Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
k20d (który ma całą obudowę plastikową)


oj.... k20 nie jest plastikowa
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Eldred napisał/a:
nie jeśli ktoś pisze że miał w rękach canony 5d (które mają prawie całą obudowę magnezową, oprócz chyba tylko klapek) i pisze że są to plastikowe zabawki przy k20d

jednym słowem korpus jest żelazny-jak niektórzy mówią na każdy matal :lol:
Eldred,pewnie masz rację w ostatnim zdaniu.Tylko ja taki naiwny i nie wyczułem celowego działania :oops:
 

Nazca  Dołączył: 06 Cze 2010
K20D nie pozbędę się szybko, jeśli kiedykolwiek.
Chciałem kupować K7kę [zamiana z K100D] ale poczekam teraz na następcę, a pewnie skończy się tym, żę K100D też zostanie przez sentyment - mój pierwszy DSLR ;-) .
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Kapar napisał/a:
oj.... k20 nie jest plastikowa
w środku nie oczywiście, bo ma stalowy szkielet ale na zewnątrz jest plastik lub jeśli wolisz tworzywo plastikopodobne, jest to niezwykle solidny aparat ale porównywanie aparatów z niemal całą obudową zewnętrzną magnezową do k20 jako by były plastikowymi zabawkami to trollowanie i już ;-)
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
hmmn... zawsze myślałem, że to nie jest plastik... A k7 jaką ma obudowę? :D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kapar napisał/a:
A k7 jaką ma obudowę?

magnezową

zdecydowanie czuć różnicę w porównaniu z k10d/k20d (BTW mój k10d był z porządniejszego tworzywa niż k20d)
obudowy w k10d/k20d nie mogę nazwać plastikiem, bo plastik to jest w aparatach Sony, tanich Canonach, Nikonach, Pentaxach k-x, k-m

w k10d/k20d jest jakieś tworzywo na wzór tego z Olympusów
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Kapar, k7 ma magnezową, nie wiem czy całość ale przynajmniej góra aparatu, tylko klapka od lampy jest plastikowa (co jest zrozumiałe), no i ten magnez jest zmatowiony a nie gładki jak w 5d, ale czuć ze to metal, bo jest zimny.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
k7 ma magnezową, nie wiem czy całość

całość, całość
przy bagnecie też
nie tak jak w Nikonie d200 ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon napisał/a:
obudowy w k10d/k20d nie mogę nazwać plastikiem, bo plastik to jest w aparatach Sony, tanich Canonach, Nikonach, Pentaxach k-x, k-m
no jasne, że to nie jest to samo, napisałem w ten sposób, żeby odróżnić metal od tworzywa, bo słowo "tworzywo" jakoś tak abstrakcyjnie brzmi :roll:

No i rzeczywiście k100d była z lepszego plastiku/tworzywa, niż km i kx.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
słowo "tworzywo" jakoś tak abstrakcyjnie brzmi :roll:

dlaczego :?:
tworzywo sztuczne niemetaliczne

i wszystko gra :-P
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
dzięki Panowie.
skoro w K20 jest plastik, to jest to bardzo dobrej jakości plastik :-D

w moim odczuciu jakiejś specjalnie wyraźnej różnicy między 5dII a k20d w jakości tworzyw nie ma
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Cytat
tworzywo sztuczne niemetaliczne
jak się tak sprecyzuje to już nie jest abstrakcyjnie, inaczej słowo tworzywo może oznaczać cokolwiek wyTworzonego. ;-)


A d200 miałem tylko jednego w łapach więc nie wiem czy one tak mają, ale ten aparat ma tyle gumy an sobie że nie wiem nawet z czego jest zrobiony pod spodem, i się lepił :->
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
ten aparat ma tyle gumy an sobie że nie wiem nawet z czego jest zrobiony pod spodem, i się lepił :->

obudowa jest z magnezu, ale akurat w miejscu gdzie jest bagnet, szkielet magnezowy jest cofnięty a sam bagnet przymocowany do plastiku

w wyniku czego po upadku z drabiny, kumplowi w d200 popękała obudowa dookoła bagnetu :-/
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Kapar napisał/a:
skoro w K20 jest plastik, to jest to bardzo dobrej jakości plastik
no jak najbardziej :-)

Kapar napisał/a:
specjalnie wyraźnej różnicy między 5dII a k20d w jakości tworzyw nie ma
poważnie? zimny metal a ciepłe "miękkie" tworzywo to mała różnica?
Jakoś jest na podobnym poziomie tu i tu, to fakt, ale to zupełnie inne materiały.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
nie mówie o "temperaturze jakości wykonania" tylko o "feelingu" po wzięciu jednego i drugiego do ręki. Tu solidna puszka i tu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred, a czy "zimny" i "ciepły" opisują jakość tworzywa (bo o tym pisał Kapar)

ja np też nie widzę różnicy w jakości pomiędzy k10d i k-7 (bo k20d jak już pisałem, miałem z jakiegoś gorszego tworzywa)
oczywiście k-7 jest zimniejsze
ale do samej jakości nie ma się co przyczepiać ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon, nigdy nie miałem zastrzeżenia do żadnych puszek pentaksa jeśli chodzi o solidność, w segmencie amatorskim inne firmy nie mają z nim szans, odniosłem się tylko do trollowej wypowiedzi, jakoby obie wersje 5d były plastikowymi zabawkami przy k20d.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred, wiem :roll:
czemu bierzesz wszystko tak na poważnie :?:
nie musisz od razu bronić honoru Canona na wszystkich frontach :-P
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jak na US Open ... piłeczka od jednego do drugiego ....opiszon, Eldred, opiszon, Eldred, opiszon, Eldred, 8-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
A czytelnikowi oczka chodzą aż do ekstremalnego oczopląsu. ;-) :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach