ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
neopan 400@1600 w fomadon excel'u (w-27)
no to w końcu przetrenowałem tą kombinację. poniżej efekty. sam nie wiem co o nich myśleć...

neopan 400 forsowany do 1600 i prześwietlony o 1ev.
wołany w stock'u tego czeskiego x-tol'a. 9 minut, 20 stopni, pierwsze 10s z każdej minuty to obracanie do góry nogami koreksu a później 50s spokoju. uczciwie płukany i utrwalony.

skanowanie na nikonowskim coolscan'ie 3 na ustawieniach domyślnych (kolor slajd) i automatycznych (żadne krzywe, kompensacje itp). później gimp a w nim zmiana trybu na grayscale, odwrócenie za pomocą krzywych (metoda alkosowa ale bez wykorzystania jego krzywych, które u mnie akurat średnie efekty dawały). przeskalowanie do 72dpi i zmniejszenie rozmiaru do prezentacji na forum oraz crop z oryginału bez przeskalowania.

no a efekt jest taki (crop):



tu jest pełna klatka: http://images31.fotosik.p...f3e523b68b9.jpg

nie wiem czy czegoś nie spierniczyłem w procesie wywoływania.

sam nie wiem czy to "ziarno" mi się podoba. ale na formacie 20x30 pewnie nie będzie z tym najmniejszego problemu. za to wywoływacz nie jest drogi (15zł za porcję na 12 rolek).

co o tym inni ściemniacze myślą?


ps. milo: sie mi wysłało jak chciałem wklepać literkę "ś" - ma macu klawisze funkcyjne są odwrócone i wyszło "wyślij" :-P

ps2. mniejsza o kadr, ostrość i ujęcie - klatka przykładowa niekoniecznie udana.

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
gdzie sa?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spierniczyles - emulsja ci sie pomarszczyla. W jakiej temperaturze plukales?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
To jest ziarno :-D
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
zgaduję: za ciepłej?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
emulsja ci sie pomarszczyla.

Wytłumacz mi proszę - kaj to widzisz?
Na powiększeniu? [wygląda jak popękana ziemia? - strzelam :-) ].
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Byla kiedys taka stronka z powiekszeniami i z przykladami zlego wolania. Chyba ktos na forum podawal nawet. Zaraz poszukam.
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
dan napisał/a:
Byla kiedys taka stronka z powiekszeniami i z przykladami zlego wolania. Chyba ktos na forum podawal nawet. Zaraz poszukam.

byłoby super!

a jak nie znajdziesz, to jest szansa, że sam coś takiego zmajstruję - materiałów mam sporo :oops: ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ryve napisał/a:
zgaduję: za ciepłej?


Najpierw cieplej, potem zimnej. Skurczyla sie za szybko :-|

dan napisał/a:
To jest ziarno


To nie jest ziarno.
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
alkos napisał/a:
Najpierw cieplej, potem zimnej. Skurczyla sie za szybko :-|

to się zgadza. przy czym starałem się zmieniać temperaturę wolno i stopniowo. no nic. dzisiaj zrobię następną rolkę bez kombinowania z temperaturą.
alkos napisał/a:
dan napisał/a:
To jest ziarno

To nie jest ziarno.

oj, no przecież śmiał się ze mnie (i słusznie). pocieszam się tym, że błędów nie robi tylko ten, kto nic nie robi. no i może ktoś inny na moim przykładzie czegoś się nauczy.

zastanawiam się czy nie spróbować takiego neopana wywołać w r09... bo ten wywoływacz w każdej innej sytuacji daje jak dla mnie bardzo zadowalające efekty.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ryve napisał/a:
zastanawiam się czy nie spróbować takiego neopana wywołać w r09... bo ten wywoływacz w każdej innej sytuacji daje jak dla mnie bardzo zadowalające efekty.


Bardzo lubie ta kombinacje :-)
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
a nie będzie nadużyciem z mojej strony, jeśli zapytam jaki czas i stężenie (przy jakiej temp) lubisz najbardziej? ;-)

massivedevchart podaje tylko 1+25 dla 400@1600 (10min przy 20stopniach).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
1+50, 9 minut, 20 stopni, rodinal.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
To nie jest ziarno.

To zarcik byl :-P

ryve, nie moge znalezc tej strony... Ale jeszcze poszukam.
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
dan napisał/a:
ryve, nie moge znalezc tej strony... Ale jeszcze poszukam.

spoko (mnie też jakoś się nie napatoczyło). ale jak znajdziesz, to podaj namiary - zawsze warto wiedzieć jak lepiej te foty robić.

mam już neo w koreksie. jutro będę wiedział co z niego wyszło - postaram się co do stopnia utrzymać zgodność wszystkich temperatur.
 

D.M.M.  Dołączył: 20 Cze 2007
dan napisał/a:
Byla kiedys taka stronka z powiekszeniami i z przykladami zlego wolania. Chyba ktos na forum podawal nawet. Zaraz poszukam.


Hmmm ... może o to chodzi http://micro.magnet.fsu.e...singerrors.html
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
D.M.M., bingo! :-D

Wielkie dzieki! :-B
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
D.M.M.: dzięki!

a poniżej podejście drugie. jednak to było to - dzięki alkos za radę! trzymanie takiej samej temperatury (+- 1deg) na każdym etapie wołania pomogło. mówiąc szczerze trochę jestem zaskoczony. nie jestem ciemniową α i Ω, ale wołałem już różne materiały (mniej więcej od 10lat) i jeszcze nigdy nie natrafiłem na tak wrażliwy. widać jak mało jeszcze wiem.

w każdym razie neo z w-27 coraz bardziej mi się podoba...

a oto crop z celofanu wywołanego z większą starannością niż ten pierwszy:



no to jadziem dalej z tym koksem! :mrgreen:
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Mam pytanie, czy stosujesz jakieś czary mary jeżeli chodzi o rozcieńczanie tego wywoływacza. Za chwilę będę robił drugie podejście do niego, bo za pierwszym razem po prostu nie dałem go rady rozpuścić!!! W tej samej wodzie kranówce Xtol-rozpuszcza się bez żadnych problemów a wynalazek Fomy nie...

Pozdrawiam
Piotr
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pioter napisał/a:
W tej samej wodzie kranówce Xtol-rozpuszcza się bez żadnych problemów a wynalazek Fomy nie...

Kup w markecie wode demineralizowana i sprobuj.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach