slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
Coś taniego, używanego zamiast KITa DA 18-55?
No właśnie jaki możecie polecić tani zoomik z AF? Kupiłem body deela mam M 50/1.7 ale chciałbym uraczyć AF i wiekszego zakresu ogniskowych. Oferty sprzedazy mile widziane ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kit 18-55 nie ma konkurencji w swojej klasie cenowej.
Napisz, ile masz kasy, jakich ogniskowych się spodziewasz, a my Ci napiszemy - ile musisz jeszcze dołożyć :-D
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ja kupilem samo body DL w marcu, najpierw uzywalem starych manuali, potem trafil sie tamron 28-200 z fotobasi, a teraz mam to co w stopce i powiem Ci, ze 18-55 naprawde nie ma sobie rownych (ja dalem 350 za uzywke od forumowicza). Bardzo podoba mi sie mozliwosc przeostrzania w kazdej chwili :) Jezeli nie masz kasy na 16-45, to naprawde, szczerze _nie ma sie nad czym zastanawiac_ i brac 18-55 :mrgreen:
 
slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
a to peszek... trzeba było brać w kicie.
Nie mam kasy na 16-45, powiem więcej nie mam kasy na 18-55 przynajmniej narazie bo się spłukałem. Czyli alternatywa dla 18-55 to za dużo powiedziane :-) Chodzi mi o coś tymczasowego np taki 28-90mm albo 35-80, warto takie coś w ogóle kupić?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
czyli spokojnie, rob tym co masz i sie nie przejmuj :-)
kit z drugiej reki zawsze sie znajdzie ;-)
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
to ja za jakieś 3 miesiece tez sie pisze... moze zróbmy listę chętnych na zakupy danego sprzetu!! taka baze danych... kazdy bedzie pisał o swoich zachciankach... i bedzie wiadomo co komu mozna wepchnac;p
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To ja bym chciał jakiś mały traktorek, zgrabną chinkę i dwie pary gumofilców.
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
l_uka napisał/a:
a teraz mam to co w stopce


l_uka, gdzie wyrwałeś F 70-210? Ile za niego dałeś (jeśli możesz zdradzić oczywiście)?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
NaiR napisał/a:
gdzie wyrwałeś F 70-210


a tutaj
http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...em=230015803414
 
cig13  Dołączył: 23 Sie 2006
co lepiej wziąć (jakościowo) "duży kit"? czy np 18-200 made by Sigma lub TAMRON?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
l_uka napisał/a:
NaiR napisał/a:
gdzie wyrwałeś F 70-210


a tutaj
http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...em=230015803414


Ale numer, też się zastanawiałem nad tą aukcją. Rzeczywiście cena znośna w końcu była. :-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
cig13 napisał/a:
co lepiej wziąć (jakościowo) "duży kit"? czy np 18-200 made by Sigma lub TAMRON?


w moim subiektywnym odczuciu (i z tego co mozna wyczytac o problemach af sigmy z canonem ale nie tylko), obiektywy firmowe ostrza po prostu lepiej - w Pentaksie chodzi np o to, ze ten F 70-210 mniej poluje ("af hunting", mniej niz tamron, na dlugim koncu maja takie samo swiatlo), czyli ostrzy po prostu szybciej, poprawki trafiaja od razu we wlasciwy punkt. Jesli amatorsko stac Cie na podwojny kit (da 18-55 i 50-200) to wez taki zestaw i zapomnij o reszcie.

[ Dodano: 2006-08-24, 12:42 ]
NaiR napisał/a:
Rzeczywiście cena znośna w końcu była


cena znosna, ale szklo nie jest "prawie nowka - nie smigane". Powiedzmy ze za ta kase, nie zaluje :mrgreen:
 
cig13  Dołączył: 23 Sie 2006
l_uka, dziękować, dziękować :) a Fafniak'owi wódki dać :-P i nie żałować ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cig13, - naprawde chcesz hiperzooma kupic?
 
cig13  Dołączył: 23 Sie 2006
Chciałem, ale ta myśl odchodzi w niepamięć.
Hiperzoom miał mi posłużyć w roli jedynej słusznej szklance na start, a potem się zobaczy.
Ale jak usłyszałem że są ZA wolne i ZA ciemne to rajdowej fotki dobrej nie zrobię, na zewnątrz "zabytku" bedzie ok, ale w środku bedzie to samo co moja "żabka" to lepiej dołożyć (czytaj: dłuzej zbierać) i nie zniechęcać się na starcie.
Reasumując: Głupia oszczędność - "nie stać mnie na tanie rzeczy".
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Rajdy to ciezki temat......ale i manualnym szklem mozna zrobic smiszne foty....tylko wprawna reka albo prefocus....<br>
Do szybkich zdjec to chyba jednak sigma....moze ta nowa bedzie szybka (50-150 2.8)???? a i jej ciezar jest atrakcyjny....
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
cig13 napisał/a:
Ale jak usłyszałem że są ZA wolne i ZA ciemne



chcialbym tylko wyjasnic, ze kity maja podobne swiatlo, czyli np 5.6 na dlugim koncu. AF bedzie szybszy - naprawde w to wierze ;]


Cytat

to rajdowej fotki dobrej nie zrobię



a to jak w zyciu, nie zalezy tylko od lufy ;]


Cytat

lepiej dołożyć (czytaj: dłuzej zbierać) i nie zniechęcać się na starcie.


chyba ze sie trafi jakas promocja w fotobasi, to bierz - hiperzumy maja te zalete, ze sa hiper :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
cig13 napisał/a:
Reasumując: Głupia oszczędność - "nie stać mnie na tanie rzeczy".

I to jest zdrowe podejście.
Zbieraj na K10D.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To zaczyna być denerwujace - Michu, znowu się z Tobą zgadzam :!: :!: :!: 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach