Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
1. Adam Sławomir, zorzyk
3. briho,
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
zorzyk napisał/a:

[...]
Odnośnie świecącej taksówki - czy autor może powiedzieć, jaki był ten żółty kolor w naturze? Myślę, że on odpowiada znanemu u nas swego czasu kolorowi "yellow bahama", czyli dość jaskrawemu zółtemu wpadającemu w jasny pomarańczowy.

Czy pasażer fajnie patrzy? Niekoniecznie jest to przyjazne spojrzenie, zresztą nie on jest tematem zdjęcia - on jest tylko tzw. sztafażem, czyli elementem żywym w scenie z martwą naturą. Jednak rzeczywiście na wersji Malygloda pasażer staje sie tematem głównym.... co jednak moim zdaniem nie było zamierzeniem fotografa, ale tu się mogę mylić.

Najlepsze dla mnie to zdjęcia to wersja Adama Slawomira i.... moja :-)


Zjęcie wykonałem w Kalkucie w chwili gdy samochody ruszały spod świateł. Spacerując po mieście przez dłuższy czas szukałem przyzwoitego ujęcia tamtejszych taksówek, które kolorystyką wyróżniały się na szarych ulicach. Zatem Zorzyk dobrze odgadł moją intencję. Tematem miała być taksówka. Pasażer, na początku zaciekawiony, a po wycelowaniu w niego objektywem nieco niezadowolony, był pretekstem dla ożywienia sceny. Zdjęcie może nie najelpiej skadrowane ale coż, nie mam takiego doświadczenia jak Wy.
Co do koloru żółtego... najwierniej oddają go fotki Adama Slawoimra i Zorzyka. Wydaje mi sie, że również te dwie fotki najwierniej pokazują kolor skóry hindusa.
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
ciesze się że na koniec wypowiedział się autor zdjęcia, myślę że to powinna być oczywista oczywistość :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach