Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 058
Zasady zabawy są tu:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc058.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 16.03.2008, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc058_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc058_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc058_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc058_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc058.html

1. Adam Slawomir


2. Briho
Edycja RAW-a w ACR:
Temperature: 5800/Tint: +2
Recovery: 70
Fill Light: 50/Blacks: 15
Brightness: +65/Contrast: +70
Lights: +15
Darks: +5
Saturation: Reds -40
Luminance: Reds -30 Oranges +10
Lens vignetting: -80


3. Cypis
Szybka mielonka w RT


4. JuiCe


5. Malyglod
Cała obróbka w Lightroomie 1.1. Zmieniane ustawienia:
Exposure +0,71, Fill light 100, Blacks 46
Lights +22, Darks -13
Lens Vignetting: Amount -100, Midpoint 19
Green Primary: Saturation +51
Blue Primary: Hue -100, Saturation -100


6. Robert N
Przede wszystkim zdjąłem kolory, które moim zdaniem, rozpraszały.


7. Serioza


8. Stachu


9. Zaq81
Proces Wywoływanie wykonany w CS3


10. Zorzyk

 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
Ha wiedziałem że przesadziłem z tym nasyceniem...
No ale z tym zdjęciem to był przypadek Żona poszła się kąpać, a ja miałem chwilkę czasu(mała zasnęła) wiec ja tak szybciutko :)
Co do fotki to jakoś mnie odpychała nie wiem czemu hmmm
Za cel postanowiłem sobie likwidacje przepałów , wydobycie cienia z samochodu no i kolorki z którymi przesadziłem :-(
No dobra, a teraz musze wracać do pracy :-?
Życze Wszystkim miłego tygodnia :oops:
 

JuiCe  Dołączył: 07 Sie 2007
1. Serioza
2. Adam Slawomir
3. Zorzyk

Coś widzę, że obrabianie zdjęć na na moim laptopie nie ma sensu chyba. Teraz oglądam to w robocie na innym monitorze i nie jestem zadowolony z efektu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Briho :-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
malyglod ... stwierdzam ze zdjecie saturacji to dobry pomysl na to zdjecie, bo swiecaca taksowka odciagala uwage od fajnie patrzacego pasazera.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
milo napisał/a:
swiecaca taksowka odciagala uwage od fajnie patrzacego pasazera.

Otóż to. Świecąca taksówka i ten czerwony samochód. Dlatego Malyglod, później Cypis. Jakoś żadne w wersji pełnokolorowej mi się nie podoba, chociaż technicznie są OK. Możę tylko Stachu z kontrastem przesadził.

[ Dodano: 2008-03-17, 10:52 ]
Tak sobie myślę, że dobrze by wyglądał ciaśniejszy kadr: lewa górna ćwiartka.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Mi się też B&W podoba. Wyodrębniony zostaję temat zdjęcia czyli ten gostek w taryfie. Ginie natomiast informacja o tym, w jakiej części świata/jakim klimacie dzieje się akcja :-) (czyli kolory żółty, czerwony i brązowa twarz tubylca..)
Na B&W powiedziałbym, że może to być Iran/Irak (jakiś bliski wschód), a na kolorowej zdecydowanie Indie mi się narzucają..
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może i zdjecie saturacji jest dobrym pomysłem, jednak według mnie Malyglod nieprawidłowo przełożył walor żółtej karoserii - żółty jest jasnym kolorem, a zrobienie z niego ciemnoszarego powoduje, że ta szarość nie odpowiada temu, co jest na scenie rzeczywistej. Być moze Malyglod właśnie tak chciał to zrobić, ale w takim razie mi się nie podoba, ponieważ wszystkie samochody na jego wersji są takie same, a ztego powodu powodują natłok szarego i spłaszczenie całej sceny...

Odnośnie świecącej taksówki - czy autor może powiedzieć, jaki był ten żółty kolor w naturze? Myślę, że on odpowiada znanemu u nas swego czasu kolorowi "yellow bahama", czyli dość jaskrawemu zółtemu wpadającemu w jasny pomarańczowy.

Czy pasażer fajnie patrzy? Niekoniecznie jest to przyjazne spojrzenie, zresztą nie on jest tematem zdjęcia - on jest tylko tzw. sztafażem, czyli elementem żywym w scenie z martwą naturą. Jednak rzeczywiście na wersji Malygloda pasażer staje sie tematem głównym.... co jednak moim zdaniem nie było zamierzeniem fotografa, ale tu się mogę mylić.

Najlepsze dla mnie to zdjęcia to wersja Adama Slawomira i.... moja :-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
zorzyk napisał/a:
nieprawidłowo przełożył walor żółtej karoserii - żółty jest jasnym kolorem, a zrobienie z niego ciemnoszarego powoduje, że ta szarość nie odpowiada temu, co jest na scenie rzeczywistej


Tu sie zgodze, powinno byc z czerwonego kanalu.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
jakoś nie mam faworyta - najbliżej jest Zorzyk (szczególnie oglądany w wersji dużej - miniatury jednak lekko kłamią), ale jest jakoś za jasno (dach auta!) i znowu za ładnie ;-) Dla mnie ta scena ma trochę klimat jak z kiepskiego kryminału i taka akuratność barw mi nie pasuje... Nooo wchodzi mi też pomysł Briho - kontrastowe przegięcie, jak z kiepskiej pocztówki; fajnie koresponduje z klimatem zdjęcia.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
zorzyk napisał/a:
Czy pasażer fajnie patrzy? Niekoniecznie jest to przyjazne spojrzenie

Myślę, że właśnie został uprowadzony. On patrzy z niepokojem.

A co do tematu, czasem zdjęcia nie mają jednego, jedynie słusznego tematu. Jest oczywiście zamiar autora, nie sądzę jednak żebyśmy musieli się do niego ograniczać.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ej, jak mozna taka piekna zolta taksowke pozbawic koloru? Sorry, ale ta szara masa, ktora powstaje po tym zabiegu ma sie nijak do przyciagajacej uwage zolci.

1. Zorzyk
2. Briho
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cypis napisał/a:
Briho - kontrastowe przegięcie, jak z kiepskiej pocztówki; fajnie koresponduje z klimatem zdjęcia.


Ja bym powiedział, że jak z velvii :-P
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
zorzyk napisał/a:
Najlepsze dla mnie to zdjęcia to wersja Adama Slawomira i.... moja :-)


Każda sroczka..
Mi z kolorowych wersji też się nasze najbardziej podobają, że tak nieskromnie powiem. zorzyka bardziej bo dość ładnie usunął szum. Ja o to nie zadbałem.
Serioza bardzo podobnie, ale jednak w cieniach jest za ciepło i szum na dużej wersji jest jakiś taki ... brzydki :-)

[ Dodano: 2008-03-17, 12:38 ]
Robert N napisał/a:
A co do tematu, czasem zdjęcia nie mają jednego, jedynie słusznego tematu.


Zgadza się, ale robiąc z tła szarą masę temat tego zdjęcia został dokładnie sprecyzowany/ograniczony.. Nie wiem czy to dobrze czy źle ;-P
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Ciężko wskazać faworyta, podoba mi się kilka wersji:
Adam Slawomir
Malyglod
Serioza
Zorzyk
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Briho. Super, jak z filmu (takiego w kinie).
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Briho - jw. świetne kolory, trochę przegięte ale rezultat bardzo fajny. To był bardzo dobry pomysł żeby kolor skóry tego pasażera nie odbiegał od kolorystyki zdjęcia. W tych "bardziej zbliżonych do rzeczywistości" wersjach facet wygląda jakby był z innej bajki ;-)
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Dzięki :) Właśnie z kontrastem celowo tutaj przesadziłem, chciałem żeby "gorąco" biło od tego zdjęcia.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Tak jak ktoś już napisał - bawiąc się w ten sposób suwaczkami chciałem wyeksponować głównie postać pasażera. Ale fakt - gdyby to było moje zdjęcie, to wrzucając do portfolio na pewno nie odtrącałbym tych kolorów, które już w pierwotnej wersji były wprost fantastyczne.

A jeśli chodzi o mojego faworyta, to ewidentnie jest nim Briho.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach