technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Może W41? R-09 w rozcieńczeniu 1:10? Kiedyś na małe "posiedzenia" używałem właśnie W41 i nie miałem z nim jakichś przykrych doświadczeń. Przynajmniej nie pamiętam...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kiedys mozna bylo kupic neutol w butelkach 125 ml. Mam i sobie chwale. Jak sie skonczy, to bedzie bieda :-/
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Polecam Kodak HC-110. Świetny wywoływacz, tani, ekonomiczny jak cholera i dodatkowo łatwy w użyciu. Mnie się już innego stosować nie chce.

Albo i Rodinal, pewnie... Choć moim zdaniem HC-110 lepszy (albo może powinienem powiedzieć, że efekty bardziej mi się podobają).
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
wojtekk, do papierow?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
dzerry napisał/a:
wojtekk, do papierow?


Ups. :D
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Do negatywów są FomaDONY a do papierów FomaTOLE.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Dwa razy mniejsze niż zalecane do negatywów.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Nie próbowałem, bo nie miałem takiej potrzeby ;-) Podane rozcieńczenie wynika z analogii do wywoływaczy uniwersalnych - były kiedyś takie - które rozcieńczało się w dwukrotnie mniejszej objętości do papierów, niż do negatywów. Powinno zadziałać, chociaż może być nieco mniejszy kontrast. Może, ale nie musi ;-)
 
krzychu128  Dołączył: 05 Lut 2008
Jasiek Matacz napisał/a:
tak patrząc to chyba ideał-ekonomiczny,dobry i jednorazowy... co o tym myślicie?

Używam i sobie chwalę. Wywołuję również bardzo rzadko i do tego celu wydaje się być doskonały. Rozrabiam potrzebną ilość a koncentrat stoi sobie spokojnie w butelce. Nawet jak rozrobisz to możesz zlać z kuwety, przelać do butelki (pod korek) i spokojnie używać do wyrobienia materiału (czytaj parę dni). Kiedyś pozostawiłem roztwór w szczelnej butelce na grubo ponad miesiąc i działał, nie sprawdzałem jednak czy leżakowanie wpłynęło na odbitki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach