PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
rozkręcanie aparatu
Witam
Otóż nie wiem jak dobrać się do górnej części aparatu. Mianowicie w jaki sposób rozkręcić naciąg i następnie złożyć ją z powrotem ?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Musisz zdjąć tą okrągłą blaszkę, co jest na zdjęciu. Pod nią powinna być śrubka ;-) .
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Stachu napisał/a:
Musisz zdjąć tą okrągłą blaszkę, co jest na zdjęciu. Pod nią powinna być śrubka ;-) .


W jaki sposób zdjąć tą blaszkę ? wykręcając ?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Nie wiem, popróbuj. Ma dwa otworki, to może się wykręca. Może też być przyklejona.
 

pawli  Dołączył: 10 Lut 2008
odkręcaj tylko w prawą stronę (w odwrotna stronę niż normalną śrubkę). bo inaczej nie pójdzie.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Najlepiej użyć do tego celu suwmiarki, a dokładniej ostrzy do pomiarów wewnętrznych. W różnych aparatach gwint na dźwigni naciągu był w różną stronę, więc delikatnie poróbuj w obie. Masz 50% szns że trafisz za pierwszym razem ;-)
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
michal5150 napisał/a:
Najlepiej użyć do tego celu suwmiarki, a dokładniej ostrzy do pomiarów wewnętrznych. W różnych aparatach gwint na dźwigni naciągu był w różną stronę, więc delikatnie poróbuj w obie. Masz 50% szns że trafisz za pierwszym razem ;-)


A co jeśli nie mam dostępu do suwmiarki ?
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
michal5150 napisał/a:
Najlepiej użyć do tego celu suwmiarki, a dokładniej ostrzy do pomiarów wewnętrznych.


Potem będzie świetnie mierzyć średnicę dziury. Otworu pewnie trochę gorzej. :-(
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
PrzemoWu, Powinno się to robić specjalnymi szczypcami z cienkimi końcami, do montażu/ demontażu pierścieni sprężystych ( Seegera) w ostateczności (jak nic nie pokaleczysz to można to zrobić nożyczkami.
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Duża gumka do zmazywania, mocno przyciskasz i odkręcasz. Nożyczkami lepiej nie próbuj bo sobie te otwory możesz poszerzyć ;-)

pawli napisał/a:
odkręcaj tylko w prawą stronę (w odwrotna stronę niż normalną śrubkę). bo inaczej nie pójdzie.


W OM-1/2 w lewo.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
spirit, To chyba będzie wiedział, to jego aparat:
Cytat
bo sobie te otwory możesz poszerzyć
to chyba będzie wiedział
Cytat
w ostateczności
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Próbowałem rozkręcać gumką do mazania i ani drgnął :( pomocyyy
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Spróbuj gdzieś znaleźć narzędzie ze zdj. 4: http://olympus.dementia.o...-1CoverRemoval/

W ostateczności zostają Ci nożyczki, cyrkle itp.
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
spirit napisał/a:
Spróbuj gdzieś znaleźć narzędzie ze zdj. 4: http://olympus.dementia.o...-1CoverRemoval/

W ostateczności zostają Ci nożyczki, cyrkle itp.


Czy wogóle w Polsce można kupić taką precyzyjną suwmiarkę ?
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
może poszukaj takiego czegoś
Klik
albo takie
Klik2
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Griz: sprzęt który podałeś jest za duży jak na precyzyjne układy w aparatach.

Próbowałem przycisnąć korek od wina i krecić ale nic z tego nie wyszło... może kręcę w złą stronę ?
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
wiesz ale mozna by je dopasowac (doszlifowac)
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
PrzemoWu,A spróbuj podejść do jakiegoś jubilera albo mechanika precyzyjnego. Bo wszyscu podpowiadający skłaniają się do tych szczypiec Seegera o których mówiłem wyżej. Moje jeszcze są zakrzywione pod kątem 90 stopni (końcówki) i są cienkie na końcach ok 0,6-0,8mm. Masz wtedy większe "czucie" w ręku jak pracujesz prostopadle do osi odkręcania.

A skąd jesteś, bo jak z sąsiedniej ulicy, to wystarczy podejść do garażu.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Znajdź dwa gwoździki o takiej średnicy, żeby zmieściły się w otworach tej nakrętki. Wbij je w twardą listewkę w takim rozstawie jaki jest rozstaw tych otworów na nakrętce, ale tak żeby przeszły na wylot jakieś 5mm. Owiń taśmą papierową wystające końce i sprubuj tym czymś odkręcić nakrętkę. Jak nie pomoże - do zegarmistrza.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
michal5150, Dobreeeee. Pozwolisz wykorzystać? Tak, czy tak, bez suwmiarki chyba się nie obejdzie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach