plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do sterowania SR-em nie jest potrzebny czujnik położenia korpusu ale czujniki wykrywające kierunek ruchu body a ten nie musi być w żaden sposób powiązany z jego położeniem.
 
cig13  Dołączył: 23 Sie 2006
Co do obracania to jeszcze zaznacze, że ACDSee, które jest dodawane do pentaxa (nie wiem na ile jest okrojone) ma funkcję maswoego obracania o dowolna ilość stopni.

Po prostu w widoku przeglądania masowego zaznaczamy te fotki, które chcemy obrócić
(wielkość nagłówków każdy reguluje jak chcę)
i... CTRL+J (narzędzia ->przerzuć/obróć)
Ale ten banał chyba już wszyscy znają (mam nadzieję).
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
plwk napisał/a:
Do sterowania SR-em nie jest potrzebny czujnik położenia korpusu ale czujniki wykrywające kierunek ruchu body a ten nie musi być w żaden sposób powiązany z jego położeniem.


Wiem, ale tutaj to musiałby się wypowiedzieć ktoś kto wie jak to sterowanie jest zrobione. Być może jakoś dałoby się taką informację z nich pobrać (chociaż osobiście wątpię).
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk napisał/a:
czujniki wykrywające kierunek ruchu body a ten nie musi być w żaden sposób powiązany z jego położeniem

a mozesz powiedziec, jakie konkretnie "czujniki ruchu" masz na mysli?
Bo np takie akcelerometry, ktore doskonale nadawalyby sie do wykrywania ruchu, bez problemow programowo mozna by wykorzystac do ustalania orientacji kamery - wykorzystujac do tego wszechobecne przyspieszenie ziemskie ;-) Druga mozliwosc to zyroskopy, ktore pentax stosuje w swoich kompaktach (czuc/slychac charakterystyczne rozkrecanie sie zyroskopow po wlaczeniu aparatu). One chyba faktycznie nei nadaja sie do wykrywania polozenia. Czy ktos wie, czy SR w K100D oparty jest na zyroskopach?

Tak poza tym, to prosze Was, darujmy sobie opisywanie metod obracania obrazkow, bo kazdy pentaksiarz jest na to skazany i zapewniam, ze kazdy sobie z tym jakos radzi ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie mam najmniejszego pojęcia jakie czujniki zastosowano, jaka jest ich czułość i jak są oprogramowane.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach