dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Potwierdzam wszystkie grzechy Vuescana. U mnie jest to samo. Odkad poznalem soft Epsona, Vue nawet nie uruchamiam.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
Potwierdzam wszystkie grzechy Vuescana. U mnie jest to samo. Odkad poznalem soft Epsona, Vue nawet nie uruchamiam.


e-e u mnie na Dual IV Vuescan dziala ekstra, nic sie nie zacina, nie zawiesza, bandingu tez ni ma (W przeciwienstwie do softu minolty, ktory mi robil paski na cz-b filmach na niebie
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tomklu, w opcjach sterownika w Epsonie jest możliwość ustawienia wymiarów obrazu i wyłączenie automatycznego przycinania. Czy próbowałeś tego użyć?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
plwk napisał/a:
wyłączenie automatycznego przycinania.

To na pewno.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
matb napisał/a:
Ja tam nie wiem, ale w SF to zabawa z odwracaniem kolorów przy skanowaniu negatywów barwnych jest na całego.
[...]
A na dodatek czasem kolory w oknie podglądu skanu mają się nijak do tego, co wychodzi w pliku po zeskanowaniu :evil:

Właśnie dlatego zacząłem skanować jako slajd i odwracam teraz w Gimpie. Kolory wychodzą nieco wyprane i trzeba trochę czasu poświęcić na znalezienie odpowiedniego przebiegu krzywych dla konkretnego materiału ale można je potem zapisać i jest chyba bardziej naturalnie niż automat SilverFast'a (mam wrażenie, że SF przy odwracaniu przekontrastowuje i zbytnio podbija kolory :-/ )

matb napisał/a:
A! Jak skanuję slajdy w trybie HDR 48bit to też mi jakiś dziwny zafarb daje.
Coraz mocniej myślę nad zainwestowaniem w Vueskana, bo przy obecnej cenie dolara to półdarmo wychodzi.

Raz próbowałem tak coś zeskanować i dostałem plik, którego nigdzie nie mogłem otworzyć (ale może to dlatego, że nie mam softu z 16 bitami na kanał).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
ale może to dlatego, że nie mam softu z 16 bitami na kanał)


I jak ty chcesz miec normalne kolory? Niestety, przy inwersji i korekcji 16 bit to podstawa...
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
No właśnie... Chyba skorzystam, że jestem jeszcze studentem i wysupłam trochę grosza na PS.
 

Dara  Dołączył: 16 Mar 2010
No dobra jak już macie tego v700 .....
.... to sie pochwalcie żeby nie odkrywać HAMERYKI.
Skanować z poziomu SilverFasta czy Epsonowego softu.
Rozumiem że idziemy droga jaka wyznaczył Alkos.... czyli tutorial sie kłania.
Teraz najważniejsze - ja jetem 120 czyli mi powiedzcie co z tymi ramkami do średniego formatu. Macie jakiś patent na regulacje odleglosci od szyby? To jest w ogóle ważne w tym modelu?. Może zdradzicie jakiś patent na bezproblemowe skanowanie w tym modelu.... zwłaszcza BW i slajdów!
Bóg zapłać i God Bles wszystkich Was za pomoc.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Fajny skanerek ale ja na obecną chwilę dołożyłbym do 750 dla pełnego Silverfasta i kalibracji. W v700 używam softu epsona, bo bardzo dobrze rozpoznaje klatki w ramkach, fajnie odwraca negatywy czarno-białe i się nie wiesza. Z drugiej strony Negafix w Silverfaście rządzi ale ja nie robię na negatywach kolorowych... Regulacja wysokości jest opisana w instrukcji, w moim przypadku spowodowała, że pojawiło się ziarno na filmach czarno-białych. Rozdzielczość tego skanera oceniam na coś pomiędzy 2400 a 3200. Czyli teoretycznie da się zrobić wydruk a3 z małego obrazka. Dużo jednak zależy od tego czy masz płaskie filmy. Czasami skan z małego formatu może być lepszy od średniego bo film nie był płaski... W sumie ten skaner to mocny kompromis i musisz być tego świadom. Ze średniego robiłem wydruki 40x40 i jestem bardzo zadowolony, ostre i kontrastowe. Z małego na razie 13x18 i też jest ok.

Pozdrawiam
Piotr
 

Dara  Dołączył: 16 Mar 2010
A możesz mi podpowiedzieć czy lepszy efekt jest po podniesieniu tych stopek??? Czyli po podwyższeniu do wysokości 3.5 mm (0.14 inch)??? Czy dobrze rozumiem? Czy lepiej tego nie ruszac?
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Scaliłam z pierwszym wątkiem z podanych przez jorge.martinez.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Dara napisał/a:
A możesz mi podpowiedzieć czy lepszy efekt jest po podniesieniu tych stopek??? Czyli po podwyższeniu do wysokości 3.5 mm (0.14 inch)??? Czy dobrze rozumiem? Czy lepiej tego nie ruszac?

Witam
U mnie był lepszy efekt po obniżeniu, jednak to może być cecha akurat mojego egzemplarza. Przetestuj nic się nie zepsuje.

Pozdrawiam
Piotr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach