dan  Dołączył: 11 Sie 2006
  Baaaardzo podejrzana aukcja...
Witam,

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że z tą aukcją jest coś nie tak? :-?

http://www.swistak.pl/auk...-obiektywy.html


BTW - co to za korpus i obiektywy?


Pozdrawiam,
dan
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Cena przegieta... :lol:

Pzdr
Spinner
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Baaaardzo podejrzana aukcja...
dan napisał/a:
Witam,

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że z tą aukcją jest coś nie tak? :-?

http://www.swistak.pl/auk...-obiektywy.html

BTW - co to za korpus i obiektywy?


To Pentax MG + M50/2 + dwa kundelki (chyba jakiś 28/2.8 i dłuższy zoom).

Cena z kosmosu. Choć sprzedawca pisze, że może zamienić się na komputer, to możeby jakiegoś ZX Spectrum wygrzebać...
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Baaaardzo podejrzana aukcja...
Jarek Dabrowski napisał/a:

Cena z kosmosu. Choć sprzedawca pisze, że może zamienić się na komputer, to możeby jakiegoś ZX Spectrum wygrzebać...


Przebijam! Mam Amige 500 i chetnie sie pozbede, nawet za kundelki ;)

Pozdrawiam,
J.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
o możeby jakiegoś ZX Spectrum wygrzebać...

ja mam - nawet moge duuuzo gierek na kasetach dolaczyc ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ZX Spectrum... ech łza się w oku kręci ;-) a kosztowało mnie toto roczną pensję 8-) (wersja Plus GBP 150,- , zakupiony w 1985 r. w firmie Electronic Export czy jakoś tak)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja miałem zwykłe Atari 65XE, ze zwykłego Pewexu. Nie wiem, ile pensji rodziców ono kosztowało (130 dolców, ale nie wiem ile zarabiali) - ale raczej sporo, bo przez następne pół roku masło było tylko w niedziele ;-)

[ Dodano: 2006-08-25, 11:46 ]
Pytanie: Ile to jest JEDEN?
Odpowiedź: Jest to ilość postów na Polskim Forum Pentaksa, potrzebna do zdryfowania z tematu wątku.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...średnia pensja (jeśli mnie pamięć nie myli) to było coś koło 14 USD po oficjalnym kursie :!:

[ Dodano: 2006-08-25, 17:51 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
(...)
Pytanie: Ile to jest JEDEN?
Odpowiedź: Jest to ilość postów na Polskim Forum Pentaksa, potrzebna do zdryfowania z tematu wątku.


Tu chyba żaden wątek nie trzyma wątku :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zadziwiające, że tak dużo wątku w wątku :-/
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
zorzyk napisał/a:
...średnia pensja (jeśli mnie pamięć nie myli) to było coś koło 14 USD po oficjalnym kursie :!:


Ale to zależy kiedy.
W okresie Atarynek to było jednak znacznie więcej.
Jak kupowałem swojego ZXa to wtedy było około 30$, przy Atari było ze 40-50$.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
....1985 - no nie pamiętam.... a może te 14 to było po czarnorynkowym? zarabiałem wtedy +/- 8000 zł.... masz racje - coś mi się pomieszało .... dolary były po 150 na ulicy... OK. ale fakt pozostaje, że kupił mi tego ZX wujek (bo miał konto dewizowe, bo wtedy pracował jako doradca rządowy od telekomunikacji), a potem ogłosił, że mi anuluje długi :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ale czyż nie jest to idealny obraz jak wygląda użytkownik pentaxa?? jak to kiedyś napisał MJ: "Pentax to firma rasowych fotografów. Rasowych, czyli takich, którym w żyłach płynie Dektol, którzy w piwnicy mają ciemnię i fotografują obiektywami odziedziczonymi po ojcach." Do tego bym dopisał "którzy godzinami czekali aż wgra im się gra na ZxSpectrum/Atari/Amidze, którzy programowali w LOGO i BASICu ii czerpali z tego przyjemność" :D
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
sołtys napisał/a:
którzy godzinami czekali aż wgra im się gra na ZxSpectrum/Atari/Amidze, którzy programowali w LOGO i BASICu ii czerpali z tego przyjemność"


coś w tym moze być,
co prawda jestem chyba najmłodszym ( lub jednym z najmłodszych) forumowiczów, ale już wybrałem system - Pentax i nic innego, już niedługo może uda mi się w końcu kupić dslr'a.

a ten Superfrog na Amidze 500+, coś pięknego. Nie to co teraz, nie liczyła się grafika, ale grywalność.
http://stare.e-gry.net/grapok.php?go=332
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tm napisał/a:
Nie to co teraz, nie liczyła się grafika, ale grywalność.

ooo tak - dzisiejsze gry mimo wspanialej grafiki, niesamowitego dzwieku, realności nie mają tego czegoś ... tego czegoś co przyciągało do salonów gier nad morzem .. jakiś taki feeling .. tak jak sprzęt Pentaxa :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach