TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
U mnie te dwie pozycje:
i
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Homo deus. Krótka historia jutra - Yuval Noah Harari; jedna z lepszych,. bardziej wartościowych książek jakie ostatni czytałem, dobry temat do rozmyślań, moim zdaniem naprawdę warto przeczytać.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Czeski pisarz Evžen Boček napisał radosną powieść o czeskiej Arystokratce. Rodzina Kostków powraca z Ameryki do Czech, by przejąć dawną siedzibę rodu zamek Kostka. Właśnie ukazała się część czwarta. "Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka". Powiem krótko, absurd goni humor, a humor goni absurd. :mrgreen:
Zastanawiam się czy autor aby nie był na którejś Chabówce... .

 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Zbynio, dzięki za namiar. Spróbuję zdobyć w oryginale.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Kytutr, przywieź na Chabówkę. Poczytasz nam na głos. ;-) :mrgreen:
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Zbynio napisał/a:
Czeski pisarz Evžen Boček napisał radosną powieść o czeskiej Arystokratce. Rodzina Kostków powraca z Ameryki do Czech, by przejąć dawną siedzibę rodu zamek Kostka. Właśnie ukazała się część czwarta. "Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka". Powiem krótko, absurd goni humor, a humor goni absurd.
Aga i ja jesteśmy po lekturze części pierwszej i drugiej. Zdecydowanie polecamy!
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Zbynio napisał/a:
Evžen Boček

Serio??? Mi się nie udało przebrnąć przez pierwszą część, choć bardzo się starałam, no ale może to kwestia tłumaczenia ;)
Teraz czytam "Mikrotyki" Pawła Sołtysa - bardzo dobre, szkoda, że takie krótkie.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
spacja, Da się czytać, właśnie jestem w trakcie 2. tomu. Po ostatnich Cabre'ach, Twardochach i Tokarczukach (ach, te Księgi Jakubowe) pozwalam sobie na (powiedzmy to szczerze) literaturę niespecjalnie wysokich lotów ;-)
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
galex, tu nie chodzi o wysokość lotów, raczej o rodzaj poczucia humoru czy stylu pisania, który po prostu nie jest dla mnie. Ja lubię również literaturę lekką, łatwą i przyjemną i nie wstydzę się o tym napisać na forum :mrgreen:
galex napisał/a:
(ach, te Księgi Jakubowe)

Ta cegła łypie na mnie z półki księgarni od bardzo dawna - da się to czytać? Tokarczuk lubię, ale objętość i drobna czcionka mnie skutecznie odstraszają... Mam obawy, że nie udźwignę - w sensie fizycznym i metaforycznym :-P
galex napisał/a:
Po ostatnich Cabre'ach, Twardochach i Tokarczukach
chyba mamy podobne gusta w tym zakresie :-B
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
spacja napisał/a:

galex napisał/a:
(ach, te Księgi Jakubowe)

Mam obawy, że nie udźwignę - w sensie fizycznym i metaforycznym :-P


W sensie metaforycznym - jak najbardziej da się czytać, nawet z dużym zainteresowaniem, choć mnogość wątków, bohaterów i ich losów, życiorysów i koligacji oraz zagadnienia doktrynalno-filozoficzne wymagają dużego skupienia ;-)

W sensie fizycznym - mnie to nie dotyczy, kindle prawie nic nie waży.

spacja napisał/a:

galex napisał/a:
Po ostatnich Cabre'ach, Twardochach i Tokarczukach
chyba mamy podobne gusta w tym zakresie :-B

:-B :-B
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
spacja napisał/a:
Zbynio napisał/a:
Evžen Boček

Serio???
O co Ci chodzi?
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Zbynio, pewnie o ten cytat:

Józef sądzi, że artysta fotografik to równie nonsensowne połączenie słów jak na przykład artysta motorniczy. W jego opinii bluźnierstwem jest mówienie o sztuce w przypadku czynności, która nie wymaga nic oprócz sprawnego palca wskazującego.

:-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
galex, no OK. Józef tak sądzi w cytacie. Ale co to ma do:
spacja napisał/a:
Serio???
W odpowiedzi na mój wpis?
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
1. spacja chyba nie lubi Evžena Bočka

2.Zbynio zapytał, dlaczego (choć wyraził się troszkę obcesowo: "O co Ci chodzi?") ;-)

3. galex podejrzewa (oczywiście żartując), że być może Boček podpadł spacji fragmentem, który galex zacytował.

Teraz jasne, co to ma do?

:mrgreen:
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
galex, widać wiesz lepiej "co autor miał na myśli". Twoje jest twojsze.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Zbynio, :?:
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Spokój mi tu!!

Zbynio napisał/a:
spacja napisał/a:
Zbynio napisał/a:
Evžen Boček

Serio???
O co Ci chodzi?

O to, że mi się nie podobała "Ostatnia arystokratka". Nic więcej :->
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
spacja napisał/a:
Spokój mi tu!!
:?: Tupiesz nóżką?
spacja napisał/a:
O to, że mi się nie podobała "Ostatnia arystokratka". Nic więcej
Masz specyficzny sposób wyrażania niepodobania. :-/
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Zbynio napisał/a:
Tupiesz nóżką?

Tak. A jak chcesz się ze mną pokłócić, to zapraszam na PW, bo na forum mi wstyd :-P (kiedyś się mówiło "chodź na solo")
W międzyczasie tutaj http://pentax.org.pl/view...1340549#1340549 umieściłam niespodziankę dla Ciebie: Balzac, Bronte, Bocek, Bukowski - górna półka, sam chyba przyznasz... ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach