Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Smak Haribo, czyli jakiego obiektywu bym nie sprzedał
Witam!

Zastanawiam sie czytajac opisy posiadanego przez Was sprzetu, ktory ze swojej kolekcji obiektywow najbardziej cenicie i za co - oraz czy np. po teoretycznej utracie sprzetu chcielibyscie zawsze go ponownie dokupic :-D
Czy sa takie szkla, w ktorych mozna sie zakochac? :lol:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Smak Haribo, czyli jakiego obiektywu bym nie sprzedał
Tok'Ra napisał/a:

Czy sa takie szkla, w ktorych mozna się zakochac? :lol:


Litrowy kufelek z zimnym Guinessem...
Okulary Moniki Belucci...

i DA 12-24/4 :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja zbyt wielu szkiel nie mam, ale SMC-K50/1.4 mógłbym zaliczyć do szkieł, o które pytasz - mam krótkiego zoomka ii długiego zoomka (nie wliczając cyfry), ale odkąt kupiłem tą 50tkę to zdecydowanie najczęściej używam właśnie jej - piękny bokeh, duża jasność, komfort użytkowania czyli ten niepowtarzalny feeling - prócz tego jej jakość widać również zdecydowanie na odbitkach - naświetlanie odbitek na wystawe z tego obiektywu była czystą przyjemnością :-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
chyba się jeszcze czegoś takiego nie dorobiłam ;(

aczkolwiek, w kolekcji wspólnej, mamy jeden szczególnie cenny obiektyw - rikenon 50 mm 1.4... prześliczny, świetnie zachowany... za który cholernie przepłaciliśmy ;-)
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
ja narazie marze.... 300/2.8 ... fajnie by było....
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
cotti napisał/a:
prześliczny, świetnie zachowany... za który cholernie przepłaciliśmy


ale za to jaki ma ladny bokeh ;-) :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
JN napisał/a:
ja narazie marze.... 300/2.8 ... fajnie by było....
- mogles go miec za jedyne 8000.....w polsce !
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
JN napisał/a:
ja narazie marze.... 300/2.8 ... fajnie by było....
- mogles go miec za jedyne 8000.....w polsce !


A co? sprzedawałes:>? hehe

Tak naprawde to raczej nie mógłbym sobie pozwolić, bo to co idzie na foto mnie to i tak 3 razy tyle co mam (jak to mozliwe) .. przeciez jeszcze nie zarabiam ... zaczynam dopiero studia ... i skąd tu kasę skombinować... moze za parę lat...
 

jim  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ja to bym nigdy nie sprzedał K 105/2.8, jak bym go miał. Dlatego wiem, że nigdy go nie zdobędę. :cry:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
JN napisał/a:
A co? sprzedawałes:>? hehe
- gdybym mial to szklo NIGY bym go nie sprzedal......no chyba ze mialbym gorka ze 3000zl po sprzedazy :D<br>
Ja NIGDY nie sprzedalbym 15mm 3.5 pentaxa.....choc ma dosc "zrypana" soczewke....
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
JN napisał/a:
A co? sprzedawałes:>? hehe
- gdybym mial to szklo NIGY bym go nie sprzedal......no chyba ze mialbym gorka ze 3000zl po sprzedazy :D<br>
Ja NIGDY nie sprzedalbym 15mm 3.5 pentaxa.....choc ma dosc "zrypana" soczewke....


w stopce masz napisane, co masz ukochane ;-)

a mnie się marzy... coś FA SMC... dość długie... i dość jasne...
marzeniem jest dla mnie jakaś dobra, bodajże sigma 500 (piszę z pamięci!) ... ale cena mnie poraża i przez następne kilka lat będzie? (mam nadzieję, że jednak kupię sobie)

no i czasem żal, że w pracy mają system niekompatybilny z moim, bo 300 ze światełkiem 2.8 robi wrażenie
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cotti napisał/a:
(...)
a mnie się marzy... (...) ... dość długie... i dość jasne...
(...)

...a miało nie być o polityce :mrgreen:

PS. Sorry, nie mogłem się powstrzymać ;-) . Liczę, Cotti, na wybaczenie :oops:
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie pozbylbym sie smc-m 200:4 i smc-m50:1.4, ale tak ogolnie to sa dosc latwe do zdobycia, wiec w sumie to nie ma nad czym plakac w razie czego ;)
Ale za taki smc-a 85:1.4 to juz mozna sie dac pokroic :D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mily napisał/a:
Ale za taki smc-a 85:1.4 to juz mozna się dac pokroic :D
- nie przesadzaj....za te ceny na e-bay mozna FA 85 1.4 kupic + kilka innych szkiel :roll:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Kazde lepsze szklo Pentaksa jest tak "chwytajace za gardlo", ze wszystkie jest zal sprzedawac...

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zwłaszcza FA 35-80/4-5.6...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Napisalem "kazde lepsze szklo Pentaksa"... slepaku... :-P

Pzdr
Spinner
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Z tych szkieł które mam, chyba najbardziej żałowałbym Pentacona 29/2,8. Świetne szkiełko. Chociaż i tak ostatnio mnie korciło jak zobaczyłem na giełdzie pentaxowską 28kę (F albo FA, nie pamietam)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Napisalem "kazde lepsze szklo Pentaksa"... slepaku...

Ty - z każdą lepszą rzeczą trudno się rozstać: Kochanką, lutownicą, mydłem - nie tylko ze szkłem Pentaksa.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Czy ja wiem... mialem troche dobrych szkiel i korpusow Nikona - poszlyyyy... i juz... a jak mam sprzedac piekna stalke SMC to mnie zal za d... sciska... :mrgreen:

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach