milo  Dołączył: 01 Sie 2006
PawelK napisał/a:
bede sie na to cacko sposobil szybciej jak na 45tke


45'tka fajna jest.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ino troche wąska. no i 35 malutkie :-D
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
milo napisał/a:
45'tka fajna jest.


Wiem, wiem. Mialem dzerrego na spróbunek. Bardzo mi sie podoba. Ale nawyklem do 35tki z ktora sie czuje jak z przedluzeniem oka. Jestem okularnik i swietnie mi sie kadruje juz brylami. W pewnym momencie pokumalem, ze nie musze wogole aparatu podnosic, zeby wiedziec co bede mial. To jest super uczucie.

alkos napisał/a:
ino troche wąska. no i 35 malutkie :-D


No wlasnie :-D
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Wiesz coś więcej o psach i węglanie sodu?

O i kliszy ;-)

Chodzi o diagnostykę niewydolności trzustki... Sprawdza się, czy w kupie jest trypsyna - ona trawi białka...
Bierze się kupę świeżą, węglan sodu [i tutaj mam wątpliwości - kolega kazał wziąć HNaCO3... Ale w jednym miejscu znalazłam, że należy Na2CO3 i teraz nie wiem - notatki pogubiłam ze studiów ;-) ], kliszę naświetloną, niewywołaną - i się inkubuje w 37st.C [smrodek nieziemski :-D ]. Klisza ma się odbarwić [trypsyna trawi żelatynę]...
Tylko kurde - który węglan...
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
NaHCO3 to wodorowęglan sodu,,swoją szosą dziwna pisownia HNaCO3...anyway Na2CO3 to to czego potrzebujesz
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Efekty sa bardzo obiecujace, mimo, ze film (HP5@400) troche przewolany (11min@20°C). Zastanawiam sie, czy nastepnym razem nie wolac tak samo, tylko naswietlac na 640. A moze skrocic, do 10 min? Hmm :roll:

Jutro wstawie jakies sample.

[ Dodano: 2008-04-07, 04:23 ]
Aha, zaje.bisty jest ten oldksulowy look! Kurde, moje fotki wygladaja jak z wczesnych lat powojennych! :-D

alkos, :-B
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Aha, zaje.bisty jest ten oldksulowy look! Kurde, moje fotki wygladaja jak z wczesnych lat powojennych!



Czysty metol, panie, czysty metol :-D

dan napisał/a:
Efekty sa bardzo obiecujace, mimo, ze film (HP5@400) troche przewolany (11min@20°C). Zastanawiam sie, czy nastepnym razem nie wolac tak samo, tylko naswietlac na 640.


Ja robie na 500 i wolam 10,5min, ale myslalem ze "juz tak mam", ze lubie sobie niedowolac ;-) Moze inaczej beltasz...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Ja robie na 500 i wolam 10,5min, ale myslalem ze "juz tak mam", ze lubie sobie niedowolac

500 a 400? Swiatlomierz to wychwyci w ogole?

Ja sprobuje 640 i 11min, z beltaniem jak poprzednio.

alkos napisał/a:
Moze inaczej beltasz...

30 sek na poczatku, pozniej ok. 8 razy na poczatku kazdej minuty (~10 sek.). Gdzies czytalem, ze przy FX-1 trzeba ostroznie beltac, bo tzw. efekt brzegowy i tak jest duzy. I rzeczywiscie - widze to na zdjeciach.

Kilka sampli (po kliku wieksze):









 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
I co, fajna tonalnosc? :-) Pieski mi sie podobaja, i technicznie, i w ogóle :-D

[ Dodano: 2008-04-07, 16:27 ]
Kurde, ale u ciebie ladnie cienie grają.... różnice w skanerach, jak mniemam. Ja bym nie niedoswietlal, bo stracisz ten smaczek ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Update: Neo400@400 w 10min w 20st - jak na razie najladniejsza tonalnosc "prosto ze skanera"...

sample:






 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Update: Neo400@400 w 10min w 20st - jak na razie najladniejsza tonalnosc "prosto ze skanera"...

Bardzo ladnie :-) Tego nie da rady pomylic z cyfra i ciezko byloby zrobic taka tonalnosc na plikach z cyfry.

Jaka jest Twoim zdaniem podstawowa roznica miedzy Neopanem a HP5? (poza cena :-P )

BTW - 1 i 4 niezle ze soba wspolgraja :-) A ten koles na koniu.. :shock: Super fota (gdyby jechal w czarnym habicie z kapturem, to balbym sie zasnac :-P )
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Jaka jest Twoim zdaniem podstawowa roznica miedzy Neopanem a HP5?


Kurde, nie wiem jak to opisac. Neopan ma mniejsze ziarno, jest nieco syntetyczny w tonach, zas hp5+ bardziej "mięsisty"...

dan napisał/a:
BTW - 1 i 4 niezle ze soba wspolgraja


Heh! Rzeczywiscie ! :-D
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
dan napisał/a:
Tego nie da rady pomylic z cyfra i ciezko byloby zrobic taka tonalnosc na plikach z cyfry.
Oczywiście, że nie.
Zobacz na przyklad tu: http://beckermanphoto.com/ od razu widać.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
Oczywiście, że nie.


To znaczy ze da sie cyfra tak samo? Bo na moje oko to co pokazujesz to bity...
 
mloskot  Dołączył: 10 Mar 2008
(OT) Po grzyba mi aparat, oglądanie prac by dan i alkos daje większą podjarę :-) Kudos Panowie!
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Cytat
To znaczy ze da sie cyfra tak samo? Bo na moje oko to co pokazujesz to bity...
dan napisał, że nie da się pomylić tradycyjnego BW od cyfrowego. A ja napisałem, że oczywiście, że nie. (czyli że nie da się pomylić)
I pokazałem stronę, gdzie koleś robi cyfrowo. I jak dla mnie to od razu to widać, ze to cyfra.

Poza tym... Czy robiłbym na filmie gdybym uważał, że cyfrą da się tak samo? :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
Poza tym... Czy robiłbym na filmie gdybym uważał, że cyfrą da się tak samo?

No tak, ale to tylko przejaw snobizmu, bo przeciez najwazniejsze jest co sie robi, a nie czym i na czym :-D (tak, to ja napisalem... :-P )
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
dan napisał/a:
No tak, ale to tylko przejaw snobizmu, bo przeciez najwazniejsze jest co sie robi, a nie czym i na czym
Snobizmu? Raczej nie. Jeśli byłby to tylko snobizm, wierz mi, że wybrałbym to co tańsze. :-P (skoro nie zarabiam)
Ale efekt widać z dziesięciu kilometrów. A kto nie widzi, to jego strata.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
Snobizmu? Raczej nie.

Zarty-narty ;-) Ja tez widze efekt, tyle, ze dla mnie byl on kiedys wazniejszy ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
2 - o kurcze - inochód.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach