marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tokina 20-35/3.5-4.5
Witam

Szukam czegoś szerokiego (DS) - ta Tokina może nie jest za szeroka, ale przejrzałem http://www.photozone.de/a...itar%20AF%27%22 i wynika z tego, że jest to dość dobre szkło. Tak łażąc po mieście znalałem coś takiego za 799zł (nowe z gwarancją). Ktoś go używa?

Pozdrawiam
Marucha
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Są dwie wersje tej Tokiny (I i II) - różnią się m.in średnicą filtra (72 i 77mm)

Miałem na analogu (72mm - nie pamiętam, czy to jest I czy II) - bardzo fajna była. Tak naprawdę to dzięki niej dowiedziałem się, że bardzo lubię szeroki kąt. Porównywałem na slajdach z SMC-M 24-35/3.5 i nie widziałem jakiejś wielkiej różnicy. Duża, ciężka, w końcu to zoom od 20mm na pełną klatkę. Sprzedałem facetowi, co miał ją używać właśnie na cyfrze i po otrzymaniu jej nachwalić sie nie mógł. Tyle, że nie do końca mu wierzę - bo jakoś nie wierzę w "analogowe" szkła ~20mm świetnie pracujące na matrycy... moja rada - przestrzelaj je w sklepie, jak możesz. No i w stopce u Ciebie nie widzę żadnej puszki na film... a to szkło naprawdę sporo waży, jak to starsze Tokiny. Znaczy, do filmu i cyfry to chyba fajny wybór (po sprawdzeniu na cyfrze), a do samej cyfry to bym się mocno zastanawiał.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
zastanawiał czy nie - jaka alternatywa w takiej cenie?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tokina 20-35 za 799 zł ???? Naprawdę jest róznica do DA 18-55 za 499 na allegro (aster-foto) ????
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sam sobie odpowiem - a jak by do kita porównać? :->
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
zastanawiał czy nie - jaka alternatywa w takiej cenie?


Kit 18-55 oczywiście. Tańszy, lżejszy, mniejszy, fakt - ciemniejszy. I wątpię, czy słabszy optycznie.

Marucha, kup tę Tokinę, jakąś puszkę z muzeum, Velvię i marsz w plener. Zobaczysz inny świat...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a gdzie ciemniejszy? W tym zakresie to pewnie identycznie.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marucha, kup Pentax DA 18-55 , cytat ;-) : "i marsz w plener. Zobaczysz inny świat..." :mrgreen:

[ Dodano: 2006-08-25, 22:15 ]
w końcu nasz DS-a!
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam ponownie :mrgreen:

Jarek Dabrowski napisał/a:
Marucha, kup tę Tokinę, jakąś puszkę z muzeum, Velvię i marsz w plener. Zobaczysz inny świat...

Spoko - jest to w moich planach (ta puszka). Moja stopka nie wszystko mówi, choć aktualnie rzeczywiście nie mam analoga. Dość długo fociłem w czasach, kiedy Zenity wszelkich odmian były szczytem (realnym) marzeń fotoamatora - ja i tak wolałem Feda 8-)
Co do tej Tokiny - na photozone ma dużo wyższe noty od kita. Wiem, że nie do końca można ufać takim ocenom, no ale przecież trzeba gdzieś się rozejrzeć, a z tego co zauważyłem, jest dość miarodajny serwis.

Pozdrówka
Marucha

[ Dodano: 2006-08-25, 22:24 ]
I jeszcze jedno - postaram się w sklepie zrobić parę próbnych fotek. Mam nadzieję, że pozwolą...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
hm hm hm.... Ty już masz 18-55! To nie kupuj drugiego ;-) Idź w plener... ;-)

[ Dodano: 2006-08-25, 22:27 ]
Chyba mi się coś coś popiórkało... Niemasz DA... no to kup DA :!:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Co do tej Tokiny - na photozone ma dużo wyższe noty od kita. Wiem, że nie do końca można ufać takim ocenom, no ale przecież trzeba gdzieś się rozejrzeć, a z tego co zauważyłem, jest dość miarodajny serwis.


Pamiętaj o tym, że szerokie szkła różnie pracują na kliszy i na matrycy (na tej drugiej przeważnie gorzej). A na Photozone najprawdopodobniej zdecydowana większość ocen jest "żelatynowa" - i się nie dziwię, bo tak jak pisałem, na filmie to jest bardzo fajne szkło.

[ Dodano: 2006-08-25, 16:30 ]
zorzyk napisał/a:
hm hm hm.... Ty już masz 18-55! To nie kupuj drugiego ;-) Idź w plener... ;-)

[ Dodano: 2006-08-25, 22:27 ]
Chyba mi się coś coś popiórkało... Niemasz DA... no to kup DA :!:


:mrgreen: Żorżyk, pewnie w swoją stopkę zajrzałeś... ile to już browców dzisiaj? :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
(...)
:mrgreen: Żorżyk, pewnie w swoją stopkę zajrzałeś... ile to już browców dzisiaj? :-P


Nie pytaj :shock:
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
ja tam jestem zadowolony ze swojego szkła (o tym zakresie) fakt że na slajdzie jeszcze nie przeszedł testu... jak narazie slajd wymeczony tele z fotobasii na dzieciach (bez skojarzen;p)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach