Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
K10D i Ricoh XR Speedlite 300P
Witam,
Czy lampę (jak w temacie) można podłączyć do K10D bez obawy uszkodzenia korpusu?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
pewnie jeszcze nikt tego nie robil, ale mozesz sprawdzic napiecie na stopce i bedziesz mogl zalozyc, ze nic sie nie stanie lub nawet nie probowac jej podlaczac. Troche z innej strony, co chcesz osiagnac? Ta lampa nie obsluguje pttla, wiec zostaje praca w manualu - czy o to Ci chodzi?
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Gdyby pasowała "elektrycznie" myślałem o zastosowaniu jej jako większej lampy pod warunkiem, że wogóle zechciałaby wsółpracować z aparatem.
Ale nie mam zamiaru jej podłączać. Bardziej z ciekawości pytałem.
 

Sirhan  Dołączył: 06 Mar 2008
Tomaszttr napisał/a:
Gdyby pasowała "elektrycznie" myślałem o zastosowaniu jej jako większej lampy pod warunkiem, że wogóle zechciałaby wsółpracować z aparatem.
Ale nie mam zamiaru jej podłączać. Bardziej z ciekawości pytałem.

Odkopię ten wątek, bo akurat mam identyczne pytanie, znalazłem tylko to http://forums.popphoto.co...hread.id=108605 gdzie jeden pisze "you sure can" a inny "I wouldn't risk it" i weź tu bądź mądry... taka lampa właśnie do mnie jedzie, ale nie mam miernika i nie chcę kupowac go tylko po to żeby zmierzy napięcie na stopce, może więc ktoś pomoże?

A tak w ogóle to pierwszy mój post, więc dzień dobry :)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Sirhan - a skąście som - jak gdzieś w okolicy DC to ci zmierzę ;-)
 

Sirhan  Dołączył: 06 Mar 2008
hmm... jam jest chłop z płw. apenińskiego, więc raczej nie da rady :)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Sorki, ale kabelki do mojego miernika mają tylko 1metr ;-)
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Ja już rozwiązałem ten problem.
Jedzie do mnie Metz 48 AF-1 :-D
 

Sirhan  Dołączył: 06 Mar 2008
JackDeJack, :D to rzeczywiście mógłby by kłopot

OK, to następne pytanie - czy napięcie na stopce mierzy się po prostu przykładając miernik do styków i już, czy może jego wartoś zmienia się w momencie "odpalenia" i trzeba jakiś specjalny miernik czy oscyloskop czy w ogóle jakiś kosmiczny przyrząd? Znalazłem w pracy jakiś miernik uniwersalny i po prostu zmierzyłem napięcie na stopce bez wyzwalania lampy, wyszło mi 4,6V, jeśli to właśnie tak się mierzy to lampa wydaje się bezpieczna, niech mnie ktoś upewni może plz :)

BTW, jaki flash do K10D tak do 700-800zł miałby P-TTL i własną automatykę? Normalnego TTL'a K10D nie ma, racja?

dodano:
Oficjalnie stwierdzam, że mój K10D współpracuje ze wspomnianą powyżej lampą bez problemu i szlag go nie trafił. (to jakby ktoś kiedyś miał podobny problem i akurat tu go archiwum przyniosło)

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sirhan napisał/a:
Normalnego TTL'a K10D nie ma, racja?
Racja.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach