Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
sculptor napisał/a:
Nie będę oryginalny. Bierz Nikona D40... :-)

Popieram.

P.S. W sumie Nikon d40 albo k-x. Ten najnowszy Pentax, jeśli jeszcze nie wiesz, ma świetną niskoszumiącą matrycę. Porównywalną z matrycą Nikona d700. Szkoda :-/ że nie dali takiej matrycy do k-7, bo wtedy mielibyśmy pod postacią k-7 lustrzankę-killera. :mrgreen:

P.S. P.S. Z drugiej strony szkoda, że do k-x nie przełożyli z k-7 magnezowej obudowy, systemu AF, uszczelek, dwóch rolek, 3 calowego wyświetlacza, kalibracji itd. Wtedy mielibyśmy entry level bijący na łeb Nikona d700.

P.S. P.S. P.S. Reasumując: k-7 z matrycą kiksa oraz k-x z obudową, wyświetlaczem, rolkami itd. wziętymi z k-7 i Pentax rządzi światem fotografii! Od segmentu profi po entry-level. :-B

Czuj-czuj-czuwaj!

 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
sculptor napisał/a:
A tak serio to taką decyzję to raczej sam musisz podjąć i wydaje mi się dobrze o tym wiesz.

Wiesz jak to jest z podejmowaniem decyzji :/ Jak ktoś Cię nie ogarnie to emocje biorą górę.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:
P.S. W sumie Nikon d40 albo k-x. Ten najnowszy Pentax, jeśli jeszcze nie wiesz, ma świetną niskoszumiącą matrycę. Porównywalną z matrycą Nikona d700. Szkoda że nie dali takiej matrycy do k-7, bo wtedy mielibyśmy pod postacią k-7 lustrzankę-killera.

P.S. P.S. Z drugiej strony szkoda, że do k-x nie przełożyli z k-7 magnezowej obudowy, systemu AF, uszczelek, dwóch rolek, 3 calowego wyświetlacza, kalibracji itd. Wtedy mielibyśmy entry level bijący na łeb Nikona d700.

P.S. P.S. P.S. Reasumując: k-7 z matrycą kiksa oraz k-x z obudową, wyświetlaczem, rolkami itd. wziętymi z k-7 i Pentax rządzi światem fotografii! Od segmentu profi po entry-level.

ale w domu wszyscy zdrowi? :evilsmile:
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
pawcio, daj sobie parę dni. Prześpij się z problemem, a potem jeszcze raz pooglądaj zdjęcia i podejmij decyzję. Jak już podejmiesz decyzje to do niej nie wracaj, niczego nie żałuj i już. :-)
Koko-dżambo i do przodu! :evilsmile:
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
pawcio, nie masz wielu szkiel od pentaxa, wiec nie bedziesz musial sie wyprzedawac jakos specjalnie ;-) jakbym zmienal lustro aps-c na inna to tylko fuji :-) a tak naprawde to wszystko zalezy pewnie od finansow, jakby niepatrzec k20 to dobry i tani sprzet srednio o 1tys tanszy , niz fuji 5 (jako sprzet urzywany)
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
sculptor napisał/a:
pawcio, daj sobie parę dni. Prześpij się z problemem, a potem jeszcze raz pooglądaj zdjęcia i podejmij decyzję.

Kurde ile można spać ;-)

[ Dodano: 2009-11-20, 09:51 ]
bobek napisał/a:
pawcio, nie masz wielu szkiel od pentaxa, wiec nie bedziesz musial sie wyprzedawac jakos specjalnie ;-) jakbym zmienal lustro aps-c na inna to tylko fuji :-) a tak naprawde to wszystko zalezy pewnie od finansow, jakby niepatrzec k20 to dobry i tani sprzet srednio o 1tys tanszy , niz fuji 5 (jako sprzet urzywany)

Fakt, "szklarnia" mnie nie trzyma, a to jaka matryca jest w środku ani mnie ziębi ani parzy byle ładne zdjęcia robił :mrgreen:
Cenowo używany (mało, w dobrym stanie) kosztuje tyle co nowy K20.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
A może by tak wyciąć tę rozmowę i założyć w Hyde Parku wątek pt. "Mam rozterkę - chcę kupić aparat a nie wiem jaki? Może wy wiecie?"

Darz bór!
Fafniak napisał/a:
ale w domu wszyscy zdrowi? :evilsmile:

Nie ręczę.
:-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Kup se Kx będzie ładne zdjęcia robił.
K20 cenowo mało atrakcyjny.
Ewentualnie GX-20...
Ale idąc z postępem lepsze będzie K-x.
Mniejszy,filmuje itp.

Amator nie potrzebuje zbyt wielu funkcji na wierzchu bo i tak ich nie używa.

Ustawi sobie pomiar matrycowy,format jpg,auto ISO,centralny punkt AF i więcej do szczęścia nie trzeba będzie prawie jak z kompaktem.
Po 6 mies. zmieni format na RAW a po następnych 6 zapragnie mieć wszystko na wierzchu a wtedy będzie już K-7 super z matrycą K-x :-)
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Markus napisał/a:
Ustawi sobie pomiar matrycowy,format jpg,auto ISO,centralny punkt AF i więcej do szczęścia nie trzeba będzie prawie jak z kompaktem.

To tak można???
Można jak kompaktem? łaaałłłł :!:
I jpg prosto z puszki? Po cholere ja sie z tymi dużymi rawami tyle męczyłem?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nie wiem po jaką cholerę :-)
W zasadzie RAW-y to powinien być główny format amatora jak spapra nastawy to w rawie poprawi :-)
Jeśli ma pojęcie o korekcji.
Prawdziwy profi albo gość z dobrym automatem nie robi w rawach bo od razu ma dobrze naświetlone i zbalansowane jpg :evilsmile:
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Markus napisał/a:
Jeśli ma pojęcie o korekcji.

masz jakiegoś linka, chętnie o tym poczytam :evil:
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Markus napisał/a:
gość z dobrym automatem


Taki to nie musi się głowić jak tu zarobić.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Wszystko jest proste ale tutka nie napiszę bo nie mam czasu tylko maks. skrócony:

1.należy zrozumieć co to jest histogram(wpisujesz w google i już rozumiesz :-)

2.wczytać raw ,przesunąć korekcję naświetlania w prawo lub w lewo aby rozjaśnić lub ściemnić zdjęcie

3.wybrać balans bieli albo zastosować automatyczny

4.wybrać stopień wyostrzania

5.w prześwietleniach wybrać metodę korekcji

6.zapisać wynikowy jpg.

W Samsung Raw Converter albo Silkypix wszystko jest bardzo proste...

Ps. w dobrze naświetlonym zdjęciu histogram ma kształt dzwonu bez nadmiernych pików itp.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Przez takie OT jak wyżej to przeczytanie obecnego wątku mocno się wydłuża... dodam, że niepotrzebnie.
EOT
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Dobra bo zaczyna się pitolenie bez sensu.
Markus Ty poważnie tak? :mrgreen:
Zastanawiam się między dwoma konkretnymi aparatami i najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto ogranoleptycznie sprawdzał oba.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Oczywiście żart :-) ale sam tego chciałeś :evilsmile:
W tym wątku nie powinno się nawet takiego pytania zdawać to w końcu pierwsze wrażenia a nie mam dylemat :-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
pawcio napisał/a:
Dobra bo zaczyna się pitolenie bez sensu.


Zgadzam się. Nawet wiem w którym momencie to się zaczęło:

pawcio napisał/a:
Witajcie
Jako, że jestem zmuszony zakupić nową puchę przebrnąłem przez cały wątek. Byłem praktycznie zdecydowany na K20 bo i ceny nawet niezłe i można jeszcze nowy kupić. Wszystko pięknie ładnie póki nie zacząłem się czytać o innych systemach, oglądać sample i od kilku dni nie może mi wyjść z głowy Fuji S5 Pro :-)
Cholera przekonajcie mnie do... czegoś :mrgreen:
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
No niby tak ale w żadnym wątku nie ma tylu wrażeń z używania K20 :-P
A o nią mi m.in. chodzi
 
sinster  Dołączył: 08 Mar 2009
witaj,

chorowałem swego czasu na S5pro i jednak zdecydowałem się na k20d. Gdzieś wcześniej chyba w tym wątku są moje przemyślenia na ten temat. Zdecydowała:
- jakość korpusu i jego wielkość (dużo podróżuję i wtedy głównie używam aparatu, nic nie mam do obudowy d200 ale k2d lepiej leży i ma prawdziwe uszczelki :)). to musisz sprawdzić sam - kiedy i co focisz.
- ilość pikseli - ja wiem, że ze s5pro można dostać ładne odbitki ale... k20d daje możliwość jednak "dokadrowania" do publikacji a w s5 już mniej. do tego ...
- ISO - czyli coś za coś. W niskim ISO gdy działa DR s5pro nie ma sobie równych ale ja fotografuje głównie w świetle zastanym i tu jednak CMOS z k20 sprawuje się lepiej a jakby przeskalować pliki jeszcze do tych z s5 no to już w ogóle brak porównania i nie mówię tu o ekstremalnych ISO ale już np. 800
- brałem pod uwagę współpracę ze starymi szkłami choć teraz już z takimi nie mam do czynienia - ale dla niektórych może być to ważny argument.
- stabilizacja w matrycy jest nie do pobicia

za s5pro przemawia tylko/aż matryca fuji, która obrosła już niezłą legendą i często to co się o niej pisze należy dzielić przez 2 :) - mi często kolory z SCCD czy jak się to zwało nie pasowały bo na wejściu były troszkę zbyt "cukierkowe" (choć faktem jest, że dla wielu marzeniem jest kolejna jej wersja pod lustrzanki <vide jak stara jest technologia z s5>).

ja trafiłem okazję z k20d ale jeśli trafisz taniej gx20 (a to parwdopodobne) to bierz ten model (choć ciężej ponoć z gripem do niego).

to w skrócie tyle - może coś w moim poprzednim poście było więcej.
jak masz jakieś konkretne pytania pisz :)

Pozdrawiam,
Sinster
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
sinster dzięki wielkie za konkretną odpowiedź! :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach