hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
allegro -zastawiony haczyk?
Chciałbym coś wam pokazać i zapytać się czy ktoś spotkał się z czymś takim.

Kupiłem sobie stertę płytek CDR, transakcja przebiegła bez problemów. Już chciałem wystawić komentarz, ale coś mnie tchnęło by przyjrzeć się stronie zakończonej aukcji a tam coś dziwnego. Wyskoczyły 2 okienka proszące o nazwę użytkownika i hasło do niejakiej strony o nazwie (i o zgrozo) keylog.pl

Pokażę wam fragment zrzutu ekranu:



Skaner antywirusowy nic u mnie nie wykrył, aktualizuję windę na bieżąco. Moja przeglądarka to Firefox. Cholipcia myślałem że "no script" zapobiegnie panoszeniu się takich okienek, chociaż akurat na zrzucie widać że nie blokuje strony.

Jedyne co mnie powstrzymuje przed tym by wystawić kolesiowi negatywa i posądzeniu go o wyłudzanie kont to prawdopodobieństwo, że ktoś trzeci zmanipulował jego stronę, ale czy to możliwe?
Już zgłosiłem ten przypadek serwisowi allegro. Na razie nie wiem co robić dalej.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rozwiązanie może być proste

do aukcji były wstawione zdjęcia, leżące na jakimś ftpie, coś się posypało, i nie działa autoryzacja, dlatego żąda username/password dla każdego zlinkowanego zdjęcia

ale to tylko moje przypuszczenia na podstawie twojego posta :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Poczekaj na odpowiedź Allegro. Przecież komentarz wystawić możesz trochę później.
osobiście nie spotkałem się z czymś takim. Także mam Firefoxa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wg RIPE własność domeny keylog.pl to

DOMAIN: keylog.pl
registrant's handle: nta180670 (CORPORATE)
nameservers: ns1.top100.net.pl. [62.111.230.68]
ns2.top100.net.pl. [62.111.230.67]
created: 2007.07.05 16:30:48
last modified: 2008.06.12 17:14:59

no option


REGISTRAR: NetArt
Zabawa 118
32-020 Wieliczka
Polska/Poland

jeżeli to są dane kolesia od którego kupowałeś, to problem rozwiązany, jeżeli nie, to nic strasznego, po prostu może linkuje od znajomego, z firmy, 1000ce innych rozwiązań
 

serioza  Dołączył: 10 Mar 2007
W tej aukcji jest fotopanel, korzystający z keylog.pl. Zerknij i nie panikuj:
http://fotopanel.pl/co-to-jest.html

Keylog jest dla sprzedawcy, który widocznie coś niezbyt dobrze ustawił, ale żeby kradzież to była - nie sądzę.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
z tego co się na szybko zorientowałem via Google, to keylog.pl ma w ofercie jakiś program do wystawiania aukcji na allegro, więc pewnie sprzedawca z niego korzystał, a że właśnie serwery firmy keylog też nie działają prawidłowo (wejdźcie na www.keylog.pl), to i pewnie wszystkie aukcje wystawione przy pomocy ich oprogramowania, sypią błędami (program pewnie składował zdjęcia na serwerze producenta programu, a nie zewnętrznym typu fotosik)
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
już mnie trochę uspokoiliście, chociaż specjalnie zbulwersowany nie byłem. Poczekam cierpliwie.
 
El_Filippo  Dołączył: 04 Paź 2008
Jak już napisano - nie ma się czym przejmować. Nie raz spotkałem się z czymś takim, ot zwykły błąd w kodzie strony.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Moim zdaniem to nic zlego, ale jakbys wkleil kawalek kodu strony z tym czyms, to mozna powiedziec czy naumyslne czy nie.

Z ciekawych rzeczy, to ludzie sobie nabijaja konta na prostych grach webowych. Polega to na tym, ze jak ktos wejdzie na adres to twoja postac w grze dostaje cos tam (zloto czy inny badziew). Wiec grunt to miec duzo odwiedzin. Mozna ladnie nabijac wejcia zamieszczajac odpowiedni kod na stronie. Mysle ze przegladajac aukcje albo fora czasem pomagamy graczom doladowywac swoje konta :-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Może nie jest to nic strasznego, ale często mnie denerwuje jak strony (również aukcji) są w ten sposób niedopracowane...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ależ to nie jest niedopracowanie, tylko problem serwera hostującego zdjęcia

równie dobrze ktoś mógłby wrzucić zdjęcia na imageshack, i pojawiłyby się z jakiegoś powodu żólte żabki

kod strony jest w 100% ok, tylko nawaliła 3 strona tego "interesu"

ot co
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Coś jest nie tak, czyli generalnie strona jest niedopracowana, prawda? 8-)

To tak jakby założyć forum Pentaksa na phpBB by Przemo i potem przy pierwszym problemie - na przykład związanym z bezpieczeństwem - powiedzieć "forum jest dobre, to nawaliła strona trzecia - phpBB, nie my"...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dsk, to trochę inna sytuacja, bo nie zawinił ani autor aukcji, ani program wystawiający aukcję, tylko fizycznie serwer ma problem

nie wiem, może ja trochę inaczej na to patrzę, ale wg mnie, bez opracowania w zupełnie inny sposób aukcji, to nie ma sposobu na poprawę jej działania

powodem nie jest bug w kodzie (tak jak w użytym przez ciebie przykładem z bezpieczeństwem forum), tylko problem sprzętowy

nie szukajmy winnych tam, gdzie ich nie ma :-)

o ile jestem w stanie poradzić sobie np z zamulaniem systemu bo mam za dużo uruchomionych programów, to nic nie poradzę na to, że mi kości ram padły, i dlatego system jest niestabilny (oprócz wymiany)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
dsk, wrzucasz na forum zdjęcie hostowane na zewnętrznym serwerze. Serwer ma chwilowy problem i nie wyświetla Twojego zdjęcia. Czy to znaczy, że nie dopracowałeś swojego posta ze zdjęciem?
(Bo z tego co rozumiem z wyjaśnień, to jest identyczna sytuacja).
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Tak. 8-)

Ale zrozumcie, mi nie chodzi o chwilowe problemy serwera, tylko sytuacje, że strona (ja się spotkałem z aukcjami właśnie) wyświetla takie okienka od początku trwania do końca... Dwa tygodnie to już nie są przejściowe problemy.

Ale o co my się kłócimy - jakaś bitwa o pietruszkę. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dsk, tylko zauważ, jak się aukcję już wystawiło, to upływie jakiegośtam czasu, nie możesz już jej treści edytować, tylko dopisywać "komcie" na dole

jak w takim przypadku poprawić linki do zdjęć :?:
nie da się po prostu

jeżeli nie masz dostępu do serwera hostującego zdjęcia (bo nie należy do ciebie), to pozostaje ci jedynie czekać z nadzieją, że w końcu wstanie (albo i nie)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Miałem jeszcze coś pisać - ale niech będzie, że się poddaję. :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dsk napisał/a:
Ale o co my się kłócimy
nie kłócimy się, tylko prowadzimy tematyczną dyskusję na wysokim poziomie 8-)

(w końcu to jest forum dyskusyjne, co nie :?: ) - oprócz słodzenia sobie, można także z założenia dyskutować, a przy okazji w Hyde Parku, każdy z nas może prezentować dowolne tematy, a gawiedź, jak to drzewiej bywało, może przytakiwać, albo wrzucić do beczki ze smołą i obrzucić pierzem ;-)

[ Dodano: 2008-10-28, 10:15 ]
dsk napisał/a:
Miałem jeszcze coś pisać - ale niech będzie, że się poddaję. :evilsmile:
cziken :-P

nie poddawaj się

pisz!
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Czekam sobie i czekam a allegro listu nie pisze. Na formularzu zapowiadali że odpowiedzą w ciągu najbliższych 48h :-/
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
hamster napisał/a:
Czekam sobie i czekam a allegro listu nie pisze. Na formularzu zapowiadali że odpowiedzą w ciągu najbliższych 48h :-/


Bo oni poza ściąganiem kasy mają wszystko głęboko w ... wszyscy wiedzą gdzie :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach