nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
k10d+AF-360 FGZ = wielokrotny blysk?
czy jest mozliwe takie ustawienie aparatu i/lub lampy by po wcisnieciu spustu migawki zrobic 1 zdjecie i np 10 blyskow lampy - czy da sie tez zrobic np 3 zdjecia w serii, i kazde z nich z blyskiem (bez odstepow, tzn oczekiwania na gotowosc lampy)

nigdzie nie znalazlem o tym informacji, ani w instrukcji od k10d, ani w instrukcji od lampy
czy ta lampa tego po prostu nie potrafi? w sb 600 nikona wystarczylo ustawic np 10hz i lampa sama robila 10 blyskow na sekunde
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
nightartist napisał/a:
1 zdjecie i np 10 błyskow lampy
Jeśli ma tryb stroboskopowy to tak.
nightartist napisał/a:
czy da sie tez zrobic np 3 zdjecia w serii, i kazde z nich z blyskiem (bez odstepow, tzn oczekiwania na gotowosc lampy)
Jeśli lampa zdąży naładować kondensator to tak. :-P
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
w trybie tak zwanym modelowania - wystepuja blysk trwajacy 1 sekunde [pelna moc] lampy
tu nawet nie chodzi o to zeby 'kondensator' sie latowal, bo przeciesz moge dac sile blysku 1/2 albo 1/16 i lampa jest naprawde szybko naladowana
problemem jest brak mozliwosci sterowania praca lampy - zarowno z poziomu lampy, jak i apratu - bieda straszna ;/
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
nightartist napisał/a:
problemem jest brak mozliwosci sterowania praca lampy - zarowno z poziomu lampy, jak i apratu - bieda straszna ;/
Przyznam, że nie do końca rozumiem. No nic, przyjdą mądrzejsi to może pomogą lepiej. ;-)
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
menu apratu nie daje zadnej kontroli nad lampa
z poziomu lampy mozna kontrolowac tylko sile blyskow - ale nie ma katroli jego czestotliwosci ;//
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
jest opcja gdzie sie zaznacza że puszka pozwala zrobic błysk gdy lampa nie jest gotowa czy jakoś tak
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
to jest opcja pozwalajaca zrobic zdjecie nawet kiedy WBUDOWANA lampa nie jest naladowana = a jak to sie tyczy mojego tematu? JA PISZE O ZEWNETRZNEJ
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
nightartist napisał/a:
czy da sie tez zrobic np 3 zdjecia w serii, i kazde z nich z blyskiem (bez odstepow, tzn oczekiwania na gotowosc lampy)

To zależy od siły błysku i poziomu naładowania akumulatorów (przynajmniej w fgz540 tak to działa).

nightartist napisał/a:
czy jest mozliwe takie ustawienie aparatu i/lub lampy by po wcisnieciu spustu migawki zrobic 1 zdjecie i np 10 blyskow lampy

Nie jestem na pewno pewien, ale prawie na pewno nie.

nightartist napisał/a:
problemem jest brak mozliwosci sterowania praca lampy - zarowno z poziomu lampy, jak i apratu - bieda straszna ;/

Nie wiem, czy o to chodzi, ale trudno jest poprawnie naświetlić zdjęcie stosując błysk stroboskopowy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nightartist, - po pierwsze to o czym piszesz to jest blysk strobo i nie wszystkie lampy to umozliwiaja
z poniomu aparatu sterowanie czyms takim jak strobo jest chyba niemozliwe/zbedne - nie wiem.. jakos nie widze sensu wkladanai do body czegos takiego......
realnie w lampie powienenes miec mozliwosc przelaczenia na blysk z ustawialna czestotliwoscia i iloscia blyskow (tak mialy lampy metza)
Co do reszty to lampa musi wyrobic jesli chodzi o FPS "blyskowy"
sterowanie z poziomu body lampa jest wedlug mnie wystarczjace... reszte i tak musisz w manualu robic...
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
problem w tym ze nawet z poziomu lampy nie moge ustawic blysko stroboskopowego :(
zalamka, bo np sb 600 nikona - podocna polka co 360 pentaxa - ma taki bajer ;/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nightartist napisał/a:
zalamka, bo np sb 600 nikona - podocna polka co 360 pentaxa - ma taki bajer ;/
- to kup ta lampe i uzywaj z kadyszka ... o ile dobrze pamietam to chyba da sie tak...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
360-tka nie ma w opcjach błysku stroboskopowego
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
fafiak - a co ja spie na forsie?
dzis kupilem fisheye 8mm i jestem splukany
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nightartist, - nie mam pojecia...ale trzeba bylo sprawdzic funkcje lampy przed zakupem...
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
przed zakupem - ponad 6 miechow temu - nie potrzebowalem stroboskopu ;/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nightartist, - no to kup jakas uzywke metza....
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
a ile takie 'cudo' moze kosztowac?
zebym ja chociasz tyle zarabial, co wydaje..
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
szukaj np. metza 40MZ-2 - mam taka i posiada dokladnie to co potrzebujesz...
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
dzieki - zaraz sie zorientuje w temacie.
w szoku jestem ze pentax tak.. bieduje.. czuje sie rozczarowany..po czesci glupota wlasna, ze nie pomyslem o tym przed zakupem.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nightartist napisał/a:
w szoku jestem ze pentax tak.. bieduje..
- ????

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach