Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Zdrada!!!!????!!!!????
Witam.
Jeszcze to ostateczne TAK nie zostało powiedziane, a już mam ochotę na skok w bok!!! Poogladalem sobie S. Alfe i już nie wiem co robić. Do tej pory bylem przekonany do Pentaxa w obudowie Samsunga GX-S. Póżniej chwila zastanowienia - może jednak K100 (nowsza konstrukcja, AS). A teraz po obejrzeniu Alfy sam nie wiem. Ma toto zalety - wygodnie się trzyma, 10 mln (nie jestem pixelomaniakiem, ale zawsze to więcej szczegółów), system DRO (o którym mówią, że jest skuteczny). Ale z drugiej strony podobno szumy ponad miarę, kit co kręci mordą, mniejsze ISO. W Pentax'ie funkcja wysprzęglania AF i możliwość ręcznego doostrzania to jest właśnie to - działa super (nie wiem jak w rzeczywistym użytkowaniu - znam tylko z oględzin w MM).
Panowie posiadacze K100 - dzielcie się wrażeniami!!! Może złe myśli od tego odejdą.
Pozdrawiam
Mirek
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
Dla zdrajcy kara może byc tylko jedna - niech sobie kupi Alfę ! :mrgreen:
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Jak chcesz wchodzić w Minolte.. ja jak miałbym juz zdradać.. to nowy Canon 400D, bo on - co tu duzo mowic - matryce ma IMHO najlepsza... i tez 10mln... tylko tam szkła cholrenie drogie...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mirek, jeżeli uważasz, że Alfa to jest to, co da Ci radość z focenia - inwestuj w nią. Przecież o nic innego nie chodzi, niż zadowelnie z własnej działalności. Przy czym, jeżeli nie jesteś na 100% przekonany, udaj się również na prezentację Nikona D80 - nie wykluczone, że wówczas zmienisz zdanie. Może również postaraj się dorwać do K100D. Wiesz - najgorsze, co mógłbyś uczynić, to zakup nad którym później byś jedynie siedział i płakał.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Ale cena Canona już nie ta!!! Alfa stoi po 2800 zł., co jest niewiele drożej od K100. Canon będzie grubo powyżej 3000. Zakładałem, że lustrzankę kupię jesienią, więc pomału termin się zbliża, a do tego czasu Canon nie spadnie.
Dobra, ale koniec argumentów na plus dla Alfy bo mam się przecież ustrzec przed zdradą. Chwalimy Pentaxa!!!!
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
2800? To czy ja wiem czy tak niewiele drozej od K100D? To jakies 600 zl (korpus K100D kosztuje ok. 2200). Jak sie dobrze postarasz to za te cene kupisz trzy manualne, staloogniskowe szkla Pentaxa (28, 50 i 135), ktore jakoscia obrazu pobija kazdy zoom Minolty w cenie powiedzmy do 3000 zl :-) Szkla uzywane do systemu KM ze wzgledu na coraz wieksza ilosc sprzedanych korpusow robia sie "normalne" czyli nie tansze jak w innych systemach a nowe szkla AF Sony sa zdecydowanie drozsze niz u konkurencji w tym u Pentaxa (patrzylem na ceny w USA, u nas jeszcze nie wszystkie szkla sa w sprzedazy - zobacz na www.bhphoto.com - np. szeroki 11-18/4.5-5.6 Sony kosztuje 650$ - to jest 40$ wiecej niz Pentax DA 12-24/4 - to moze bylaby mala roznica, ale Pentax ma stale swiatlo w calym zakresie leposze niz Sony "od dolu" - a to olbrzymia roznica. 50/1.4 Sony kosztuje 2x tyle co Pentaxa. Tak wiec przy wyborze systemu trzeba kierowac sie caloksztaltem a nie tylkoi korpusem, ktory czesto pozniej stanowi ulamek wartosci zakupionego sprzetu :mrgreen: A poza tym poczekaj do 14 wrzesnia, kiedy to spodziewamy sie premiery wyzszej kllasy Pentaxa 10 MPix pod nazwa K10D ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mirek, - DRO - generator szumow...poszukaj dokladnie po sieci znajdziesz zapewne sporo obrazkow...- jest tak samo skuteczny jak software z PSie z 16bitowego RAW-a (to moge tylko powiedziec na podstawie tego co wyczytalem w sieci0
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No i dodajmy, to to ma jakies tam znaczenie jak sie fotografuje w JPEGach, nie ma takiej opcji dla RAW...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A tak przy okazji (kolejny OT ;-) ) To jak odbieracie foty DRO? Dla mnie (zwłaszcza w wersji advencet) beznadziejne. Sztuczne wyciąganie cieni spowodowało totalne spłaszczenie ujęcia (Wersja normal jeszcze jest akceptowalna).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A jak bedzie ci sie chcialo to poczytaj yen watek....niezbyt to optymistycznie brzmi choc ja do szumofobow sie nie zaliczam to jakosc kitowego szkla jest powalajaca :
http://usenet.gazeta.pl/u...ws.gazeta.pl%3E
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mirek napisał/a:
Ale cena Canona już nie ta!!! Alfa stoi po 2800 zł., co jest niewiele drożej od K100. Canon będzie grubo powyżej 3000.


Spójrz tu:
http://www.foto-raj.com/i...anie=cena#tutaj

Nie kupuj Pentaxa - będzie więcej szkieł dla nas 8-)

;-)


Pozdrawiam,
dan
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Szkla uzywane do systemu KM ze wzgledu na coraz wieksza ilosc sprzedanych korpusow robia się "normalne" czyli nie tansze jak w innych systemach


Trzy lata temu, kupiłem "flintę" do Minolty (kultowy 70-210/4) za ~70$. Teraz ceny dochdzą do 200$ :-) .

Cytat
np. szeroki 11-18/4.5-5.6 Sony kosztuje 650$ - to jest 40$ wiecej niz Pentax DA 12-24/4 - to moze bylaby mala roznica, ale Pentax ma stale swiatlo w calym zakresie leposze niz Sony "od dolu" - a to olbrzymia roznica.


Tamron/KonicaMinolta/Sony 11-18 przede wszystkim jest słabszy optycznie od Pentaksa. W porównaniu szerokich szkiełek wypadał najsłabiej.

Cytat
A poza tym poczekaj do 14 wrzesnia, kiedy to spodziewamy się premiery wyzszej kllasy Pentaxa 10 MPix pod nazwa K10D ;-)


O, a tu mnie zaciekawiłeś. Możesz napisać coś więcej?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Trzy lata temu, kupiłem "flintę" do Minolty (kultowy 70-210/4) za ~70$. Teraz ceny dochdzą do 200$ :-) .

Tak, u nas tez jak sie pojawily cyfranki KM, to ceny flinty poszly mocno w gore.

Cytat
Tamron/KonicaMinolta/Sony 11-18 przede wszystkim jest słabszy optycznie od Pentaksa. W porównaniu szerokich szkiełek wypadał najsłabiej.

No i mechanicznie jest klase slabszy.

Cytat
O, a tu mnie zaciekawiłeś. Możesz napisać coś więcej?

No mnie to rowniez zainteresowalo, chetnie cos poczytam na ten temat ;-)
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdrajca?
Urwać mu jajca!



I to jest argument nie do przeskoczenia (-;
 
SzM  Dołączył: 02 Sie 2006
Co przemawia za Alfą (czyli co powinno być w K100D):
(na podst literatury przedmiotu)
- matryca 10mpix otrząsająca się z kurzu przy on/off
- pożyteczna funkcja obracania obrazków w zależności od orientacji korpusu
- cała potężna linia obiektywów, m.in. z Zeissowską optką i powłokami T* (czyli de facto biźniakami naszych SMC), a zwłaszcza ten, którego najbardziej zazdroszczę soniaczom = vario-sonnar DT 18-80 3,5-4,5
- wysoko uniesiona wbudowana lampa (czerwone oczy!, ponoć w K100D jest lepiej niż w istach, mz-kach)
- przyjemnie leży w ręce (K100D już na szczęście postęp w porównaniu z istami)
- cena

co jest be:
- tendencja do prześwietlania zwłaszcza z tym cudem DRO (czy jak mu tam)
- tendencja do schodkowania na kontrastowych granicach (generalnie jakość obrazu, szumy - pentax ze swoją 6mp matrycą górą!!!)
- akumulatory dedykowane (choć z drugiej strony jest w komplecie ładowarka i porządny akumulator)
- nie ma hyper-manuala, choć ergonomia wydaje się dosyć poręczna
- eye start, bezsensowny gadźet
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
SzM napisał/a:
matryca 10mpix otrząsająca się z kurzu przy on/off

racja z wieksza matryca mozna sie wozić, aczkolwiek czy to otrzasanie kurzu to nie bajer (i czy działą?)
SzM napisał/a:
pożyteczna funkcja obracania obrazków w zależności od orientacji korpusu

I tak na kompie obrócisz (kolejny barier - to nie zmieni tego jakie zdjecie zrobisz)
SzM napisał/a:
cała potężna linia obiektywów

U pentaxa na ilość i jakość tez nie pomarudzisz...
SzM napisał/a:
wysoko uniesiona wbudowana lampa

Wbudowane lampy to i tak rzecz dedykowana dla rodziny (zdjec mamy i synka:)), lampe to trzeba sobie dokupic, porzadna...
SzM napisał/a:
przyjemnie leży w ręce

To chyba racja, bo te nasze Pentaxa to malenkie.. a ja mam duza łape..
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
SzM napisał/a:
- cała potężna linia obiektywów, m.in. z Zeissowską optką i powłokami T* (czyli de facto biźniakami naszych SMC), a zwłaszcza ten, którego najbardziej zazdroszczę soniaczom = vario-sonnar DT 18-80 3,5-4,5

W praktyce to "odgrzewane kotlety", czyli szkla Minolty w nowych barwach - nie ma czym sie podniecac. Zeissy raptem trzy - mniej niz porownywalnej jakosci Limitedow u Pentaxa (6 lacznie z planowanym DA 70). Razem jest 19 szkiel z czego tylko kilka dostepnych teraz. Pentax ma w tej chwili w sprzedazy 22 szkla, jesli doliczyc planowane na ten rok (jak to jest u Sony), to razem bedzie 25... Ponizej aktualna lista + mapa planow na ten rok:
http://www.digital.pentax.co.jp/en/lens/

Cytat
- przyjemnie leży w ręce (K100D już na szczęście postęp w porównaniu z istami)

Wszystkie cyfrowe ist-y poza pierwszym -D tez bardzo dobrze leza w reku, dzieku konstrukcji gripa podobnej do tej z MZ-S, gdzie ostra krawedz pozwala "zachaczyc" palcami i wygodnie trzymac aparat.
 
SzM  Dołączył: 02 Sie 2006
- nie wiem na ile skutecznie działa antykurz w sony, ale lepiej mieć niż nie mieć; jeśli jest coś dzięki czemu można potencjanie zaoszczędzić czasu na ślęczeniu przed komputerem to naeży z tego korzystać - dla mnie ewidentny plus dla sony
- jeśli masz do obrobienia 250 obrazków ze ślubu na "za godzinę" każda sekunda się liczy, mnie osobiście obracanie obrazków cholernie wkurza, na dodatek tej głupiej czynności nie da się zautomatyzować w kompie; poza tym zamiast obracać w tym czasie możesz robić już następne zdjęcia!
- co do obiektywów, mam na myśli te nowe, produkowane; tu niestety jest średnio...; poza tym właśnie takiej pentaxowskiej topowej 18-80 mnie osobiście bardzo brakuje (mój ulubiony pełnooobrazkowy zoom to 28-105)
- lampą wbudowaną często zdarza mi się doświetlać outdoorowe portreciki - tu oczywiście problem oczu nie występuje, ale to dowód na to, że wbudowana się przydaje nie tylko "u cioci na imienianach", poza tym trudno ze sobą wszędzie i zawsze targać Metza, i tu znów oczywiście można te oczy korygować w kompie, ale... patrz wyżej
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
JN napisał/a:
racja z wieksza matryca mozna się wozić, aczkolwiek czy to otrzasanie kurzu to nie bajer (i czy działą?)


Działa - nie działa:

http://www.ephotozine.com...cfm?test_id=468

Tylko Pentax :mrgreen:


Pozdrawiam,
dan
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
masz racje... kupuj Sony:) My biegniemy po Pentaxa... więcej dla nas:) i pozdrowienia dla cioci...
Ps. jak czesto robisz śluby... tez tak chce.. przynajmniej wódka za darmo:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach