hellrider  Dołączył: 18 Lis 2008
Jaka 2 lampa do mini studia.
Obecnie posiadam Metza 48 Af 1. Chce sie pobawic w mini studio i myślałem uzywac Metza jako swiatlo główne synchronizowane przez YongNuo RF602 bo taki posiadam.
Potrzebuje jeszcze cos do swiatla kontrowego myslalem nad YongNuo YN-560 III z racji iz dziala on z nadajnikiem 602 i nie musze kupowac kolejnego odbiornika. Jak to Panowie widzicie ?

Obie lampy beda pracowaly raczej na parasolkach, nie przewiduje boxow i innych bajerow.
Choc z 2 strony zastanawialem sie tez nad kupnem adaptera Bowners do lamp systemowych ktory pozwolilby na mocowania roznych roznosci tego producenta
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Mam tą YN-560 III spisuje się bez zastrzeżeń ;-) używam jako 2 lampka względem af540, dodatkowo można jej włączyć informowanie o naładowaniu itp. wiec jesteś pewny że już możesz robić zdjęcia jak używasz dużej mocy.

Co do adaptera to niestety te lampy są raczej słabe (na np. duży softbox) i widziałem ludzi używających 2-3 lamp naraz ;-)
 
hellrider  Dołączył: 18 Lis 2008
Jeszcze tak dumam nad tym. I przegladalem alledrogo. I za cene YN-560 III mozna kupic jakas lampe studyjną. np. QUANTUUM Up . Czy to nie byl by jakis lepszy pomysl ?
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zajrzyj na ebay i tam kup - znacznie taniej.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
darkduch, masz wersję pod nikona czy canona???
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Prawdopodobnie pod canona, ale obejrzałem ją teraz i nigdzie nie ma napisu albo go nie mogę znaleźć ;-) jest centralny styk, metalowa stopka a blokada (bo chyba tym się różnią wersje) jest z przodu od styku, w pentaksie jest trochę odsunięta od środka i przez to ta się nie blokuje na sankach aparatu (trzyma się na tym pierścieniu a nie na wysuwanej blokadzie). Ja ją używam z uchwytem do parasolki więc mi to bez różnicy ;-) wyzwalam rf-602 - wersja canon.
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
Ja mam YN-560 II jako drugą do Metz'a 58. Często robi jako pierwsza, jedyna, bo szkoda mi wyzwalać zdalnie Metza.
Z YN nie miałem żadnych problemów, błyska IMO powtarzalnie. Polecam.

pozdrawiam
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Ja mam YN460 + metz 48, ale chciałby, dokupić 2 YN560III i do tego ten ich nowy wyzwalacz, co pozwala sterować YN560III zdalnie
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
'Ja działam "niestety" na najtańszym wyzwalaczu Phottixa. Jest niezawody, o ile ma naładowane baterie :mrgreen: , ale czasem faktycznie... przydałoby się zdalne sterowanie lampą by co chwila nie latać i nie zmieniać. Szczególnie gdy trzeba przy tym obniżać statyw itd.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach