Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Robert K. napisał/a:
Ta "lepszość" jest mocno odczuwalna? Istotna różnica?

Była odczuwalna, ale tego doostrzania nie wyeliminowano niestety, co czasem negatywnie wpływało na ogólna pracę AF.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Meggido napisał/a:
ale tego doostrzania nie wyeliminowano niestety

To mocno zależy od obiektywu. Porównywałem w tych samych warunkach Pentaksa 17-70 i Sigmę 50-150, Pentax doostrzał a Sigma nie.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
bchrubas napisał/a:
Niestety matryca w K20 nie wydala :(
IMHO użyteczne ISO to "tylko" 400


Faktycznie kanał.
Hmm, co zrobić? Można na przykład zacząć się pocieszać, że wybierając k20d uniknęliśmy losu skończonych frajerów, którzy kupili d300 albo 50d:



 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Benek napisał/a:
Faktycznie kanał.
Hmm, co zrobić? Można na przykład zacząć się pocieszać, że wybierając k20d uniknęliśmy losu skończonych frajerów, którzy kupili d300 albo 50d

:mrgreen: :-B :-B :-B
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
plwk napisał/a:
To mocno zależy od obiektywu.

Pewnie tak. Sprawdzałem na 16-50, 50-135 i Sigmie 100-300f4. Doostrzanie niestety było.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Meggido napisał/a:
plwk napisał/a:
To mocno zależy od obiektywu.

Pewnie tak. Sprawdzałem na 16-50, 50-135 i Sigmie 100-300f4. Doostrzanie niestety było.


Moim zdaniem doostrzanie zdarza się w k-7. Zdarza się, a nie jest regułą jak w k20d. Chociaż nie diabolizowałbym doostrzania, bo preferuję zdjęcia ze złapaną ostrością :-P

P.S. Swoją drogą im lepsze puszki Pentaks wydaje na świat, tym wyraźniej widać że jego technologia SDM jest przedpotopowa. W niektórych, mniejszych obiektywach, da się z tą nieco ślimaczą szybkością żyć, ale w wypadku 50-135 (przynajmniej mojego egzemplarza) jest koszmarny zonk. Doostrzanie to norma, a szybkość przesuwania szkieł w obiektywie jest tragicznie wolna. Nazbierało się gwiazdce, od kiedy przyzwyczaiłem się do szybkości naleśników typu DA 40ltd. Jestem do tego stopnia zdegustowany DA 50-135, że chyba ją sprzedam w cholerę i zamienię na DA 70 :-/
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja na 50-135 nie narzekałem w zestawie z k20. Gorzej było z 16-50, to było wolne jak diabli, chociaż w plenerze nie miało to większego znaczenia. Niestety w kościele dawało mi popalić. :-/
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Benek napisał/a:
Jestem do tego stopnia zdegustowany DA 50-135, że chyba ją sprzedam w cholerę i zamienię na DA 70
no z DA70 to nikt nie mógłby na szybkość narzekać, najszybsze szkło jakie podpinałem pod Pentaksa, i celne.
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Benek napisał/a:
Jestem do tego stopnia zdegustowany DA 50-135, że chyba ją sprzedam w cholerę i zamienię na DA 70 :-/

Jak już podejmiesz tę decyzję to koniecznie daj mi znać :-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Eldred napisał/a:
Benek napisał/a:
Jestem do tego stopnia zdegustowany DA 50-135, że chyba ją sprzedam w cholerę i zamienię na DA 70
no z DA70 to nikt nie mógłby na szybkość narzekać, najszybsze szkło jakie podpinałem pod Pentaksa, i celne.


77 nie jest szybsze/porownywalnie szybkie?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
paradziqs napisał/a:
77 nie jest szybsze/porownywalnie szybkie?

77 to ponoć jedno z najwolniejszych szkieł w systemie (jeżeli chodzi o AF, nie zaś o światłosiłę ;-) )
zaś 70tka jest mega szybka
pewnie tylko DA40Ltd jest szybsze ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
paradziqs, tak jak opiszon napisał, 77 jest dużo wolniejsze, DA70 to lekki obiektywik o mniejszym ruchu pierścienia ostrości, który zresztą chodzi lżej niż ten z 77.
Do tego 77 chodzi głośniej i mniej pewnie (doostrzał mi częściej) niż DA70.
Nie wiem o ile DA40 jest szybszy ale pewnie niedużo, bo DA70 to rakieta.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Meggido napisał/a:
Ja na 50-135 nie narzekałem w zestawie z k20. Gorzej było z 16-50, to było wolne jak diabli, chociaż w plenerze nie miało to większego znaczenia.

A ja widzisz mam na odwrót. To świadczy tylko o brzydkiej cesze gwiazdek. Czyli braku powtarzalności.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Benek, mi także 50-135 z K-7 ostrzy szybko - nie mogę narzekać. Z K-20 nie wiem, bo nie podpinałem.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
opiszon napisał/a:
77 to ponoć jedno z najwolniejszych szkieł w systemie

Benek napisał/a:
w wypadku 50-135 (przynajmniej mojego egzemplarza) jest koszmarny zonk.

Eldred napisał/a:
77 jest dużo wolniejsze, DA70 to lekki obiektywik o mniejszym ruchu pierścienia ostrości, który zresztą chodzi lżej niż ten z 77

andrusz napisał/a:
50-135 z K-7 ostrzy szybko


używam/używalem tych wszystkich szkiel z K10/20D i ... nie mialem czasu sie zastanawiac i liczyc ile ktore ostrzy ... bo bylem najzwyczajniej w świecie, zajety robieniem zdjęc :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
wuzet, no bo nimi wszystkimi da się robić zdjęcia, ale różnice są widoczne jeśli się zwróci uwagę.
W zasadzie to tylko 50-135 trochę zawodzi jeśli chce się go użyć jako szkła do szybkiej reporterki/sportu. Po za tym są jak najbardziej ok ;-)
 

Nazca  Dołączył: 06 Cze 2010
bchrubas napisał/a:
Miło poczytać że wszyscy się zachwycają ale ja bym nie przesadzał :evilsmile:
Zgodzę się że K20 to mistrzostwo jeżeli chodzi o wykonanie i ergonomię. Trzymałem w rękach takiego np. Canona 5d i 5dMkII i szczerze mówiąc są to plastikowe zabaweczki w porównaniu z body Pentaxa. Niestety matryca w K20 nie wydala :(
IMHO użyteczne ISO to "tylko" 400 (to nie tylko moje zdanie ale również innego pentaksiarza). Wiem że ISO to nie wszystko ale czasami naprawdę się przydaje jeżeli nie chce się walić po oczach lampą. Pod tym względem zwykły Canon 450D bije K20 na głowę.


To chyba jakiś żart? :shock:
Do 1600 ISO w K20D jest jak najbardziej użyteczne.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nazca napisał/a:
To chyba jakiś żart? :shock:
cała ta wypowiedź to żart i prowokacja, takiego steku bzdur daaawno nie słyszałem na tym forum i nie tylko.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Eldred napisał/a:
cała ta wypowiedź to żart i prowokacja,

A może po prostu słaba orientacja i małpowanie.Wielokrotnie spotkać przecież można w wypowiedziach słowa identyczne jak w Biblii sprzętu foto czyli optycznych ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
andybond napisał/a:
A może po prostu słaba orientacja i małpowanie.

nie jeśli ktoś pisze że miał w rękach canony 5d (które mają prawie całą obudowę magnezową, oprócz chyba tylko klapek) i pisze że są to plastikowe zabawki przy k20d (który ma całą obudowę plastikową).
To oczywiste kłamstwo i klasyczne trollowanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach