Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Bawiłem się 2 dni temu nikonem d200 przez parę godzin... Oj, ciężka maszyna... Ale jeśli miałbym zmieniać system to tylko na d200/300... Szybkość pracy autofocusa jest niezaprzeczalna, ale z jego trafieniami jest imho nie tak znowu dużo lepiej niż w moim leciwym *istD z śrubokrętowymi obiektywami. Strzelałem w nieoświetlonym pomieszczeniu z oknami zasłoniętymi 'wertykalami'. Ilość chybionych ostrzeń i 'szperania' była niewiele mniejsza niż ista... Ale za to praca z sb-800... Marzenie...

 
tank102  Dołączył: 11 Mar 2008
Panowie jaka szybkość na Nikonie , Proszę sobie zadać pytanie na jakich obiektywach i ile one kosztują. I chciałbym zapytać się się czy już ktoś testował nowe dziecko Pentax K20 w szybkość AF. Po za tym nie chcę aparatu do reporterki i ilości seryjnej zdjęć (o C 40D) na forum Canona piszą o niektórych brudnych matrycach. Chcę kupić maszynę która nie zapoci się i nie zakurzy na wycieczkach po Afryce, oraz bedę mógł podejrzeć zdjęcie na monitorze w trakcie robienia foto i to jest też duży plus. Nie mówiąc o możliwościach zawilgocenia się na mazurach. I dlatego wybór padł , jak padł. Po zakupie i pierwszych testach napiszę czy warto było wybrać K 20.
A prawdę powiedziawszy dawno miałem ochotę na K10 ale niestety , nie miał polskiego menu.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
tank102, odpowiedzieć na Twoje pytanie będziemy mogli, dopiero wtedy jak kilkoro z nas będzie miało k20d. Teraz dyskusja jest bezprzedmiotowa.
I nie słuchaj ThomFoto z tą przesiadką w górę. Jeżeli jesteś zaawansowanym amatorem to obecność segmentu profi w systemie nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia. Nie będziesz przecież wydawał taczki pieniędzy na aparat, którego możliwości i tak nigdy nie wykorzystasz. Właściwie liczą się tylko obiektywy, a te są w każdym systemie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tank102 napisał/a:
bedę mógł podejrzeć zdjęcie na monitorze w trakcie robienia foto i to jest też duży plus
Kompakty tez są uszczelniane. Więc po co wydawać 4k, by robić zdjęcia poprzez monitor z tyłu korpusu :-P
tank102 napisał/a:
Chcę kupić maszynę która nie zapoci się i nie zakurzy na wycieczkach po Afryce
Akurat N200D i N300D także są uszczelniane.
Pentagram napisał/a:
Jeżeli jesteś zaawansowanym amatorem to obecność segmentu profi w systemie nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia.
Popieram. Dla amatora, nawet zaawansowanego, Pentax K20D jest bardzo dobrym wyborem( hm..ja to napisałem ? 8-) ) .
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
ThomFoto napisał/a:
Nikon własnie ogłosił obniżkę cen w odpowiedzi na cashback canona.


rzuc linkiem
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
http://fotografuj.pl/News...on_D300/id/1519
Zaszaleli, 5%.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
argawen napisał/a:
Popieram. Dla amatora, nawet zaawansowanego, Pentax K20D jest bardzo dobrym wyborem( hm..ja to napisałem ? 8-) ) .


powiedziałbym że dla amatora, nawet zaawansowanego to i k10 jest znakomitym wyborem. szczególnie mając na uwadze obecną cenę. zaoszczedzone złotóweczki można wydać na szkielka. np na 77ltd
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
powiedziałbym że dla amatora, nawet zaawansowanego to i k10 jest znakomitym wyborem
Oczywiście, ale watek jest o K20D :-> .
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Moglibyście przestać mówić o "profesjonalistach", "półprofesjonalistach", amatorach itd... Przecież to głupota! Co to niby znaczy? W czym niby k10d/k20d ustępuje np. d200 przy np. fotografii reporterskiej? (mówimy o korpusie, nie o szkłach)? Gdzie przez reporterkę rozumiem pracę lokalnego fotoreportera -fotografowanie widoczków miasta, spotkań polityków z mieszkańcami itd...

Na czym ma polegać różnica między 'zaawansowanym amatorem' a 'półprofesjonalistą' (bycie pół-w-ciąży?)
 
wain  Dołączył: 23 Sty 2008
 
Grendel napisał/a:
Gdzie przez reporterkę rozumiem pracę lokalnego fotoreportera -fotografowanie widoczków miasta, spotkań polityków z mieszkańcami itd...

Na czym ma polegać różnica między 'zaawansowanym amatorem' a 'półprofesjonalistą' (bycie pół-w-ciąży?)


Wg Mnie Lepiej brzmi "Półprofesjonalna Lustrzanka" zamiast "Prowincjonalna Lustrzanka" :mrgreen:

Z opowiesci forumowych ( bo sam tego nie doswiadczylem ) albo nawet oglądajac telexpress widac dokladnie jak wyglada praca reportera .. dlugie serie z flashem zeby chociaz jedna fotka byla trafiona(bez przepalu z flasha kolegi obok), walka w tlumie reporterow z aparatem nad glowa i seria na chybil trafil, dziennie po kilka tys zdjec materialu( zywotnosc migawki sie klania ). W takich warunkach nie wiem czy k10d by sie sprawdzil. Pewno d200 i 40d tez nie i dlatego nikt nie nazywa ich aparatami "Profesjonalnymi". Po to sa aparaty serii D2H, D3, 1d i one sa reklamowane jako "profesjonalne". Zreszta, mysle ze kazdy dobiera narzedzie do jego potrzeb a nie na podstawie reklam, folderow reklamowych czy nazwie sprzetu i mi akurat "półki" cenowe czy nazwowe jakoś nie przeszkadzają ani nie pomagają ani tym bardziej mnie nie obrażają :mrgreen: :-B
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
no i zaczął sie zjazd z ceny
http://www.pstryk.pl/details:7440/pentax+k20d+body

juz poniżej 4K. samo body ale jak ktos kita nie potrzebuje to dobra oferta
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen napisał/a:
Jak Bogusz dał mi Nikona w łapki, to po naciśnięciu spustu nie zauważyłem, że Nikon już naostrzył :-P
Jak mi kolega dał potrzymać Nikona, to nawet nie wiedziałem kiedy zrobiłem fotkę, myślałem że jeszcze łapie AF ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
wain napisał/a:
nawet oglądajac telexpress widac dokladnie jak wyglada praca reportera .. dlugie serie z flashem zeby chociaz jedna fotka byla trafiona(bez przepalu z flasha kolegi obok), walka w tlumie reporterow z aparatem nad glowa i seria na chybil trafil,


no co ty, takie foto pstryki nie mają nic wspólnego z fotografią i reporterstwem..
dostarczają stosów nie potrzebnych nikomu zdjęć zazwyczaj, zapełniając mniej lub bardziej szemrane periodyki papierowe i nie tylko. tj większość (chociaż nei wszyscy) fotografowie ślubni, którzy nieustannie dyskutują o sprzęcie i jego istotności dla ich bardzo istotnej pracy.

a najlepsze zdjęcia i tak robią leicą wszyscy :-P
 

Fenek  Dołączył: 02 Sty 2007
[quote="wain"]
Grendel napisał/a:

dlugie serie z flashem zeby chociaz jedna fotka byla trafiona(bez przepalu z flasha kolegi obok), walka w tlumie reporterow z aparatem nad glowa i seria na chybil trafil, dziennie po kilka tys zdjec materialu( zywotnosc migawki sie klania ). W takich warunkach nie wiem czy k10d by sie sprawdzil. Pewno d200 i 40d tez nie i dlatego nikt nie nazywa ich aparatami "Profesjonalnymi". Po to sa aparaty serii D2H, D3, 1d i one sa reklamowane jako "profesjonalne". :mrgreen: :-B


Zgodziłbym się z Wain'em...
mój znajomy reporter ma ciekawy pogląd na profesjonalność sprzętu - otóż za jedną z najważniejszych cech aparatu profi uznaje czas od naciśnięcia spustu do zrobienia zdjęcia... a to jest związane z tym, że ten czas musi być krótszy od mrugnięcia/ zamknięcia oczu.. Sam używa C5d....
nie wiem na ile jest to poważne ale ciekawe - nie...? ;)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Fenek napisał/a:
nie wiem na ile jest to poważne ale ciekawe - nie...? ;)


Weź jakiś stary kompakt i sam się przekonaj :-P

Na ile to jest poważne nie wiem - nie jestem fotoreporterem, ale dość irytujące gdy chcesz uwiecznić głupią minkę siostry :mrgreen:
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Taaa.....Nikony są szybkie! Znajomy zanim dał mi potrzymać swój aparat to najpierw wyjął kartę ze zdjęciami, które dopiero miałem zrobić...A one już tam były! :mrgreen:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
No ba! 1005 polowy czujnik matrycowy z 3D Colour Matrix. Jeszcze nie masz pomysłu na zdjęcie, ale on już wie jaka będzie ekspozycja!
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
czasami odnosze wrazenie, ze najlepiej na tym forum wychodzi szydzenie z konkurencji...
nie spotkalem sie z czyms takiem na innych forach konkurencyjnych systemow...
no ale kazdy sam sobie wystawia swiadectwo.

pozdrowienia
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Nie przesadzaj, akurat tutaj najczęściej marudzi się na własny system :lol:

Pożartować ze sloganów reklamowych zawsze można ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach