koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Ja sobie je sprawdze :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rivelv napisał/a:
cały Świat Dysku

To ponad 40 pozycji, jest co czytać.
Jak czytać? https://lekturaobowiazkowa.pl/ksiazki/jak-zaczac-czytac-swiat-dysku-poradnik/
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
plwk, chyba się skuszę na ten "Świat dysku" :mrgreen:
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Tylko potem nie miej pretensji o pojawienie się skrzywienia psychiki i uszkodzenie muzgu (albo odwrotnie).

Robert Graves; Córka Homera (pochłaniająca, ale krótka)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak lubisz serie to np. Margit Sandemo - Opowieści (42 książki), Saga o czarnoksiężniku (15), Saga o Królestwie Światła (20) i Saga o ludziach lodu (47). Kolejności nie pamiętam.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Hehe, instrukcja obsługi do książki.
To ja powiem, że Ziemiomorze chyba jest prostsze w obsłudze. O ile komuś nie przeszkadza trylogia składająca się z czterech części...
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
plwk napisał/a:
Saga o ludziach lodu

Czy dobrze pamiętam, że to książki z rodzaju: w następnej części zostaje wszystko jak było, tylko zmienimy bohaterom imiona? Z rozbudowanymi opisami "wojowników o czerwonej głowie"? :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chyba nie, Ela to pochłonęła w pół roku, w przerwach między innymi zajęciami. Przeczytałem ze trzy części i każda jest kontynuacją poprzedniej.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Ja część Sagi o Ludziach lody mam za sobą :mrgreen: są momenty :mrgreen:
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Jeszcze mogę polecić "Opowieści 1000 i jednej nocy" w wydaniu BN- z opracowaniem i odpowiednim umiejscowieniem w kontekście historyczno-kulturowo-geograficznym jest niezły ubaw.

Thomas Olde Heuvelt : HEX bardzo przyjemny horror,- bez hektolitrów posoki, ropy z mysich trupów i innego świństwa, chociaż mam wrażenie, że zakończenie powstawało pod naciskiem terminów o ciężarze 4 słoni.

Umberto Eco: Baudolino

 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ale Świat Dysku można czytać na zasadzie losowania :)
zawsze będzie dobrze i śmiesznie :)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Wszystko jest kwestią gustu, co jednego wciągnie, drugiego niekoniecznie musi. Ja polecam serię opowiadań Andrzeja Pilipiuka (2586 kroków i kolejne). Obecnie czytam Zły las.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Mnie kiedys wciągnęła Achaja. Szkoda ze seria sie skonczyla a g|ubosci troche ma
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Rivelv napisał/a:
ale Świat Dysku można czytać na zasadzie losowania
Można, aczkolwiek są lepsze i gorsze. Ale te gorsze i tak są bardziej niż w porządku - oczywiście, o ile ktoś lubi pastisz.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Cytat
Czy wiesz, że ludzkie istoty czynią życie tak interesującym, że w pełnym cudów wszechświecie byli w stanie wymyślić nudę?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Rivelv napisał/a:
Mnie kiedys wciągnęła Achaja.

A Pomnik Cesarzowej Achai czytałeś?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
potraff, - no właśnie przerobiłem - i w sumie to jakoś mi brakuje kolejnej opowieści z tego świata :)
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Igor Sokołowski " Spokojnie to tylko Rosja ."
Autor jeździ po Rosji samochodem i opisuje swoje przeżycia . Spotkania ze zwykłymi ludźmi.
 
am8  Dołączył: 26 Mar 2019
Ja polecam książkę która wciąga od samego początku. Fantastyczna podróż po otaczającym nas świecie,od wielkiego bum do czasów teraźniejszych. Naprawdę warto - "Krótka historia prawie wszystkiego".
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Rivelv, to ja chyba dwa ostatnie tomy mam do przeczytania. A Achaję mam w swojej biblioteczce jak i II tom Pomnika CA.
Czytałeś Pan Lodowego Ogrodu?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach