Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
czarny_kon napisał/a:
Nie chodzi mi o robienie laboratoryjnego testu porównawczego, tylko o zobaczenie ile trzeba się nakręcić, żeby uzyskać zadowalający efekt w LR.
-ok :mrgreen:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
a jak ktos ma k20d i starszy jakis aparat, to moglby chociaz podpiac do niego starego kita w wersji I i cos pstryknac? ciekaw jestem czy az tak nie wyrabia..
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
daniello12 napisał/a:
Właśnie wysyłam na ftpa kilka fotek z iso 1600 i 3200 bez jak i z trzema poziomami odszumiania.


No coś pięknego. Powoli zaczynam żałować że nie poczekałem ;-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Jak tak patrzę to w porównaniu do kasetki niewielkie różnice są, ale chyba są. Spieszył z wymianą sie jednak raczej nie będę.
Poproszę więcej takich porównań do kasetki jeśli można. Może jakieś zdjęcie z większymi kontrastami i w świetle dziennym? No i iso 800 do tego poproszę. ;-)
Czekam z niecierpliwością i dzięki z góry ;)

[ Dodano: 2008-03-07, 11:12 ]
I jeszcze jedno pytanko - jak z prędkością AF w słabszym świetle, czy widać różnicę?

[ Dodano: 2008-03-07, 11:13 ]
I jeszcze jedno pytanko - jak z prędkością AF w słabszym świetle, czy widać różnicę?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Odnośnie tych fotek to nie są one takie "czyste" i nie przerobione :Contrast HIGH i Sharpnes HIGH...
 
krzychu  Dołączył: 30 Sie 2006
A mógłbyś gdzieś wrzucić 30s dark'a z K20D.

Krzychu
 

daniello12  Dołączył: 10 Lip 2007
Markus napisał/a:
Odnośnie tych fotek to nie są one takie "czyste" i nie przerobione :Contrast HIGH i Sharpnes HIGH...


Tak teraz patrzę, że w aparacie było fabrycznie o jedno oczko podciągnięte. Ciekawiej to w menu rozwiązali bo jest pod klawiszem Fn.
 

frisky  Dołączył: 04 Gru 2007
mcgyver napisał/a:

I jeszcze jedno pytanko - jak z prędkością AF w słabszym świetle, czy widać różnicę?


W stosunku do k100 widac. Jest szybciej.
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
sunshine napisał/a:

No coś pięknego. Powoli zaczynam żałować że nie poczekałem ;-)


tez tak czasami mysle, ale z drugiej strony za roznice w cenie K10D a K20D mam 540 FGZ :)
a do moich potrzeb K10D wystarczy
jeszcze nie potrzebuje korekcji FF/BF, ale chcialbym miec tak jak w K20D :D
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mi wystarczyłby K100Super z matrycą CMOS 6 MP :-) za 1800 zł :-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Markus napisał/a:
z matrycą CMOS 6 MP

6Mpx to moze nie, ale 8 to by przeszlo - mowie z punktu widzenia marketingu. Wcale nie jest powiedziane, ze jak Samsung opanuje technologie i wszystko zagra, zdecyduje sie na 8/10/12Mpx i wsadza to do budzetowej puszki. Fajnie by bylo :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sierek napisał/a:
Masz może wersję elektroniczną albo link do niej?
Tutaj jest do pobrania wersja angielska.
 

Sierek  Dołączył: 02 Lut 2008
Dziękuję!
Pozdrawiam.
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Witam

Mam pytanie - jak się zachowuje AF w porównaniu do K10?

Pozdr.
R.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Rafał Czarny z tego co mówili przedstawiciele Pentaxa AF jest taki sam
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
Rafał Czarny napisał/a:
Mam pytanie - jak się zachowuje AF w porównaniu do K10?

w praktyce sie okaze, ale w specyfikacji jest ten sam co K10d
 
icelander  Dołączył: 03 Cze 2007
porownywalem w sklepie z ob P 50 f 1.4 nie bylo roznicy
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Rafał Czarny napisał/a:
Witam

Mam pytanie - jak się zachowuje AF w porównaniu do K10?

Pozdr.
R.

Jest szybszy. Nie dużo szybszy, ale da się odczuć różnicę. Ale ważniejsze, że wydaje się pewniejszy w gorszym oświetleniu - a przynajmniej pewniejszy niż w mojej K10D. Moduł AF jest wprawdzie ten sam (SAFOX VIII), ale taki sam moduł jest też np. w K100D, czy *ist'ach, a różnice są ewidentne, więc nie ma co sugerować się tylko specyfikacją.
 
baro7  Dołączył: 05 Gru 2007
W istach (a przynajmniej DL/ DL2) w gorszych warunkach trudno mówic o jakimkolwiek AF. Spawarka może i spełnia swoje zadanie, ale sposób w jaki to robi dyskfalifikuje ją dla mnie. Szkoda że nie ma lampki wspomagania jak w innych systemach, ale od czego jest MF.

Jeśli AF jest lepszy niż w K10, to brawa dla Pentaxa, jeśli różnica miedzy K10 i 20 jest zauważalna, bo uważam że w K10 jest już b. dobry.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
jaad75 napisał/a:
Ten z K10D jest całkiem ok

Dla mnie jest do niczego.


dlaczego?

w ostrym świetle nic nie widać, tylko histogram - ale jak jest b.jasno to ostrości sprawdzać nie trzeba specjalnie, rzut oka na histogram wystarczy.
jak jest ciemno to wszystko gra,

więc dlaczego jest do niczego ?
(bo miałem też cyfraka fuji s3500 i tam był 2x mniejszy lcd bez histogramu a wydawał mi się dobry więc jestem ciekaw)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach