Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Robert napisał/a:
ale zdjęć dobrych nie zrobisz, za małą masz matrycę
Dobrych, to nawet z wielką jak billboard, nie zrobię. :-/
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
nie trać nadziei ! próbuj dalej !
 
tabu25  Dołączył: 01 Gru 2008
Kurde a mnie uczyli że to człowiek zdjęcia robi a nie aparat

A ja młody jestem nie znam się
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Wątek przydałoby się zamknąć albo zmienić tytuł (wycinając "nie"). :-P
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
tabu25, no popatrz, kto Cię tak okłamał ?
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Będzie!!
Tutaj oficjalne info: http://www.pentax.jp/english/news/2009/200905.html
W skrócie:

PENTAX 645 Digital
* Extra duża matryca CCD o rozdzielczości ponad 30.0 Megapikseli
* Kompatybilny z już istniejącymi obiektywami smc Pentax 645
* Wprowadzenie na rynek w 2010r.
oraz dodatek:

smc PENTAX-D FA645 55mm F2.8
* Standardowa konstrukcja specjalnie zaprojektowana do użytku z 645 D
* Zaawansowana konstrukcja optyczna, z soczewkami asferycznymi oraz powłokami zoptymalizowanymi pod fotografię cyfrową,
* Wprowadzenie na rynek razem z 645D

No i dwie fotki:

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ArturMaly napisał/a:
* Wprowadzenie na rynek w 2010r.

no to czekamy jak teraz zaczną jechać po Pentaxie, że to za późno znów ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Faajny ten sprzęcik :roll:
Jakbym tak sprzedał wszystko co mam +nerka + jakiś inny organ który można sprzedać hm... 8-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
jakiś inny organ który można sprzedać hm...
myślisz że jest aż tyle wart :?: (tzn ten organ)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No właśnie nie wiem, ale już dwa organy + cały sprzęt, i może by się na zestawik z kitem tym (55/2.8) nazbierało.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Hehe, do 2010 to spokojnie uzbieram na ten sprzęcik. Premierę pewnie przesuną na 2011, żeby zapełnić magazyny i przygotować się na szturm wygłodzonych pentaksjan do sklepów. Na początku będzie drogi, poczekam jeszcze tylko ze 3 miesiące aż cena znormalnieje i spadnie kilkaset złotych. Wtedy go kupię i będzie już mój :lol:

Kurczaki, ja już naprawdę myślałem, że po PIE 2009 zaczną go sprzedawać w Japonii...

Generalnie wygląd bardzo mi się podoba, ale w 2010 to pewnie Sony będzie sprzedawać nową Alfę 950 56MPix, która wszystkie średnioformatowce łącznie z Pentaksem a nawet wielki format "będzie zjadać na śniadanie".
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
gebi, A potem wejdziemy na fora C i N i będziemy przekonywać ludzi że nie warto zostawać w tych systemach bo nie mają średniego :evilsmile:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
O to to! ;-) :lol:
Przed 2010r. można zapisać się na fora Canona i Nikona i ponarzekać co te firmy w ogóle robią i dlaczego nie widzą tego, że przyszłość to tylko średni format i dlaczego ich systemy nie zapewniają perspektyw rozwoju...
No i że oczywiście upadną, bo nie mają gotowych szkiełek do średniego formatu...

[ Dodano: 2009-03-24, 12:55 ]
Tak sobie myślę (tym razem na poważnie), że pomysł wypuszczenia 645d dopiero za rok może pochodzić od wcześniejszych badań, że w USA sprzedałoby się nie więcej niż 200 egzemplarzy i może w Japonii też nie było aż tak dużego zainteresowania, więc czekają nadal aż matryce będą tańsze i będą mogli zaoferować korpus w lepszej cenie? Ponadto była mowa o tym, że jen teraz stoi za wysoko i mniej opłacalny jest eksport, może czekają aż sytuacja w gospodarce się ustabilizuje?
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
ależ śliczny jest ten sprzęt... Kurde. gdyby wprowadzili go za 5-6 lat to może za moje pierwsze 12 wypłat byłoby mnie stać;) a oni co. w 2010 chcą wprowadzać? stanowczo za szybko... dla mnie...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
negocjatorek, ale przez to za te 5-6 lat kupisz używany za 8-10 wypłat, zamiast 12 :-P
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
opiszon, jak będzie fajnym sprzętem to nikt mi nie odda nawet za 15 wypłat ;) a jak chcą go rzeczywiście zrobić w ilości 200 sztuk no to tym bardziej. ;)
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
negocjatorek napisał/a:
200 sztuk


Łee?
ponoć w USA nie będzie dostępny, bo oszacowano, że tyle mogło by się sprzedać na tamtejszym rynku :-) a nie, że tylko 200 na cały świat? :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
apioo, dokładnie
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
przecież to będzie kosztować kilkanaście tysięcy euro.. za tą kasę będzie można kupić połowę dowolnego systemu konkurencji ;)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Piękny nie jest. Brakuje mi normalnego, starego pokrętła czasów. Dla porównania z nową wersją przypomnę starą



Tak, jestem pleśniakowy i nie przyzwyczaiłem się do pokrętełek pod palcami. To co mi się podoba, to dość duży wyświetlacz na górze. Pochylenie nawiązuje do MZ-Sa :-) , użyteczne ustrojstwo.

Wygoda używania strzałek... nie miałem w ręku 645D, więc mogę się tylko domyślać. Używając 645N wiem, że to kawał sprzętu, który pewnie trzyma się w ręku, ale... nie ma pod kciukiem żadnego klawisza! Nie wiem jak obsłużyć te strzałki, chyba lewą ręka, czyli nienaturalnie jakoś.

To tylko moje gadanie, bo i tak bardzo czekam na tę puszkę. Nadzieję, że będzie dostępny nie tylko w JP, ale też w USA i w Europie, mam równie wielką jak ta, że on wreszcie wejdzie do produkcji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach