona :-)
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
koralik napisał/a:
Poszukuje książki która pochłonie mnie bez reszty :mrgreen:

Nie wiem czy taka literatura Cię zainteresuje,ale polecam Ursulę LeGuin.W zeszłym tygodniu skończyłem cykl Sześć światów Hain.Teraz czytam Ziemiomorze.A jeszcze są dwa duże tomiszcza innych opowiadań tej autorki,nie pamiętam aktualnie tytułów.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
koralik, ja to mogę Ci polecić cały Świat Dysku :)
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
Rivelv napisał/a:
koralik, ja to mogę Ci polecić cały Świat Dysku :)

O,może być ciekawe.Przynajmniej dla mnie.Zerknąłem na recenzję.
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
koralik napisał/a:
Poszukuje książki która pochłonie mnie bez reszty :mrgreen:

Shantaram.
Czytając zapomniałem o świecie wokół. 700stron niesamowitego pożeracza czasu. Polecam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach