thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
dan napisał/a:
Kurde, zmobilizowales mnie do poszukania takich miejsc u siebie :-)


Mamy Ci ich dostatek. Z takich zupełnie uczelnianych - patrz UW, Wydziały: Zarządzania, Biologii na Miecznikowej 1, WPIA przy BUWie oraz sama czytelnia BUWu na parterze; Akademia Medyczna - kompleks przy ul. Księcia Trojdena. To tak na szybko. W każdym są jakieś ciekawe układy schodów/okien/drzwi.... i oczywiście ludzi. (ale po wieku sądząc, możesz znać część z powyższych miejsc aż za dobrze :-P :-B )
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
thrackan, dziekuje! BUW, WPIA i WZ znam :-) Reszte namiarow musze sprawdzic :-) W piatek bylem w BUW-ie celem strzelenia paru fotek na dziedzincu, ale akurat rozstawili jakies paskudne boksy. Do czytelni... Hmm... z P30n mnie wpuscili, ale z Kievem i statywem moze byc ciezko :-P Trzeba bedzie postarac sie o pozwolenie.

Zaraz rzuce pytanie na pl.regionalne.warszawa. Jestem sklonny nawet skladac pisma do administracji o pozwolenie na robienie zdjec :-)

Najlepsze bylyby jakies naprawde dobrze zaprojektowane biurowce. Z zewnatrz nie zawsze wiadomo, co kryje sie wewnatrz... 8-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
dan napisał/a:
Najlepsze bylyby jakies naprawde dobrze zaprojektowane biurowce.


Jeżeli tak, to spróbuj w "Bank Austria Creditanstalt" (czytam co ma napisane na szczycie) na rogu Emilii Plater i Świętokrzyskiej, Rondo 1 (przy Rondzie ONZ, na południowo-wschodnim rogu). Tylko tam się zapewne okaże koniecznością uzyskanie pozwolenia, bo ochrona jest tam raczej czujna i mnoga.

Może poszukiwania ułatwi Ci lektura:
Forum Polskich Wieżowców
a w szczególności działu Warszawa
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
thrackan, jeszcze raz dziekuje! :-B

Bardzo czesto szwedam sie po warszawskim City ;-) (Grzybowska-Krolewska-Marszalkowska-Swietokrzyska-E. Plater-Zlota-J. Pawla) ale z lenistwa nigdy nie podjalem proby fotografowania np. patiów tych biurowcow. Mysle, ze o pozwolenia niestety nie bedzie latwo...
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
W budynku FOCUS przy Al. Wyzwolenia bez problemu robiłem zdjęcia w marcu ubiegłego roku.

(Zresztą można wydzielić - stworzyć taki wątek z fajną architekturą do fotografowania wg miast - sam te chciałbym wiedzieć, co można obfocić poza Wawą)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Samp napisał/a:
sam te chciałbym wiedzieć, co można obfocić poza Wawą


Samp, polecam ten dział - oglądania na długie godziny.

A co do samej Warszawy, polecam wątek tego autora. Ponad 1500 mocno dokumentalnych fotografii, wśród których są takie perełki jak ten bajkowy domek na tyłach Hożej O.O

Tylko tak trochę głupio offtopować w temacie Dagio... Może dałoby się wyciąć i przenieść naszą dyskusję do oddzielnego?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
thrackan napisał/a:
Ponad 1500 mocno dokumentalnych fotografii, wśród których są takie perełki jak ten bajkowy domek na tyłach Hożej O.O

thrackan, :-B :-B :-B

Jestem wielkim fanem takich miejsc w Warszawie. Zawsze marzylem, zeby je porzadnie udokumentowac.

Przylaczam sie do prosby o przeniesienie watku i nadanie mu tytulu np. "Fotografia miejska - co i gdzie fotografowac?"
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mam nadzieje ze o to chodzilo ?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Fafniak, dziekuje :)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Kiedyś urządzali wycieczki po wysokościowacach w Warszawie. Zorganizowane grupy, ale focić się dało.

Fajnie jest/było w WTT, budynku Mercedesa i PZU.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To chyba powinien być wątek "fotografia warszawska - co i gdzie fotografować" :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matb, nie widze przeszkod, zebys napisal jakie budynki/miejsca we Wroclawiu sa warte sfotografowania :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ależ dan. Ja już to jakiś czas temu zrobiłem: http://manufactura.home.p...5df555cb4696aa6 :-P
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
polecam warszawskie wycieczki tych zawodników http://picasaweb.google.pl/pinkf3141

a we Wrocu zdecydowanie można polecić chyba całe miasto - no może poza Nowym Dworem i współczesnymi wypocinami deweloperskimi tu i ówdzie :-B .
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
To ja mogę polecić Czechowice-Dziedzice, miasteczko na południu Polski, niedaleko Bielska-Białej. Nie tak dawno wpadłem przez przypadek na obrzeża tego miasta. I zaraz koło kopalni są dwie rewelacyjne ulice familoków z pięknymi ogródkami, brukowanymi ulicami - no po prostu rewelacja, sam byłem zaskoczony, jako że nie raz przejeżdżałem przez to miasto. Nie spodziewałem się tam takich perełek . W każdym bądź razie wart odwiedzenia jest ten zakątek. Sam w najbliższym czasie się tam wybiorę z aparatem.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
o, dzięki :-B Koleś robi takie sobie zdjęcia, ale podoba mi się jego (ich) swoista inwencja w wyszukiwaniu przygodowych miejsc.

i zapraszam do zmurszałych, ale super klimatycznych miast i miasteczek dolnośląskich, moje ulubione: Nowa Ruda, Ziębice, Bystrzyca Kłodzka, Ząbkowice, Kamienna Góra, Legnica. Dużo świetnej architektury, dużo przeciętnej architektury, sztukaterie, czasem poniemieckie napisy, dziwne ślady przeszłości, dużo starzyzny, czas zatrzymany albo chociaż spowolniony.
a i jak będziecie w Górach Stołowych (może wpadnę was odwiedzić, ale nie wiem :-/ ) koniecznie zajrzyjcie do Wambierzyc - śląskiej Jerozolimy. Klimaty jak z dziwnego snu.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Rumpel napisał/a:
To ja mogę polecić Czechowice-Dziedzice

O kurcze.... Najciemniej pod latarnią....
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
thrackan napisał/a:
Jeżeli tak, to spróbuj w "Bank Austria Creditanstalt" (czytam co ma napisane na szczycie) na rogu Emilii Plater i Świętokrzyskiej

Nie wiem co chcesz focic, bycmoze da sie tu wjechac na gore, z okien fajny widok, ale wnetrz nie polecam. Ciasne korytarze i nic wiecej.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
kierdel, hall. Po polsku mówiąc tą przestrzeń na poziomie "0" gdzie urzęduje ochrona. O ile pamiętam, to ciekawie się prezentowała w B&W. Miałem nadzieję, że wyżej jest w miarę podobnie. Tylko mnie państwo ochroniarstwo wyprosili grzecznie :P Ale może przez te kilka lat coś się zmieniło...

kierdel napisał/a:
bycmoze da sie tu wjechac na gore


Czyżbyś pisał tego posta ze środka twierdzy? :evilsmile:

Aaaaaa! "Warta Tower" przy Chmielnej, nieco na wschód od pl. Zawiszy. Tam okolice portierni są całkiem klimatyczne, jakby się wczuć. Nawet w "Sforze" grały "Globo Bank" w końcowym odcinku :D

A jeszcze o "Rondo 1". Wiosną dobrze jest obejść go dookoła lub przejść przez hall na uroczy wewnętrzny dziedziniec. Jak pierwszy raz tam trafiłem, to myślałem, że trafiłem na zadbany "tajemniczy ogród". Super żeby chwilę w ciszy odpocząć na ławeczce wśród zieleni.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
thrackan napisał/a:
na uroczy wewnętrzny dziedziniec.

thrackan, jesli znasz wiecej takich tajemnych przejsc na dziedzince, to bardzo prosze podaj namiary :-)

Dosc ciekawy hall ma Raiffeisen przy Pieknej/Kruczej, ale tam to tylko z kims mozna sie dostac, jesli dobrze pamietam :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach